![]() |
Система вищої освіти перетворилася на бізнес з продажу «корочок», а нормального токаря не знайти |
П. Бондаренко: виші видають більш мільйона дипломів на рік
Автор: Павло Бондаренко, журналіст, блогер.
Луганський національний університет. Історичний факультет. 2012 рік. Викладач приймає іспит на сесії 4 курсу. Всесвітня історія. Студентка не те що «плаває» - взагалі ніяка, мов рибина на сонячному бережку. Їй би поставити «2» й відрахувати, але...
Але студентка вчиться на платному. Відрахуєш - універ недорахується. Недорахується 12 тисяч на рік. Тому викладачі «витягають» хоч якось до «трієчки». Інакше отримають шах і мат від ректорату.
Бажаючи «витягти» студенточку, доцент задає питання: коли почалася Друга світова війна.
Студентка (несміливо): у 1943 році?
Доцент (вражений глибиною пізнань пацієнтки): Гм... цікаво... а хто ж на кого напав?
Студентка (ще тихіше): Німеччина на Україну?
Доцент (в абсолютному шоці): а як же Радянський Союз?
Студентка (ледь чутно): А Радянський Союз тоді уже розпався...
Це, на жаль, не вигадка. Це реальний випадок. Міг би навіть прізвище доцента назвати, але навіщо?
Зараз, коли випускники українських вишів якраз отримують дипломи, дозволив собі згадати цей, на жаль, далеко не поодинокий випадок.
Щорічно наші вузи випускають більш ніж мільйон власників дипломів. Наша система вищої освіти перетворилася на легальний бізнес з продажу «корочок». У нас кожен другий експедитор має диплом юриста, економіста, психолога, політолога. А нормального токаря знайти неможливо. Утім, як і юриста та політолога.
Проблема української освіти не стільки в середній школі (яка теж є заручником неофіційної практики, коли вчителів змушують «тягти» учнів, що в диктантах по 60-70 помилок роблять), а там, в універах, яких розвелося, мов забігайлівок на Троєщині. І з цим треба щось робити і робити негайно.
Освіта.ua
04.07.2018