Лілія Гриневич: завдання комітету ВР щодо системи ПТО

Голова Комітету ВР взяла участь у Всеукраїнських зборах працівників професійно-технічної освіти

Лілія Гриневич: завдання комітету ВР щодо системи ПТО

Автор: Лілія Гриневич, народний депутат, голова парламентського Комітету з питань науки і освіти

Сьогодні на Всеукраїнських зборах працівників професійно-технічної освіти присутні піднімали болючі питання щодо ситуації, що склалася.

Реформа децентралізації, яка має резон, була запропонована в неправильному форматі розподілу доходів і повноважень. Комітет з питань освіти і науки виступав категорично проти такого формату і в бюджетну ніч і до того виступив з публічним зверненням до Міністерства фінансів проти такого розподілу повноважень.

Комітет виступив з кількома принциповими позиціями. По-перше, загальна середня освіта, яку наші діти отримують в професійно-технічних закладах, має фінансуватися з державної субвенції. По-друге, передбачалася субвенція на підготовку робітничих кадрів. По-третє, передбачалися зміни до Бюджету в обсязі 1,8 мільярда, а решту мали додавати з місцевих бюджетів. На період цього року, відповідно до доходів, управління ПТНЗ покласти на обласний рівень і міста-обласні центри.

У новій редакції Закону "Про освіту" фінансування здійснюватиметься тільки через рівень області.

Заборгованість по заробітній плані в 29 професійно-технічних закладах є кричущою несправедливістю. Учора на засіданні Бюджетного комітету прийнято позитивне рішення щодо Постанови і ми звернулися щодо термінової виплати 500 мільйонів гривень професійно-технічним закладам. Також, Комітет ще досі не отримав жодного рішення щодо підписання Президентом законів про професійно-технічну освіту.

Існує ряд завдань, які мають бути вирішені негайно:

1. Проконтролювати надходження 500 мільйонів гривень на місця.

2. Прийняти Постанову про мораторій на передачу професійно-технічних заходів з державної власності в комунальну. Поки немає належного рівня управління, необхідно захистити систему.

3. Проконтролювати прийняття законів, про які вже згадувала, та виділення субвенції. Якщо будуть заветовані, будемо вносити нові.

4. Деякі органи місцевого самоврядування порушують нині чинний закон, не виплачуючи зарплати у галузі. І цим питанням вже займається прокуратура.

Оригінал

Освіта.ua
18.03.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Судячи з останніх нововведень щодо освіти можна констатувати наступне: держава Україна на 25-му році незалежності вирішила, що обов’язкова середня освіта для широкого загалу українців у 21 столітті, столітті нанотехнологій непотрібна! Досить їм і дев’ятирічки... Порівняймо: в Японії майже всі мають вищу освіту. Зрозуміло, високотехнологічні підприємства потребують висококваліфікованих кадрів. Розумно поставити запитання, яке ж майбутнє для нашої держави готують можновладці з кадрами на рівні освіти 9-го класу?
за
Загальна середня освіта, яку наші діти отримують в професійно-технічних закладах, має бути и необхідно захистити систему. Позитивне рішення.+++
В
Для за: Система виживе якщо займатиметься дійсно професійно-технічною освітою а не чіплятиметься за загальну середню.
за
Для В: Невнимательно читаете, почему? Прочтите для себя: "... загальна середня освіта, яку наші діти отримують в професійно-технічних закладах, має фінансуватися з державної субвенції. По-друге, передбачалася субвенція на підготовку робітничих кадрів." - отрывок из статьи.
Коментувати
Учитель
Неуважаемая "учитель" Гриневич - вы уже достаточно сделали с Совсун и Квитом для розвала образования Достаточно того как проводят 4 етап Всеукраинских предметных олимпиад, доставляют учебники 4 и 7 класам в школы...Достали... Нас-простых учителй уже тошнит от ваших самовосхвалений и саморекламы....
muchitel
Для Учитель: Лиса в овечей шкуре, не так уж и "проста". Вы, "простые", уже надоели своими оскорблениями, нытьем - всех, от учеников и умных коллег, до МОН. Свои предложения презентуйте Гриневич и ведите диалог - по этому поводу. А так, - это болтовня, с оскорблениями.
теж вчитель
Для Учитель: А найстрашніше - пані Г міністром хоче бути; пані,що бігала з однієї партії до іншої, "більш вигідної",мабуть;в усьому з К погоджувалася. Намагається калькувати з іноземних освіт все,що тільки може. Про українську школу з її проблемами не має ніякого уявлення. Бідна освіта!
Коментувати