Академія NABA в Мілані - практичне навчання у відомих італійських дизайнерів

Нова Академія витончених мистецтв (NABA) - один з найпрогресивніших італійських навчальних закладів у сфері дизайну та моди, сьогодні на навчання до академії їдуть тисячі європейців

Академія NABA в Мілані - практичне навчання у відомих італійських дизайнерів

Кращі художники світу зазвичай їхали вдосконалювати свої таланти до Італії. У наш час до Італії їдуть для того, щоб отримати кращу в світі дизайнерську освіту. У міланській академії NABA, яка входить до 5-ти кращих світових шкіл дизайну, викладають практикуючі дизайнери, відомі у світі, що дуже важливо для студентів, оскільки вони отримують знання безпосередньо від практиків - визнаних майстрів своєї справи. В процесі навчання студенти допомагають їм створювати колекції, отримують досвід реалізації великих проектів.

Основними освітніми напрямами навчання в академії є дизайн інтер'єру, класичний дизайн, дизайн одягу, а також живопис і мистецтво. Усього в академії відкрито навчання за 11 спеціальностями. Наступного року NABA також планує відкрити напрями підготовки фахівців за спеціальностями у сфері реклами та PR.

Філософія академії - навчання через практику. Вона втілюється в життя шляхом отримання нових знань через практичну діяльність. NABA має такі ж нестандартні підходи до навчання, як і її корпуси: будівля академії має незвичну скляну форму, а коридори й аудиторії творчо оформлені самими ж студентами.

У будь-який час студенти можуть завітати до аудиторій, де стоять підрамники та полотна, тому навіть уночі в академії часто можна зустріти працюючих молодих людей. Прогулюючись коридорами університету можна зустріти художників у позі лотоса, які щось малюють, голосно розмовляють - для академії NABA це норма, оскільки тут студенти займаються творчістю, яке заохочується в будь-якому прояві.


Навчання в академії відбувається італійською або англійською мовами. Більшість курсів викладаються англійською - єдиний виняток - це мистецтво фотографії, що викладається італійською.

Академія NABA була заснована близько 30-ти років тому групою відомих італійських дизайнерів. Три роки тому академія увійшла до складу міжнародної освітньої групи Laureate Education, що вирізняється дуже високим рівнем освіти. До цієї освітньої групи входять кращі дизайнерські університети світу, кращі школи в галузі готельного менеджменту, інші навчальні заклади.

Студенти, які отримують освіту в академії NABA, мають можливість вільно переводитися до кращих дизайнерських світових університетів - у США, Британії, Франції, Новій Зеландії, оскільки навчальні заклади групи Laureate мають однакові стандарти навчання. Окрім того у студентів є можливість брати участь у програмі Erasmus - програмі обміну для європейських студентів, завдяки якій студенти можуть вибрати на один семестр будь-який європейський університет, що бере участь у цій програмі.

Головними ж перевагами академії є її викладачі - знамениті дизайнери, а також невисока ціна за навчання в порівнянні з іншими провідними університетами дизайну. Також варто мати на увазі, що вартість освіти включає до себе всі необхідні матеріали, які використовуються під час навчання. До прикладу, якщо це fashion design, дизайн одягу та текстилю - то це десятки метрів тканини, що використовуються щодня, фарби для тканин, інше приладдя - все це включено до вартості навчання.

Особливо значущою перевагою академії є напрям підготовки з дизайну інтер'єру, оскільки Італія - батьківщина дизайну. Значна кількість практикуючих дизайнерів інтер'єру і архітекторів беруть участь у різних фестивалях та проектах, що постійно відбуваються у Італії, і часто навіть студенти другого курсу мають можливість підробляти в дизайнерських компаніях в якості стажистів або помічників. Завдяки цієї практиці вже до кінця свого навчання студенти мають значне власне портфоліо. Це ж стосується і fashion дизайну, дизайну одягу, оскільки студентів всіляко заохочують брати участь у різноманітних заходах і до кінця навчання у них збирається хороший арсенал робіт, досвід практичної та творчої діяльності.

Нещодавно в академії було впроваджено 5-ти місячну підготовчу програму Foundation, що розрахована на випускників шкіл, які мають навички у малюванні, але не досить добре уявляють собі, в якому творчому напрямку вони хочуть реалізовуватися. Програма починається або з вересня і триває до січня, або починається у лютому і триває до червня. Протягом цього часу студенти вивчають англійську й отримують базові знання з малювання, дизайну, творчих спеціальностей. Вартість програми коливається від 7 до 9 тис. євро.

Програма бакалавріату розрахована на 3 роки. Навчання починається наприкінці вересня - початку жовтня. Серед програм бакалавріата: образотворче мистецтво, класичний дизайн, дизайн одягу, медіа-дизайн і театрально-сценічний дизайн. Вартість річного навчання - 15 000 євро на рік.

Тривалість навчання в магістратурі складає 1 рік, однак деякі спеціальності розраховані на 2 роки. Навчання за магістерською програмою доступне за наступними напрямами: графіка, анімація, фотографія, дизайн меблів, дизайн аксесуарів, дизайн ювелірних прикрас, дизайн одягу та текстилю. Річне навчання коштуватиме 12 тисяч.

Варто зазначити, що студенти усіх програм можуть розраховувати й на отримання стипендій, які щороку пропонує навчальний заклад. Пропоновані знижки-стипендії у розмірі 25% від вартості навчання надаються творчим студентам, які мають хороше портфоліо.

Навчання в NABA для українських студентів може здатися дещо незвичним, тому що місцевий підхід до навчання дещо відрізняється від традиційного відвідувань пар. Тут студенти мають набагато більше вільного часу для власного розвитку і для спілкування зі своїми кураторами. У будь-який час студентам надаються аудиторії та класи, де вони самостійно можуть займатися розвитком своїх талантів.

Для українських студентів така практика є незвичною, і вимагає від них більшої особистої організованості. Іноді протягом першого семестру деякі студенти відчувають деякі труднощі, проте з часом вони звикають до творчого ритму навчання.

Студентське життя в академії також наповнене творчим змістом: якщо дизайнер-викладач проводить презентацію власної колекції - він зазвичай бере своїх студентів на показ і таким чином у них за час навчання накопичується великий досвід подібних заходів.

Також університет допомагає своїм студентам знайти перше стажування і перше місце роботи. Окрім того, у більшості випадків викладачі-дизайнери, які є власниками дизайнерських студій, запрошують деяких своїх студентів до себе на роботу, оскільки чудово знають їх творчі можливості.

Однак навіть якщо випускники академії не залишаються в Італії, їх знання та досвід дозволяє їм бути затребуваними і в Європі, і в Україні, оскільки італійська освіта, здобута у відомих дизайнерів затребувана всюди.

Для вступу в академію необхідно володіти англійською. Якщо це англомовна програма, необхідно скласти тест TOEFL або IELTS за 6 місяців до вступу, аби встигнути подати документи. Вступу на програму Foundation передбачає результати тесту IELTS на рівні 5 або 5.5 балів, для програм бакалавріату - 5.5 - 6 балів, для магістратури - 6.5 балів.

Окрім володіння мовою також важливо мати портфоліо робіт, щоб продемонструвати свої творчі навички.

Академія NABA розташована в елітному районі Мілана. На її території є робочі класи, аудиторії для лекцій, є невелике кафе. Що стосується проживання, то академія, як і більшість італійських вузів, його не надає.

Студентські квартири, які студенти можуть знімати спільно, допомагає знайти офіційне представництво академії NABA в Україні - освітнє агентство A-PRIORI. Кімната на двох недалеко від університету буде коштувати близько 250 євро на місяць. Харчування - 150-200 євро на місяць, транспорт і зв'язок - ще близько 50 євро на місяць.

Представники академії NABA в Україні систематично проводять профорієнтаційні зустрічі з абітурієнтами, дні відкритих дверей NABA під час яких молоді люди можуть поспілкуватися з представниками навчального закладу, дізнатися про розвиток творчих здібностей, вимоги, стипендії, умови навчання, тонкощі візових питань тощо.

Довгий шлях до кар'єри успішного дизайнера починається з першого кроку - зробити його ви можете вже зараз.Офіційним представником NABA в Україні є освітня компанія A-PRIORI, фахівці якого володіють повною інформацією про напрями підготовки, процес вступу, особливості освітнього процесу та студентського життя в Мілані.

 

Освіта.ua
02.10.2012