Віктор Громовий: шукайте собі подібних!

А запустімо процес створення віртуальної спільноти носіїв «практик, які працюють»

Віктор Громовий: шукайте собі подібних!

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Ох, нелегка це робота

З болота тягти бегемота!

Корній Іванович Чуковський, «Телефон» (1926)

А запустімо процес створення віртуальної спільноти носіїв «практик, які працюють» в якості механізму практичного реформування освіти!

Для цього і створено групу «Реформуємо шкільну освіту знизу: практики, які працюють».

Долучайтесь. https://www.facebook.com/reformyznyzy.org.ua/…

А на порталі «Освітня політика» тепер є рубрика «Практики, які працюють». Запрошую тут публікуватись з тим, щоб можна було їх поширювати. Сподіваюсь, що ми зможемо допомогти знайти «собі подібних» тим, хто має реальну потребу у горизонтальній співпраці.

Якщо ми будемо діяти на основі принципу «подібне до подібного», це дозволить нам сконцентрувати ресурси саме там, де вони можуть призвести до прориву.

«Нелегка це робота» тягнути з педагогічного болота «бегемота»…

Мабуть, і не варто витрачати на цю абсолютно безнадійну справу свою далеко не безмежну енергію. Адже, як правило, наші зусилля виявляються марною працею у випадку, якщо спрямовуються на людей, які живуть за іншим принципом: «не тратьте, куме, сили, спускайтеся на дно».

Не можна нікого «навчити», можна лише «навчитися». Тисячу разів переконувався і у правдивості висловлювання Вольтера: «Свобода – це не те, що вам дали. Це – те, що у вас не можна забрати».

На жаль, типовою є ситуація, коли ваші зусилля не лише виявляться марними, а ви ще й відчуєте на собі дію «ефекту бумерангу»: станете «винними» у чужих провалах і вас з легкістю звинуватять у тому, що ви слабенько «тягли» чи «чогось не додали».

Я особисто десятки разів потрапляв у таку ситуацію, коли намагався взяти «на буксир» ту чи іншу непродвинуту школу чи якось продвинути ту чи іншу персону.

Потім із самоіронією згадував риторичне запитання двічі екс-спікера Верховної Ради, і екс-глави РНБО, Героя України Іван Плюща: «Навіщо його пхати, як воно не лізе».

Вам це треба?! «Впихнути невпіхуєме» ще нікому не вдалось...

P.S. «Практики, які працюють», - це не перпедос (передовий педагогічний досвід), а їх поширення ні в якому разі не має перетворитись на запердос (запровадження передового педагогічного досвіду).

Оригінал

Освіта.ua
10.08.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
практики, которые работают?
А ведь для демонстрации этой практики необходимо доказательство. Амонашвили-Шаталов-они доказывали. Громко и публично. Каким образом люди станут искать себе подобных? Каким образом им доказывать, что именно эти действия дают результат? А если сегодня НЕ дают, то способны дать... А ведь без доказательств . . . знаете как это будет. Или нет?
Володимир
Не все мені подобається у Громового. Але ця публікація - шедевр! Якщо вийде конструктивна співпраця, то чого кращого бажати можна?
Witalina
п.Громовий, ХТО буде шукати собі подібнихх???? ПЕНСІОНЕРИ ???? Поцікавтесь який % пенсіонерів у школах!!!! Якщо мені 60, то я просто чесно буду виконувати свою роботу !! У мене на інше уже не має ні бажання , ні сил. А молоді ,нехай когось шукають,тягнуть "бегемота" з педагогічного болота!!!
Vlad
Для Witalina: А де та молодь? Зайдіть на Вступ.Освіта.ua, поцікавтесь скільки і з якими балами поступили в педуніверситети на фізику?
Коментувати