П. Бондаренко: виші видають більш мільйона дипломів на рік

Система вищої освіти перетворилася на бізнес з продажу «корочок», а нормального токаря не знайти

П. Бондаренко: виші видають більш мільйона дипломів на рік

Автор: Павло Бондаренко, журналіст, блогер.

Луганський національний університет. Історичний факультет. 2012 рік. Викладач приймає іспит на сесії 4 курсу. Всесвітня історія. Студентка не те що «плаває» - взагалі ніяка, мов рибина на сонячному бережку. Їй би поставити «2» й відрахувати, але...

Але студентка вчиться на платному. Відрахуєш - універ недорахується. Недорахується 12 тисяч на рік. Тому викладачі «витягають» хоч якось до «трієчки». Інакше отримають шах і мат від ректорату.

Бажаючи «витягти» студенточку, доцент задає питання: коли почалася Друга світова війна.

Студентка (несміливо): у 1943 році?

Доцент (вражений глибиною пізнань пацієнтки): Гм... цікаво... а хто ж на кого напав?

Студентка (ще тихіше): Німеччина на Україну?

Доцент (в абсолютному шоці): а як же Радянський Союз?

Студентка (ледь чутно): А Радянський Союз тоді уже розпався...

Це, на жаль, не вигадка. Це реальний випадок. Міг би навіть прізвище доцента назвати, але навіщо?

Зараз, коли випускники українських вишів якраз отримують дипломи, дозволив собі згадати цей, на жаль, далеко не поодинокий випадок.

Щорічно наші вузи випускають більш ніж мільйон власників дипломів. Наша система вищої освіти перетворилася на легальний бізнес з продажу «корочок». У нас кожен другий експедитор має диплом юриста, економіста, психолога, політолога. А нормального токаря знайти неможливо. Утім, як і юриста та політолога.

Проблема української освіти не стільки в середній школі (яка теж є заручником неофіційної практики, коли вчителів змушують «тягти» учнів, що в диктантах по 60-70 помилок роблять), а там, в універах, яких розвелося, мов забігайлівок на Троєщині. І з цим треба щось робити і робити негайно.

Оригінал

Освіта.ua
04.07.2018

Популярні блоги
О. Меркулова: чому міністр не обстоює свою дисертацію? Немає жодної логіки в тому, що людина готова легко відмовитися від кандидатського ступеня 
Г. Сищук: починати реформи варто не з підручників Починати слід з перегляду самої суті: функції учителя, аспектів, які погіршують ефективність його роботи
Тамара Горіха Зерня: потрібне чесне визнання стану справ Потрібно визнати: онлайн-навчання – це профанація, а три роки онлайн – це три втрачених для школи роки
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Костя
Бондаренко нічого не розуміє! Що за оден? Блогир! Фігня якась! На мило кадра!
Правдоруб
Вихід із ситуації тільки один: осіб, що набрали на ЗНО менше 150 балів недопускати навіть на контракт. На медичні і юридичні спеціальності зробити прохідний бал ще вищим - 160 балів ЗНО по кожному предмету.
Правдоруб
І що? В медичних університетах та сама фігня. Тому недивуйтеся високій смертності серед пацієнтів.
Владимир, но ведь
это не финиш. "Чего достигли" видно будет после, когда это неграмотное, недалёкое создание в автомобиле начнёт работать и провалит всё. Но да, если это "чмо" сын высокопоставленного чиновника, или любого барыги, тогда да, тогда он всегда будет опускать стекло и высовывать фейс. Но лишь учитель способен знать ЧТО он делает. Ирядом с этим чмо (человек морально отсталый) учились нормальные люди. Вот именно ради них учителя ставили единицы.
Володимир
Для Владимир, но ведь: Создание депутатом станет. от БПП
и не
Для Володимир: только... ((
Коментувати
Володимир
Розказувала вчителька. 1 вересня. Селище Червоний Донець, Харківської області. Проїжджає машина, опускається скло, виглядає фейс випускника. "Вы мне единицы ставили, а я учусь в университете! И чего достигли?"
Val
Можно взять пример с медицинских вузов и ввести систему промежуточного независимого тестирования, например, перед дипломированием. Сделать ее максимально независимой. Тогда будет отсев большой. Еще, как вариант, сделать дополнительное лицензирование специалистов: получил диплом, хочешь работать по специальности - сдай независимое тестирование, подтверждающие наличие у тебя минимума необходимых навыков. Кстати, в качестве эксперимента, можно прогнать через такое лицензирование всех учителей школ (там и выдумывать особо не надо - 190 баллов зно по своему профильному предмету). Думаю, результат будет интересным.
нуууу, опять за своё
Для Val: - оставим преподам возможность, а то взбунтуют...
Коментувати
Потап
Паша,то йди на токаря-ти й фейсом на нього схожий.На одного недолугого блогера буде менше і на одного поганого токая більше)
Cirius
Не раз і не два писали тут, що ВНЗ в Україні не реально багато, навіть порівнювали з такими розвиненими країнами як Франція та Німеччина де їх удвічі-втричі менше. І яка була реакція? Лемент про розвал системи ВО, образи та звинувачення. Автор правий, що кількість-це ще не якість. Ділки завжди заповнюватимуть ту нішу, яка існує на даний час. Тобто попит породжує пропозицію. Раз ми ведемося на папірець під назвою диплом ВНЗ, так чому нам його не підсунути у красивій обгортці? І так буде доти, доки українці будуть готові викидати на вітер дармові гроші. Бог дав, бог забрав.
Кісінжер
Дурний піп -дурна його молитва!!! Хто це меле: один млн дипломів??? В нас студентів 1,2 млн осіб?!!! Що вчаться 1,5 року?