МОН просить виші звільнити викладачів від паперотворчості

Міністр освіти обіцяє скоротити кількість обов’язкових документів в університетах

МОН просить виші звільнити викладачів від паперотворчості

Міністр освіти Лілія Гриневич звернулась до ректорів закладів вищої освіти з проханням переглянути ставлення до звітності викладачів. Про це вона сказала під час виступу на засіданні розширеної Колегії МОН.

За її словами, намагання дебюрократизувати взаємодію в системі вищої освіти з боку Міністерства освіти часто розбиваються об запровадження додаткової паперотворчості в самих вишах.

«МОН відмінило близько 20 наказів, які вимагали від закладів різноманітні звіти та інші процедури, що забюрократизовують процес. Натомість деякі заклади повернули ці процедури власними внутрішніми наказами, причому часто з посиланням на неіснуючі вказівки Міністерства. Тому я хочу звернутися до очільників наших університетів з проханням – перегляньте ставлення до звітності викладачів, щоб вони змогли сконцентруватися на своїй безпосередній роботі», – зауважила Гриневич.

Вона запевнила, що для подальшої дебюрократизації Міносвіти продовжить роботу зі скорочення кількості обов’язкових документів, зокрема, у новій редакції ліцензійних умов.

Водночас, відомство має намір вимагати від університетів сформувати мінімальні та раціональні вимоги до внутрішніх документів.

Освіта.ua
29.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
карел
коли закриєте кишеньковий мукачивський виш мду. студентів на парах вообще немає, викладачі інколи читають лекции 1-2 студентам інші всі працюють щоб оплатити сесіїї, за що отримують eчителі зарплати як окупаються таки супермаректи де освітою руководять авантюристи ?
Алекс
"Звернутися до очільників наших університетів з ПРОХАННЯМ". Якщо дійсно є прагнення дебюрократизувати звітність викладачів, то чому МОН не видасть наказ про форму такої звітності викладача?
Бюрократ
А хіба МОН не вимагає зайвих папірців? У кожній справі з акредитації завірена копія ліцензії. Під кожен папірець щодо держзамовлення- аналогично. При тому що ліцензія елнктронна і розміщена на сайті самого МОН. Більше того, ще й самим закладом освіти внесена до ЄдБО…
Герасим
Уберите коррупционера и бюрократа Швецова и поставьте, наконец. НОРМАЛЬНОГО РУКОВОДИТЕЛЯ ЛИЦЕНЗИРОВАНИЯ И АКРЕДИТАЦИИ. Наваял такого в тех новых лиц.условиях - не переступишь
карел
Для Герасим: в Мукачево в мду такой же корупционер ректор и проректор которий еще прикупил себе степень доктора наук в 66 лет, даже лекции не читает чтоб не опозорится перед студентами, в жизни дня не работа в висшем образовании все время на госоработах вечний комсомолец, гнать в три шеи их, ну не тех настоящих учених, грех имею, а тех, кто ворует госденьги из бюджетов страни
Коментувати
Я
Треба прибрати адміністраторів-пенсіонерів, які працюють совдепівськими методами і на комп’ютер гавкають.Вони по іншому НЕ зможуть і ніякої реформи НЕ буде!
Мирон
Для Я: ти з якої башти таке вичитав , чи висмоктав ????? Я тобі сопляку у 62 ще би показав 3що таке ІКТ !!!!!Табличку множення краще вивчи.....
Коментувати
петро
Абсолютно вірне розпорядження для розкріпачення особистості викладача. Правда, хочеться звернути увагу на якість підготовки майбутніх спеціалістів, яка ( підготовка), на жаль, вимагає покращення. Крім того бажано вивчити досвід хоча б тої Польщі до якої зараз так багато скеровуються наші можливі студенти. Там є чого повчитися - оцінок за незнання не ставлять.
Ніка
Та тому майже чи не щороку змінюють вигляд робочих програм? Словами стелите масно, а фактично паперів ще більше.
Віка
Для Ніка: і навчальні програми, які можна було б затверджувати один раз на 5 років вимагають щорічно. І по закінченню семестра стільки звітів треба було здавати..... раніше такого не було
Герасим
Це - МОН вимагає, чи Ваш ректор?
Коментувати
Голосzнарода
Да Ви про що взагалі? Там ніякої паперотворчості, крім плагіатної нема, бо більше ні на що не здатні кадри.
педагог
Для Голосzнарода: Судите, очевидно, по себе!
Коментувати
serj
Школи вже дебюрократизували, що без папірця ні дихнуть, ні... (плюс обов’язково фото). Ще створять спеціальну комісію з експертів щодо вивчення питання, розроблять концепцію, заходи, з обов’язковими звітами, заходами, інформаціями. Те ж буде і у ВУЗах. Радійте. Паперів збільшиться удвічі!......Хоча насправді роботи на кілька годин. Посидьте, пані міністре, і напишіть список з десяти папірців, без яких Вам прожити буде складно. Решту - забороніть. Найголовніше, не дописуйте оту загальну фразу 11 пунктом "ВСІ РЕШТА"
Геометрія
Так не просіть, а видайте наказ. А то побалакали і роблять своє.
Василь  Шминдрук
Для Геометрія: Наказів було видано безліч, публікувались вони в педагогічній пресі, ксерокопії я зберігаю. Ну і що? Кожного року кількість паперів постійно тільки збільшується. І вже доречним буде гасло: "Кожному педагогу - по секретарці".
Геометрія
Для Василь Шминдрук: Ну, нехай тоді змушують виконувати чинне законодавство, а не "просять"! Розробили б механізм покарання за невиконання.
Коментувати
Василь  Шминдрук
Чому звернення тільки до ректорів вищих навчальних закладів? А заклади, наприклад, середньої чи професійно-технічної освіти нехай потопають в паперотворчості. Хоча для того, щоб перебороти цей бюрократичний рудимент «совка», необхідно боротись не з наслідками, а з причиною. Просто раз і назавжди прикрити блатні контори і будинки пристарілих під назвою «Методичний кабінет», «Методичний центр» тощо. При необхідності створити «Консультативні центри» без функцій контролю і звітності. Євровибір повинен бути не тільки предметом шкільної програми, але і фундаментом освітньої реформи.
Таки да
Для Василь Шминдрук: якщо в них забрати функції контролю, то вони розтануть, як сніг. Дармоїди ще ті. Спочатку подай із закладу пропозицію тематики проведення семінарів обласного рівня, якщо назва сподобається, то пройде...і т.д. і т.п. а методичні рекомендації як напишуть...передеруть із сайтів інших методцентрів... вічна совкова бюрократія, яка проростає в партократію...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!