Фінансування вченого ступеня в США

Скільки стипендій насправді пропонується в Сполучених Штатах Америки для здобувачів наукового ступеня і як їх знайти?

Фінансування вченого ступеня в США

Враховуючи, що в США знаходиться багато престижних за світовими мірками університетів, а вплив культури цієї країни отримав всесвітнє поширення, для багатьох студентів стипендія для отримання вченого ступеня в цій країні подібна до Святого Граалю. Однак більшості претендентів знайти таку стипендію не просто.

Останні статистичні дані Організації економічного співробітництва та розвитку свідчать про те, що в США більше 70% іноземних студентів-магістрантів навчалися за рахунок особистих коштів, у той час як стипендії становили менше 20% від усіх платежів за навчання іноземними студентами. Тому, стипендії швидше виняток, ніж норма.

Конкурс на отримання стипендій дуже жорсткий, а рецесія ще більше ускладнює процес їх отримання. Тим не менш, фінансова міць провідних університетів США, в поєднанні зі значними інвестиціями уряду в залучення кращих студентів, дає надію тим, хто буде добре шукати. Якщо ви готові проявити трохи наполегливості і вміння пристосовуватися, а також вийти за рамки найбільш очевидних шляхів фінансування, ваші шанси значно збільшаться.

     

У провідних університетах США зазвичай доступні гранти на навчання та проживання для студентів, які вступили на докторські програми. Ці програми можуть також включати і ступінь магістра, але зазвичай тільки в рамках послідовного курсу з отримання PhD. На відміну від вищої освіти, де вступ та стипендії контролюються на рівні навчальних закладів, післядипломна освіта в США досить жорстко контролюється на відомчому рівні. Певні галузі знань фінансуються краще, ніж інші. Наприклад, студент, що вивчає фізику, хімію чи біологію може швидше отримати стипендію, ніж студент гуманітарних, соціальних чи педагогічних наук.

Існують також незалежні фонди та організації, що виділяють стипендії для студентів, які навчаються в США. Багато з цих субсидій також покривають витрати на проживання та транспорт. Одна з таких організацій - програма Фулбрайта, що виділяє десятки стипендій для здобувачів учених ступенів у будь-якій дисципліні, в навчальних закладах США за вибором студента. Стипендія включає плату за навчання, медичне страхування та витрати на проживання протягом першого року навчання. Каталоги джерел фінансування, такі як The Grants Register (Palgrave Macmillan) видаються щорічно і свідчать про сотні доступних незалежних стипендій. Таким чином, ретельне дослідження питання є ключовим фактором у отриманні фінансування.

Альтернативне фінансування

Альтернативне фінансування влаштує обдарованих у спорті студентів - спортивні стипендії, що набагато цікавіші у фінансовому плані, поширені в США більше, ніж у інших країнах. Британська випускниця Шарлотта Бакстон навчалася за дворічною магістерською програмою в області творчого письма в університеті Loyola Marymount (LMU) в Лос-Анджелесі за допомогою спортивної стипендії. "Більшість коледжів у США надають фінансову підтримку студентам-спортсменам усіх видів спорту - починаючи від американського футболу, бейсболу, софтболу та баскетболу, і закінчуючи гольфом, футболом і черлідінгом" - каже вона.

Одне можна сказати напевно: якщо ви подаєте заяви безсистемно, в останню хвилину, без ретельного дослідження і планування, ваші шанси на отримання стипендії мінімальні. З іншого боку, стипендії, що покривають повну вартість навчання в розмірі до 30-40 тисяч доларів на рік у найкращих університетах США, а в деяких випадках ще й із забезпеченням проживання - зроблять час, витрачений вами на дослідження, підготовку та подання документів, найбільш високооплачуваною роботою, яку ви коли-небудь виконували.

Автор: Денні Бірн, QSTopUniversiries. Переклад з англійської Освіта.ua.

Освіта.ua
27.09.2011