Виші можуть отримати право розпоряджатися коштами

МОН створює модель автономного закладу, який матиме повне право розпоряджатися коштами

Виші можуть отримати право розпоряджатися коштами

Метою Міністерства освіти і науки є створення моделі автономного закладу вищої освіти, який матиме повне право розпоряджатися коштами.

Про це заявив міністр освіти Сергій Шкарлет.

Окрім того, за його словами, створення автономної моделі має забезпечити заклади освіти сучасними прозорими можливостями залучення грантових інвестицій, сприяти розвитку академічної мобільності шляхом підвищення рівня конкурентоспроможності закладів вищої освіти.

Наразі Міністерство освіти працює над внесенням змін до закону «Про вищу освіту» в частині надання закладам повноважень самостійно розпоряджатися коштами, визначати внутрішню систему оплати праці, вільно залучати пожертви та інвестиції, залишаючись неприбутковою організацією з усіма податковими пільгами.

Також триває підготовка закону «Про основні засади формування та реалізації пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності в Україні», формування переліку середньострокових (тематичних) пріоритетних напрямів наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

Окрім того, МОН працює над підготовкою законопроєкту «Про внесення змін до закону «Про наукову і науково-технічну експертизу» та внесенням на розгляд Кабінету Міністрів законів «Про підтримку і розвиток наукових обʼєктів, що становлять національне надбання», «Про інноваційні парки», «Про підтримку та розвиток інноваційної діяльності» тощо.

Освіта.ua
04.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів