Osvita.ua Вища освіта Реферати Біографії Французький поет Поль Верлен. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Французький поет Поль Верлен. Реферат

Біографія в поетичних збірниках. Зустріч з Рембо. 1880-1890-і роки. Імпресіонізм і символізм

Біографія в поетичних збірниках

Верлен народився в родині капітана саперних військ. Дитинство поета було щасливим: обожнюючи свого єдиного і довгоочікуваного сина батьки (особливо мати) в усьому йому потурали і балували його. Верлен учився в ліцеї Бонапарта (нині Кондорсе), де почав писати вірші. Завершивши університет, він влаштувався на роботу в страхове суспільство, а потім у ратушу. У 1863 опублікував свій перший вірш.

У 1866 уже вісім його віршів з'явилися в збірці "Сучасний Парнас". У тому ж році Верлен видав власну збірнику "Сатурнічі поезії", значну частину яких склали поезії, написані під помітним впливом Шарля Бодлера, Теофиля Готьє і парнасцев. У 1868 з'явилася брошурка за назвою "Подруги": ці кілька віршів були присвячені темі лесбійської любові, і незначний тираж був негайно конфіскований поліцією (пізніше "Подруги" ввійшли в збірнику "Паралельно").

У 1869 вийшла друга книга Верлена "Галантні свята", головною темою яких стали мотиви мистецтва. У тому ж році поет познайомився з Матильдой Мот’є де Флервиль і після зарученя у червні 1869 почав працювати над збірникою "Добра пісня", цілком присвяченій нареченій. Книга, що вийшла у світло 12 червня 1870, за два місяці до вінчання, стала весільним подарунком Матильді. Четвертий збірник "Романси без слів" (1874) являв собою ліричний щоденник, у якому описувалися враження від подорожі по Бельгії й Англії.

Зустріч з Рембо

Вірші збірника створювалися з весни 1872 по весну 1873 і були самим безпосереднім образом зв'язані з драматичними відносинами Верлена і Рембо. Фатальна для обох поетів зустріч відбулася у вересні 1871, коли шістнадцятирічний Рембо приїхав за запрошенням Верлена в Париж. Дуже незабаром сімейне життя Верлена дало тріщину: навіть народження сина не могло врятувати цей шлюб.

7 липня Верлен пішов з будинку на настійну вимогу Рембо. Обоє поета відправилися в Англію, де вели розгульне й одночасно напівзлидарське існування. Двічі Рембо залишав свого друга, але повертався, відгукуючись на його запеклі заклики.

Розв'язка наступила 10 липня 1873 у Брюсселеві: коли Рембо знову заговорив про своє бажання повернутися в Париж, смертельно п'яний Верлен двічі вистрілив у нього, легко ранивши в руку. По вироку суду Верлен був засуджений на два роки в'язниці, де пережив духовну кризу і звернувся до католицької віри. Звільнившись, Верлен у лютому 1875 приїжджає в Штутгарт для зустрічі з Рембо. Побачення закінчилося сваркою, і колишні друзі розсталися назавжди.

1880-1890-і роки

У 1881 Верлен видав збірник "Мудрість", назвавши його "книгою перетвореного": основна частина віршів була написана в бельгійській в'язниці і під час перебування в Англії в 1875-1879. Широка публіка довідалася про існування таких поетів, як Верлен і Малларме, зі знаменитого роману Гюисмана "Навпаки" (1884), головний герой якого мав самі витончені літературні смаки.

Збірник "Колись і недавно" (1885) був виданий, коли Верлен почав ставати знаменитим: саме сюди ввійшло прославлене "Поетичне мистецтво", написане в квітні 1874 з нагоди двохсотліття "Поетичного мистецтва" Буало.

У 1888 з'явився збірник "Любов" — книга "католицьких" віршів Верлена. Більш третини віршів цього збірника об'єднані в цикл, присвячений пам'яті улюбленого учня Верлена — Люсьена Летинуа. Через рік вийшла книга з характерною назвою "Паралельно", у якій Верлен, по його власних словах, "як би прикидався прихильником диявола". Книгу "Щастя" (1891) звичайно називають заключною частиною трилогії (куди входять також "Мудрість" і "Любов").

Книга "Пісні до неї" (1891) присвячена танцівниці Ежени Кранц, що стала супутницею останніх років і днів Верлена. Книга "Таємні обідні" (1892) — ще одні збори католицьких віршів – була присвячена пам'яті Бодлера. Останній прижиттєвий збірник Верлена "Епіграми" вийшов у 1894.

Прозаїчні твори Верлена звичайно поділяють на "прозу уяви" і автобіографічну. До першого відносяться "Записки вдівця" (1886). Її різнорідні мініатюри, що були написані в основному в 1883-1884. Автобіографію Верлена складають такі твори як: "Мої лікарні" (1891), "Мої в'язниці" (1893) і почата незадовго "Сповідь", що поет не встиг завершити. У1896р. поета не стало.

Імпресіонізм і символізм

Верленові належить більше тисячі віршів. Він починав як соратник парнасцев Леконта де Лиля і Теофиля Готьє, але вже в "Романсах без слів" його стиль стає "імпресіоністичним": це світ неясних, трудноуловимых настроїв, відчуттів, асоціацій, у яких розмита лінія переважає над контуром, відтінок – над однотонним кольором, світлотінь – над світлом і тінню. Поезія Верлена насичена меланхолією і безвихідністю, багато в чому обумовленої обставинами його життя.

Підхопивши ідею Бодлера про розрив між дійсністю і мрією, він довів її до логічного кінця: мрії є єдиним притулком поета. Свято віруючи в абсолютну реальність мрій, Верлен фактично стирає грань між суб'єктивним і об'єктивним: його вірші впливають не своїм прямим предметним значенням, а навіяним і "підказаним" настроєм. Саме тому символісти вважали Верлена одним зі своїх попередників.


13.09.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!