Навчання в Швейцарії: досвід колишніх студентів

Вчитися за кордоном - для багатьох це дуже приваблива перспектива. Колишні іноземні студенти швейцарських вузів поділилися своїми досвідом і переживаннями

Навчання в Швейцарії: досвід колишніх студентів

Швейцарські університети здійснюють все для того, щоб залучати зі всього світу кращих студентів. Кількість студентської молоді в країні постійно зростає. Портал swissinfo.ch взяв інтерв'ю у тих, хто колись вчився в університетах Швейцарії.

Отримані відгуки були в цілому досить позитивними. Всі опитані говорили про те, що викладання та організація навчального процесу у всіх університетах були поставлені на найвищому рівні. Очевидною була і знаменита швейцарська гостинність.

«У мене був багатий студентський досвід у Швейцарії», - ділиться своїми спогадами Дипа Мазумдар (Deepa Mazumdar) з Індії. Протягом трьох років вона працювала над своєю кандидатською дисертацією в області психології в університеті Лозанни. «Мені так все подобалося! Мене скрізь поважали, я жодного разу не зіткнулася з расизмом, і взагалі, я тут відчувала себе в цілковитій безпеці».

Хосе Бієрі (Jose Bieri) навчався в Університеті м. Санкт-Галлен. «Я думаю, що це був один з кращих періодів мого життя», - упевнений він.

Більшість респондентів вважає, що вартість навчання в Швейцарії була досить помірною. Деякі колишні студенти, однак, згадують і високу вартість життя в Швейцарії, яка нівелює доступний рівень плати за навчання.

«Якщо скласти витрати на проживання разом з платою за навчання, то в результаті вийде, що навчання в Швейцарії не дешевше, ніж в Нідерландах чи Німеччині», - каже голландець Маартен де Круйф (Maarten de Kruijf).

«На мою думку, в Швейцарії має бути більше можливостей для студентів в плані доступного житла, особливо в Цюріху, - вважає Саламамма (Salamamma). - По хорошому, університети повинні забезпечувати студентів з низьким доходом дешевим житлом».

Найбільше коментарів, що не дивно, викликала перспектива можливого підвищення плати за навчання для іноземних студентів.

«Той факт, що іноземні студенти в Швейцарії будуть змушені платити більш високу плату за навчання, лише посилить думку, що Швейцарія є «закритим клубом для багатих» і що політики, що визначають розвиток країни, все ще страждають ксенофобією», - припускає Лоррейн (Lorrainе).

«Для Швейцарії взагалі характерний страх перед іноземцями», - вважає Аксінія (Axiniа). - Це ускладнює життя багатьох іноземних студентів».

Дієго Дзуніно (Diego Zunino), який вчився у Вищій технічній школі Цюріха (ETH), також є одним з тих, хто критично згадує своє навчання у Швейцарії. «Атмосфера серед студентів була просто жахливою. Я насилу її виносив. Якщо ти вже не є частиною системи, то друзів ти точно не знайдеш».

Освіта.ua
19.04.2013