Ігор Лікарчук: успіх реформи залежить лише від учителя

Вчитель потребує створення матеріальних і моральних стимулів до творчої праці

Ігор Лікарчук: успіх реформи залежить лише від учителя

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти.

Давно я так не сміявся, прочитавши ось ці слова офіційного повідомлення, розміщеного на сайті МОН: «В Міністерстві наголошують на ключовій ролі методистів для мотивації вчителів на творчу та плідну роботу з дітьми. «Від вас залежить 50% успіху. Наше спільне завдання допомогти вчителю, а отже озброїти його методичними матеріалами», - пояснив заступник Міністра (це пан Хобзей - І.Л.).

На його думку, до цієї роботи необхідно також долучити завучів кожної початкової школи. Жаль, що пан заступник не розуміє простої істини: успіх реформи залежить лише від учителя без усіляких відсотків. А справа методистів - не заважати учителю й допомогти йому, якщо той попросить.

Тут ключове слово - «ЯКЩО». Хороший учитель і сам «озброіть» будь-якого методиста, бо саме вчитель щодня працює з дітьми, а не із папірцями. Поганому вчителю ніякі методичні матеріали не допоможуть, хто б ними його не «озброював». Але видимість роботи із «озброєння» буде.

Дуже жаль, що в МОН також не розуміють простої істини: допомоги вчитель потребує не папірцями у вигляді методичних рекомендацій, а створенням умов та матеріальних і моральних стимулів до творчої праці.

Що стосується «завучів», то мені соромно, що в МОН не знають: таких посад у штатних розписах шкіл немає із середини 70-х років минулого століття. Але дивуватися подібній «компетентності» працівників МОН не можна. Це стиль роботи.

Оригінал

Освіта.ua
15.08.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
VV18
Ці так звані методичні кабінети і навіть науково-методичні центри пусте місце. Краще вчителів за напрямком роботи (викладання предмета) збирати двічі на рік для обміну досвідом роботи та проведення свободи дискусій по методам викладання. Це дало би більше користі ніж утримувати ці кабінети за рахунок бюджету.
Юля
Для VV18: 100% правы. Даже на курсах, так называемого, повышения квалификации мы друг у друга перенимаем опыт и ничего не получаем от лекций. Убеждаюсь в этом на каждых курсах.
Коментувати
вiктор
Для Яна. ЖЖ маю педстаж 31рiк.створив свою систему та постiйно ii вдосконалюю всупереч методичним рекомендацiям наших рекомендаторiв.а метод. супровiднеобхiдний.згоден.
вiктор
Таким чином апарат хоче оправдати свое безглузде iснування.воно й зрозумiло.куди ж ми без iхнього методичного забезпечення?
Яна
Для вiктор: Без методичного забезпечення якісному вчителю дійсно важко працювати! В мене 30 років стажу вчителя, тому я це добре розумію. Від кого я отримую цю допомогу - я обираю сама. Методична служба - це не тільки методичний кабінет. Я звертаюся і до методистів, і до вчителів-методистів. А ось якщо Вам не потрібно методичне забезпечення, то як Ви працюєте в школі? Тільки викладанням фактичного матеріалу результатів досягти не можливо! А ось Ігорю Лікарчуку можливо до суду не варто було б висловлювати свої думки! Керівник, який не знає, що під його керівництвом твориться злочин - не керівник! Скільки дітей постраждало!!! Як не соромно!!!
Голосzнарода
Для Яна: "Якісний вчитель" має і постійно розробляє власне авторське методичне забезпечення :0. Плагіатом своїх колег користуються лише далеко неякісні вчителі.
Коментувати
Елена Онищенко
Колеги, все залежить від кількості учнів і класів. В одних школах вони є, в інших нема. Тому праві ті та інші. А стимулом для творчості вчителів буде висока заробітна плата і пристойні умови праці.
Голосzнарода
Для Елена Онищенко: Зарплати буджетникам платяться із податків, зарплати вчителям - із податків батьків, так що гроші з космосу не падають
Коментувати
ІРИНА
Та скрізь вони є і виконують більше контролюючу функцію, ніж методичну.
Anna Semenchenko
мабуть мені теж має бути соромно, але хто ті люди, котрих у нашій школі називають завучами? я їх бачила на власні очі. вони є.
Марія
Для Anna Semenchenko: Посада зветься: заступник директора з навчально-виховної роботи, взагалі то.
Денис
Йде мова про завучів в початковій школі. Їх там немає.
Ірина
А в нашій гімназії є завуч початкових класів (Полтава)
Коментувати