Osvita.ua Вища освіта Реформа вищої освіти МОН просить виші звільнити викладачів від паперотворчості
МОН просить виші звільнити викладачів від паперотворчості

Міністр освіти обіцяє скоротити кількість обов’язкових документів в університетах

МОН просить виші звільнити викладачів від паперотворчості

Міністр освіти Лілія Гриневич звернулась до ректорів закладів вищої освіти з проханням переглянути ставлення до звітності викладачів. Про це вона сказала під час виступу на засіданні розширеної Колегії МОН.

За її словами, намагання дебюрократизувати взаємодію в системі вищої освіти з боку Міністерства освіти часто розбиваються об запровадження додаткової паперотворчості в самих вишах.

«МОН відмінило близько 20 наказів, які вимагали від закладів різноманітні звіти та інші процедури, що забюрократизовують процес. Натомість деякі заклади повернули ці процедури власними внутрішніми наказами, причому часто з посиланням на неіснуючі вказівки Міністерства. Тому я хочу звернутися до очільників наших університетів з проханням – перегляньте ставлення до звітності викладачів, щоб вони змогли сконцентруватися на своїй безпосередній роботі», – зауважила Гриневич.

Вона запевнила, що для подальшої дебюрократизації Міносвіти продовжить роботу зі скорочення кількості обов’язкових документів, зокрема, у новій редакції ліцензійних умов.

Водночас, відомство має намір вимагати від університетів сформувати мінімальні та раціональні вимоги до внутрішніх документів.

Освіта.ua
29.01.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
карел
коли закриєте кишеньковий мукачивський виш мду. студентів на парах вообще немає, викладачі інколи читають лекции 1-2 студентам інші всі працюють щоб оплатити сесіїї, за що отримують eчителі зарплати як окупаються таки супермаректи де освітою руководять авантюристи ?
Алекс
"Звернутися до очільників наших університетів з ПРОХАННЯМ". Якщо дійсно є прагнення дебюрократизувати звітність викладачів, то чому МОН не видасть наказ про форму такої звітності викладача?
Бюрократ
А хіба МОН не вимагає зайвих папірців? У кожній справі з акредитації завірена копія ліцензії. Під кожен папірець щодо держзамовлення- аналогично. При тому що ліцензія елнктронна і розміщена на сайті самого МОН. Більше того, ще й самим закладом освіти внесена до ЄдБО…
Герасим
Уберите коррупционера и бюрократа Швецова и поставьте, наконец. НОРМАЛЬНОГО РУКОВОДИТЕЛЯ ЛИЦЕНЗИРОВАНИЯ И АКРЕДИТАЦИИ. Наваял такого в тех новых лиц.условиях - не переступишь
карел
Для Герасим: в Мукачево в мду такой же корупционер ректор и проректор которий еще прикупил себе степень доктора наук в 66 лет, даже лекции не читает чтоб не опозорится перед студентами, в жизни дня не работа в висшем образовании все время на госоработах вечний комсомолец, гнать в три шеи их, ну не тех настоящих учених, грех имею, а тех, кто ворует госденьги из бюджетов страни
Коментувати
Я
Треба прибрати адміністраторів-пенсіонерів, які працюють совдепівськими методами і на комп’ютер гавкають.Вони по іншому НЕ зможуть і ніякої реформи НЕ буде!
Мирон
Для Я: ти з якої башти таке вичитав , чи висмоктав ????? Я тобі сопляку у 62 ще би показав 3що таке ІКТ !!!!!Табличку множення краще вивчи.....
Коментувати
петро
Абсолютно вірне розпорядження для розкріпачення особистості викладача. Правда, хочеться звернути увагу на якість підготовки майбутніх спеціалістів, яка ( підготовка), на жаль, вимагає покращення. Крім того бажано вивчити досвід хоча б тої Польщі до якої зараз так багато скеровуються наші можливі студенти. Там є чого повчитися - оцінок за незнання не ставлять.
Ніка
Та тому майже чи не щороку змінюють вигляд робочих програм? Словами стелите масно, а фактично паперів ще більше.
Віка
Для Ніка: і навчальні програми, які можна було б затверджувати один раз на 5 років вимагають щорічно. І по закінченню семестра стільки звітів треба було здавати..... раніше такого не було
Герасим
Це - МОН вимагає, чи Ваш ректор?
Коментувати
Голосzнарода
Да Ви про що взагалі? Там ніякої паперотворчості, крім плагіатної нема, бо більше ні на що не здатні кадри.
педагог
Для Голосzнарода: Судите, очевидно, по себе!
Коментувати
serj
Школи вже дебюрократизували, що без папірця ні дихнуть, ні... (плюс обов’язково фото). Ще створять спеціальну комісію з експертів щодо вивчення питання, розроблять концепцію, заходи, з обов’язковими звітами, заходами, інформаціями. Те ж буде і у ВУЗах. Радійте. Паперів збільшиться удвічі!......Хоча насправді роботи на кілька годин. Посидьте, пані міністре, і напишіть список з десяти папірців, без яких Вам прожити буде складно. Решту - забороніть. Найголовніше, не дописуйте оту загальну фразу 11 пунктом "ВСІ РЕШТА"
Геометрія
Так не просіть, а видайте наказ. А то побалакали і роблять своє.
Василь  Шминдрук
Для Геометрія: Наказів було видано безліч, публікувались вони в педагогічній пресі, ксерокопії я зберігаю. Ну і що? Кожного року кількість паперів постійно тільки збільшується. І вже доречним буде гасло: "Кожному педагогу - по секретарці".
Геометрія
Для Василь Шминдрук: Ну, нехай тоді змушують виконувати чинне законодавство, а не "просять"! Розробили б механізм покарання за невиконання.
Коментувати
Василь  Шминдрук
Чому звернення тільки до ректорів вищих навчальних закладів? А заклади, наприклад, середньої чи професійно-технічної освіти нехай потопають в паперотворчості. Хоча для того, щоб перебороти цей бюрократичний рудимент «совка», необхідно боротись не з наслідками, а з причиною. Просто раз і назавжди прикрити блатні контори і будинки пристарілих під назвою «Методичний кабінет», «Методичний центр» тощо. При необхідності створити «Консультативні центри» без функцій контролю і звітності. Євровибір повинен бути не тільки предметом шкільної програми, але і фундаментом освітньої реформи.
Таки да
Для Василь Шминдрук: якщо в них забрати функції контролю, то вони розтануть, як сніг. Дармоїди ще ті. Спочатку подай із закладу пропозицію тематики проведення семінарів обласного рівня, якщо назва сподобається, то пройде...і т.д. і т.п. а методичні рекомендації як напишуть...передеруть із сайтів інших методцентрів... вічна совкова бюрократія, яка проростає в партократію...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!