Osvita.ua Вища освіта Реферати Архітектура Вілла Ротонда як один з найкращих творів італійського архітектора Палладіо. Реферат
Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції. З питань розміщення інформації звертайтесь за телефоном (044) 200-28-38.

Вілла Ротонда як один з найкращих творів італійського архітектора Палладіо. Реферат

Одним з найкращих творів Палладіо, що став класичним прикладом шедеврів світової архітектури є вілла Ротонда, збудована на початку 1550-х рр.

У другій половині XVI ст. Італія переживає глибоку економічну і політичну кризу. Закінчується епоха Відродження. Влада в італійських містах знову опинилась у руках феодальної знаті. Дедалі більшої сили набуває католицька церква, що переходить у наступ на ідейно-художні здобутки ренесансу.

У той час італійська архітектура розгалужується на окремі напрями: одні архітектори продовжують ренесансні традиції, але без творчого їх розвитку, інші починають розробляти нові принципи, які згодом розвинуться в стиль бароко.

 

Серед зодчих, хто спрямував свою творчість на дальший розвиток форм класичної архітектури і цим самим започаткував стиль класицизму, був Андреа Палладіо (1518-1580). Він жив у маленькому місті Віченці і зводив споруди не тільки у своєму місті, а й у Венеції та інших містах "Республіки святого Марка", як називали венеціанську державу. Венеція на той час втратила свою владу над Середземним морем, і венеціанські багатії переносять свою діяльність з моря на сушу, споруджуючи в своїх володіннях численні палаци та вілли. Багато з них спорудив Палладіо.

Віченца майже вся забудовується за його проектами. Творчо використовуючи форми класичної архітектури, Палладіо збагачує їх новими прийомами композиції та оформлення фасадів.

Одним з найкращих творів Палладіо, що став класичним прикладом шедеврів світової архітектури є вілла Ротонда, збудована на початку 1550-х рр. Вона розташована на пагорбі, серед мальовничої природи. Це центрична споруда, поставлена на високий п'єдестал, з шестиколонними портиками з чотирьох сторін, до яких ведуть урочисті сходи. Будівлю завершує купол на невисокому барабані. Композиція споруди та її форми бездоганно гармонійні.

Усе в її формах спокійне й урівноважене. Іонічний ордер, що його застосував Палладіо, чудово пасує до художнього образу будівлі. Проте він аж ніяк не відповідає її призначенню. У цьому виявилась суперечність між прогресивною спрямованістю творчості архітектора і приватними інтересами замовника, суперечність характерна для архітектури класового суспільства.

Андреа Палладіо був не тільки великим архітектором-практиком. Його відомий трактат "Чотири книги про архітектуру" — одна з класичних праць з теорії архітектури.


07.08.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!