Марк Бобровський: у чому завдання реформи?

Не можу не поділитись своїми побоюваннями за старшу школу і за випробування, яке її чекає з 2018 року

Марк Бобровський: у чому завдання реформи?

Автор: Марк Бобровський, ліцей «Універсум».

Дорогі друзі!.. Не можу не поділитись знову своїми побоюваннями за старшу школу і за випробування, яке її чекає з 2018 року. З 2018 року на старшу школу чекає профільність як догма... Ну це не найстрашніше... У профільності є свої плюси…

Але у нас чомусь ця профільність зводиться виключно до підготовки складання ЗНО... Не заперечую, підготовка до ЗНО є одним із завдань профільної школи, але ні в якому разі це не може бути головним завданням…

Хто може заперечити, що головним завданням школи є розвиток особистості, розвиток умінь цієї особистості знайти себе в сучасному глобалізованому світі, розвиток умінь, в решті решт, обслуговувати себе?..

У нас же профільна старша школа розглядається виключно як натаскування на ЗНО... Та така старша школа помре, не народившись, тому що набагато простішим буде, та й економічно рентабельнішим, отримати повну середню освіту екстерном і готуватись до ЗНО або самостійно, або з репетиторами… Виявляється, що нам потрібна старша школа, щоб здати ЗНО і через п’ять хвилин усе забути… Саме такі студенти потрібні нашим ВНЗ?..

З чого потрібно починати, якщо ми хочемо кудись рухатись або вирішити якусь проблему?.. Із формулювання задачі, із формулювання тих результатів, які ми хочемо отримати... У нас же продукуються дороговкази без вказування шляху, по якому потрібно рухатись, та без кінцевої мети... Чому при Кременю не пішла 12-річна освіта?.. Та тому що батькам, педагогам і суспільству не були озвучені цілі і результати, які ми мали отримати від запровадження 12-річки... Їх просто полінувались сформулювати, натомість щось там «шептали» про «розвантаження» і європейський досвід, тобто придумували «відмазки» на ходу…

Зараз ситуація повторюється, плюс іще додається невизначеність із старшою школою... Знову тьоті і дяді, які перебувають на державній службі, вмикають «заяложену» платівку і знову звучить «розвантаження», «7-8 предметів», «європейський досвід» і т. ін. Тобто знову задача не сформульована…

Оригінал

Освіта.ua
30.03.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Підписуюсь під кожним словом. 21 рік працюю чиновником в освіті. І 12-річний термін навчання і профілізація старшої школи, і заклади "нового типу", все запроваджувалось таким чином , як буде відбуватись чергове реформування. До виступу Хобзея писала у коментах про те, що ми сліпо копіюємо чужі закордонні схеми , в той час , коли самі космічно далекі від реалій школи.
Владимир Белый
Для Людмила: Досягти стану та якості західного суспільства значно легше ніж здається. Прикладом є недавні перетворення у Португалії та Іспанії країнах з недавньою тоталітарною владою. А зовсім вчорашнів Албанії. Тільки й треба що нищівна критика усіх проявів тіньової влади бандитів у краватках.І хоча не в освітньому сегменті вони зосередилися у своїй впливовій масі, але критичний голос освітян є чи не найважливішим. Хіба, що опісля наших учнів-старшокласників та студентів. Звісно, що не з числа тих, хто живе списуванням і тому подібним.
Коментувати
sergey1979
А чи завжди впускники профільних шкіл показують вищі результати порівняно зі звичайними?
Владимир Белый
Для sergey1979: http://blogs.lb.ua/volodymyr_biely/331452_shkola_bidnist_marnotratstvo.html
sergey1979
"Рівняйся кінь з конем, а віл - з волом." Зрозуміло, що не всі випускники ЗОШ - Гауси та Енштейни. А до вашого ФТЛ, напевне й відповідний поріг встановлено. Давайте подумаємо який профіль потрібен учням 10-11, яким після навчання не має грошей щоб доїхати 70 км до Херсона? Сидять вдома, працюють у балаганах. І ще - пригадую один з моїх учнів( хотів вступити також у ваш ФТЛ), закінчив обл.ліцей ... потім кинув це все...пішов у моряки і зараз живе "припеваючи".
Владимир Белый
Звісно, що й моряком, щоб стати,то краще стартувати з того чи іншого більш менш справжнього за своєю структурою ліцею - як закладу для старшокласників.
Коментувати