Освіта в Німеччині: стипендії для науковців з України

Стипендії DAAD дають змогу науковцям провести дослідження і підвищити кваліфікацію у Німеччині

Освіта в Німеччині: стипендії для науковців з України

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) є посередницькою організацією зовнішньої культурної, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи. Головне управління DAAD знаходиться у Бонні, воно є центром керування всієї внутрішньої та міжнародної діяльності DAAD. Берлінський офіс у Науковому форумі на площі Жандарменмаркт є другим за значенням представництвом DAAD в Німеччині.

За кордоном DAAD представлений широкою мережею офісів, доцентів та об´єднань колишніх стипендіатів і пропонує інформацію та консультації на місці: філії та інформаційні центри (IC) у всьому світі забезпечують контакт з партнерами, а також ефективне спілкування, проведення програм та консультації на місці.

Стипендії DAAD дають можливість іноземним науковцям провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Існують можливості підтримки для різних кваліфікаційних та кар´єрних етапів.

1. Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців
Метою цієї програми є, зокрема, підтримка коротких наукових стажувань для обміну досвідом та встановлення зв´язків з колегами по фаху.

2. Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD
Метою цієї програми є надання можливості колишнім стипендіатам в рамках всесвітньої мережі колишніх стипендіатів DAAD реалізовувати у Німеччині дослідницькі або робочі проекти та підтримувати контакти з колегами.

3. Двосторонній обмін науковцями
Для покращення міжнародних відносин та двосторонньої наукової співпраці між німецькими та іноземними ВНЗ DAAD надає підтримку двосторонньому обміну науковцями з країн-партнерів. Основою для обміну науковцями є програми культурного обміну та двосторонні угоди з іноземними партнерськими організаціями.

4. Наукові стипендії - короткі стипендії
Основною метою цієї програми є підтримка 1-6-місячних наукових проектів в рамках написання дисертацій.

5. Наукові стипендії - річні стипендії
Основною метою цієї програми є підтримка 7-10-місячних наукових проектів в рамках написання дисертацій.

6. Наукові стипендії - повна аспірантура у Німеччині
Метою цієї програми є підтримка навчання в аспірантурі у Німеччині.

7. Наукові стипендії - аспірантура з подвійним науковим керівництвом
Метою цієї програми є підтримка написання дисертації в університеті на батьківщині з фазами дослідження у Німеччині. Науковими керівниками при цьому є як викладач в університеті на батьківщині пошукача, так і науковий партнер у Німеччині (модель „Sandwich“).

8. Наукові стипендії DLR-DAAD
"Наукові стипендії DLR-DAAD" - це програма, яка пропонується спільно Німецьким центром авіації та космонавтики (DLR) та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). Ця спеціальна програма пропонується для висококваліфікованих іноземних аспірантів та докторантів, а також для старших вчених зі ступенем в галузі аеронавтики, космічного простору, транспорту, енергії.

9. Стипендії на навчання для випускників ВНЗ з усіх спеціальностей
Ця стипендіальна програма пропонує можливість продовжити вашу академічну освіту у Німеччині на післядипломній програмі.

10. ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки
Ця стипендіальна програма пропонує випускникам з дипломом бакалавра/спеціаліста можливість навчатися на магістерській програмі у німецькому ВНЗ та отримати диплом магістра.

11. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі архітектури
Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі архітектури, архітектури інтер´єру, охорони пам´ятників, планування / будування міст, регіонального планування, ландшафтної архітектури, ландшафтного планування продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

12. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно
Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

13. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі сценічного мистецтва
Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі сценічного мистецтва продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

14. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі музики
Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі музики продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

15. Робочі перебування викладачів ВНЗ - мистецтво та архітектура
Метою цієї програми є підтримка співпраці з німецьким ВНЗ в галузі мистецтва.

16. Програма Європейського університету Віадріна
Європейський університет Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері) пропонує стипендії для українських студентів зі спеціальностями право, культурознавчі науки та економіка для участі у наступних навчальних програмах: Європейські студії, міжнародне бізнес-адміністрування, історія культури Європи, культура та історія Центральної та Східної Європи, соціокультурні студії, міжнародні комунікації, магістр права.

17. Стипендії для навчання на магістерських програмах зі сталого розвитку (EPOS)
Своїми програмами для навчання на магістерських програмах зі сталого розвитку DAAD підтримує отримання освіти фахівцями з країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою. Стипендії пропонують іноземним випускникам з країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою з усіх  наукових напрямків з як мінімум дворічним професійним досвідом можливість навчатись у державному або державно визнаному німецькому вузі на післядипломній або магістерській програмі, у виняткових випадках також на аспірантській програмі та отримати у Німеччині диплом (Master/PhD).

18. Літні курси у Німеччині для іноземних студентів та випускників
Програма служить поглибленню знань німецької мови (загальна німецька, фахова німецька) та країнознавства.

19. Групові поїздки для студентів до Німеччини "Studienreisen"
Стипендія на подорож до Німеччини групи студентів від 2 курсу з одного факультету українського ВНЗ, під керівництвом викладачів ВНЗ, з метою відвідання декількох університетів та міст Німеччини.

20. Програма «Journalisten International» 2015
Програма «Journalisten International» надає можливість студентам з Білорусі, Молдови, Росії, України, Південного Кавказу та Центральної Азії, які навчаються за спеціальностями журналістика або германістика з досвідом роботи в галузі журналістики та володіють німецькою мовою, протягом 3 місяців навчатися та проходити практику в Міжнародному журналістському коледжі Вільного університету м. Берлін.

Освіта.ua
09.10.2014