МОН впровадить єдиний іспит для випускників магістратури

Міністерством освіти розроблений порядок атестації осіб, які здобувають ступінь магістра

МОН впровадить єдиний іспит для випускників магістратури

Міністерством освіти розроблений порядок атестації осіб, які здобуватимуть ступінь магістра, у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Документ, після його схвалення Кабінетом Міністрів, регулюватиме питання атестації осіб, які здобувають ступінь магістра.

Єдиний державний кваліфікаційний іспит для випускників магістратури передбачає стандартизований спосіб діагностики рівня професійної компетентності фахівця та готовності випускника вишу до провадження професійної діяльності.

Планується, що кваліфікаційний іспит складатимуть ті випускники, які з 2018 року вступатимуть до магістратури на всі спеціальності галузей знань «Ветеринарна медицина», «Охорона здоров’я», «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека», «Транспорт», а також спеціальності «Право», «Кібербезпека», «Атомна енергетика», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародне право».

Єдиний державний кваліфікаційний іспит для випускників магістратури може проводитися за різними видами тестових завдань або завдань з розгорнутою відповіддю, а також з використанням технологій зовнішнього незалежного оцінювання.

При неуспішному складанні іспиту випускники магістратури матимуть право однократно повторно складати його впродовж двох років.

При повторному неуспішному складанні кваліфікаційного іспиту, випускник вважатиметься таким, що не виконав індивідуальний навчальний план та буде відрахований зі складу здобувачів ступеня магістра.

Пропозиції та зауваження до проекту документа можна надавати до 25 червня 2018 року на електронну адресу pyzhov@mon.gov.ua.

проект документа

Освіта.ua
05.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дрогобич
Квит протащил на до должность секретаря Назяво некого Винницкого, которого изгнали дуже с Могилянки во Львов . Он причастен к разворовьіванию картин с музеев. мало того- он не гражданин Украиньі???? Права рука министерки и всем советует.... Капец образованию!!!! Где нардепи???
веселка
Для Дрогобич: а это КТО?
Коментувати
веселка
умные молодые люди, которые учатся для того, чтобы просидеть в ВУЗе время, после 5 курса, посредине магистерки, либо пойдут работать, либо просто уйдут. Сегодня студенты уверены, что для работы им достаточно БАКАЛАВРАТА. В магистры идут те, кому надо что-то выше:"Сюда пришли умные люди, поэтому либо 4, либо пять. Какой смысл учиться на 3?" То есть - умные, стремящиеся дальше, ЗНО сдадут. Но суть в ином.Суть в том, что ребята, радеющие за ЗНО ПОСЛЕ ВУЗа, стремятся пропихнуть ФИНАНСИРОВАНИЕ для проводящих эти ЗНО.Близорукость зашкаливает.И резуьлтатом этой близорукости будет полный коллапс обучения. ПОЛНЕЙШИЙ. Ну-ну. Мне легче - отойти в сторонку и посмотреть время есть. И если 25 лет назад кричали,что специалистов не только не будет, не будет КОМУ УЧИТЬ(не кого, а именно кому), то сегодня мы имеем результат.Если сегодня кричат,что не будет КОГО учить, то через 20 лет это будет действительно так.Сегодня люди голосуют на евровидение исходя из ЖИВОТНЫХ потребностей.ЖИВОТНЫХ.
Дмитрий
Вы что сума посходили вообще там ? Ещё при устройстве на работу сделайте зно ! Или вам денег мало с 2 зно решили 3 поставить ? Контракт сейчас 40000 тысяч стоит и половину студентов как это уже было этим летом не сдадут зно. Вы представляете что будет если они все выйдут на улицы как это сейчас во Франции происходит .
777
Для Дмитрий: Так не йдіть в магістратуру. Бакалаврат - це повна вища освіта. Який вихід на вулиці?
веселка
Для 777: Оооооооооооооо...
Дмитрий
Для 777: к сожелинию без магистра в правовой сфере никуда на нормальную должность устроится нельзя . Только полицейским на которого можно было и не учится даже 4 года .
Коментувати
Євген
Все дуже добре, проте... Має бути дотримана основна процедура! 1. Має бути введено і затверджено єдиний стандарт. 2. Розроблено і затверджено не просто система знань та вмінь. 3. Має бути затверджений стандартизований перелік дисциплін, що забезпечують отримання узагальнених знань, вмінь та навичок з кожної спеціальності. 4. З вище зазначених дисциплін проектні групи мають затвердити стандартизовані програми. 5. Проектні групи мають розробити та затвердити узагальнені для спеціальності засоби діагностики. І це лише початок. В все це має відбуватись в тісній співпраці з усіма ВЗО УКРАЇНИ, як це свого часу робили Фахівці з КНТЕУ. І при гарному розкладі та фінансування, мінімум з першого вересня 2019 року можна буде впроваджувати відповідні програми, а атестацію запроваджувати лише з 2021 року!!!!
Євген
Для Євген: P.S. Мова йде саме про Державний стандарт підготовки. Варіатина компонента ВЗО та Студента - це вже прерогатива освітньої програми підготовки!!!
Светлана
А чому у списках немає ВНЗ які готують вихователей та вчителів. Перш за все треба почати з них, бо рівень знань та підготовка студентів на самому нижчому рівні.
Коментувати