О. Співаковський: фінансування ПТНЗ збільшено на 97,9 млн

Кошти будуть направлені до тих місцевих бюджетів, у яких склалось найбільш критичне становище

О. Співаковський: фінансування ПТНЗ збільшено на 97,9 млн

Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.

Сьогодні на виконання рішень, прийнятих на нараді у прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, яка відбулась учора, збільшено на 97,9 мільйонів гривень фінансування професійно-технічних навчальних закладів, які перебувають у найбільш скрутному становищі.

Так, на ранковому засіданні уряду було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 14 липня 2016 р № 420 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 727 «Деякі питання стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам».

Згідно цієї постанови затверджено розподіл стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на 2016 рік між бюджетами міст обласного значення для спрямування видатків на професійно-технічну освіту в обсязі 97 мільйонів 994,6 тисяч гривень.

Одразу ж після прийняття урядом відповідного рішення відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, у якому прийняв участь і я, на якому було прийнято одноголосне рішення про погодження вищезазначеного розподілу.

Хочу зауважити, що відповідні кошти будуть направлені до тих місцевих бюджетів, у яких склалось найбільш критичне становище з забезпеченням фінансування професійно–технічних навчальних закладів.

При цьому заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей повідомив, що при визначенні розміру цієї дотації та міст, до яких вона буде направлена, Міносвіти виходило з того, що обсяг видатків на фінансування професійно-технічної освіти таких місцевих бюджетів має перевищувати 20% видаткової частини їх кошторисів.

Нагадаю, що нарада, рішення якої виступили підставою до збільшення фінансування професійно-технічної освіти, відбулась за результатами наполегливої роботи Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Комітет і надалі буде робити все можливе і неможливе для того, щоб забезпечити належний захист освітньої та наукової галузі.

Оригінал

Освіта.ua
15.07.2016

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
зінгер
Чергова спроба продовжити агонію системи, що вже давно напівмертва! Ще одна спроба потримати кілька років чиновників від профтехосвіти на державному пайку, який вони з успіхом собі подвоюють-потроюють за рахунок махінацій з зарплатами педпрацівників, липовими ремонтами та поборами з батьків на нібито розвиток мат-технічної бази училищ. Дорогі захисники померлої системи, рятуйте те, що здатне жити, а не знаходитися під постійною бюджетною капельницею! Щоб допомогти соціально не захищеним людям достатньо мати в обласному центрі один універсальний навчальний профцентр( а не 20 -50) і не годувати армію освітянських дармоїдів - чиновників. Де ви бачили в Європі, щоб для приватного сектору держава готувала спеціалістів за кошти платників податків? Ще один річний бюджет знаходиться в тіні, а ви, ВР продовжуєте розігрувати з себе сердобольну благодєтєльницю, насправді розбазарюючи кошти на підготовку кадрів для тих, хто ховає свої прибутки. Ось вам яскравий приклад державного лицемірства.