Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти МОН впровадить єдиний іспит для випускників магістратури
МОН впровадить єдиний іспит для випускників магістратури

Міністерством освіти розроблений порядок атестації осіб, які здобувають ступінь магістра

МОН впровадить єдиний іспит для випускників магістратури

Міністерством освіти розроблений порядок атестації осіб, які здобуватимуть ступінь магістра, у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Документ, після його схвалення Кабінетом Міністрів, регулюватиме питання атестації осіб, які здобувають ступінь магістра.

Єдиний державний кваліфікаційний іспит для випускників магістратури передбачає стандартизований спосіб діагностики рівня професійної компетентності фахівця та готовності випускника вишу до провадження професійної діяльності.

Планується, що кваліфікаційний іспит складатимуть ті випускники, які з 2018 року вступатимуть до магістратури на всі спеціальності галузей знань «Ветеринарна медицина», «Охорона здоров’я», «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека», «Транспорт», а також спеціальності «Право», «Кібербезпека», «Атомна енергетика», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародне право».

Єдиний державний кваліфікаційний іспит для випускників магістратури може проводитися за різними видами тестових завдань або завдань з розгорнутою відповіддю, а також з використанням технологій зовнішнього незалежного оцінювання.

При неуспішному складанні іспиту випускники магістратури матимуть право однократно повторно складати його впродовж двох років.

При повторному неуспішному складанні кваліфікаційного іспиту, випускник вважатиметься таким, що не виконав індивідуальний навчальний план та буде відрахований зі складу здобувачів ступеня магістра.

Пропозиції та зауваження до проекту документа можна надавати до 25 червня 2018 року на електронну адресу pyzhov@mon.gov.ua.

проект документа

Освіта.ua
05.06.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євген
Все дуже добре, проте... Має бути дотримана основна процедура! 1. Має бути введено і затверджено єдиний стандарт. 2. Розроблено і затверджено не просто система знань та вмінь. 3. Має бути затверджений стандартизований перелік дисциплін, що забезпечують отримання узагальнених знань, вмінь та навичок з кожної спеціальності. 4. З вище зазначених дисциплін проектні групи мають затвердити стандартизовані програми. 5. Проектні групи мають розробити та затвердити узагальнені для спеціальності засоби діагностики. І це лише початок. В все це має відбуватись в тісній співпраці з усіма ВЗО УКРАЇНИ, як це свого часу робили Фахівці з КНТЕУ. І при гарному розкладі та фінансування, мінімум з першого вересня 2019 року можна буде впроваджувати відповідні програми, а атестацію запроваджувати лише з 2021 року!!!!
Євген
Для Євген: P.S. Мова йде саме про Державний стандарт підготовки. Варіатина компонента ВЗО та Студента - це вже прерогатива освітньої програми підготовки!!!
Светлана
А чому у списках немає ВНЗ які готують вихователей та вчителів. Перш за все треба почати з них, бо рівень знань та підготовка студентів на самому нижчому рівні.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!