МОН просить швидко обробляти електронні заяви

У Міносвіти звертаються до вишів з проханням вчасно розглядати заяви вступників

МОН просить швидко обробляти електронні заяви

Про це йдеться у листі МОН до керівників вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації всіх форм власності і підпорядкування.

У міністерстві зазначають, що за даними державного підприємства "Інфоресурс", окремі приймальні комісії вищих навчальних закладів під час прийому документів на навчання допускають безпідставну затримку розгляду та оброблення заяв, поданих вступниками в електронній формі.

Також на консультативний телефон міністерства надходять скарги від вступників щодо затримки оброблення приймальними комісіями вищих навчальних закладів заяв, що подані в електронній формі, понад 24 години.

У зв’язку з чим, у Міносвіти звертають увагу на недопустимість порушення приймальними комісіями вищих навчальних закладів вимог Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів, що викликає недовіру у вступників до подання заяв в електронній формі та створює напругу під час вступної кампанії.

Навчальні заклади мають ліквідувати недоліки приймальних комісій у роботі з ЄДЕБО та забезпечити безперебійне оброблення заяв вступників у приймальних комісіях, що подаються в електронному вигляді.

Як відомо, у 2013 році електронну заяву про вступ до вищого навчального закладу можуть подати вступники, які беруть участь у конкурсному відборі на основі атестата про повну загальну середню освіту, сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання, виданого у 2013 році, або сертифікатів чи їх дублікатів за 2012, 2011, 2010, 2009 або 2008 роки з конкурсних предметів, визначених правилами прийому до вищих навчальних закладів.

Прийом документів від абітурієнтів, які вступають до вищих навчальних закладів на основі документа про повну загальну середню освіту та сертифікатів ЗНО буде завершено 31 липня.

Прийом документів від осіб, які для вступу на навчання мають проходити творчі конкурси або складати вступні екзамени у вищих навчальних закладах закінчується 20 липня.

Освіта.ua
08.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Богдан Иванов
А чи можна забрати документи з ВУЗа,та подати в інший?
Від вузу
"... що викликає недовіру у вступників до подання заяв в електронній формі та створює напругу під час вступної кампанії." А чому МОН не говорить про те, що т.з. "електронна заява" викликає величезну недовіру вузів, оскільки, по-перше, не є юридичним документом і не несе ніяких зобов’язань ні з боку вузу, ні з боку абітурієнта; по-друге, оскільки відповідальності ніякої, то ці заяви приводять лише до "роздування" конкурсу, спотворюючи реальну картину для тих абітурієнтів, хто справді бажає вступити на обрану спеціальність до обраного вузу; і, врешті, по-третє, технічна реалізація викликає багато нарікань, оскільки система дозволяє абітурієнтам подавати електронні заяви, які явно не будуть прийняті вузом. Та ще й абсолютно дикий спосіб введення адреси, який дозволяє абітурієнтам "поселитися" у район, район у місті, сільську раду тощо. Це значно збільшує навантаження на працівників приймальних комісій, про це знають розробники, але вже другий рік нічого не змінюється!
FM
Для Від вузу: Чого ж "не несе жодних зобов’язань" і "відповідальності ніякої"? При сильному бажанні, можна зробити запит на отримання витягу з ЄЕДБО щодо конкретного абітурієнта та з цим витягом йти до суду.
Коментувати
Абітурієнт
Доброго дня! Цікавить наступне питання. Я подав документи, наприклад, на 2 факультети в ЛНУ ім. Франка - іноземних мов та юридичний. При оголошенні списку зарахованих - 1 серпня - я бачу, що проходжу на держзамовлення на інмов, а на юрфак - ні, проте є шанс пройти у другій або третій хвилі. Якщо в період з 1 по 4 серпня я подам оригінали документів на факультет іноземних мов, а в результаті оприлюднення списків 5 серпня побачу, що проходжу на юридичний, то чи буде в мене можливість перенести подані мною раніше оригінали документів (або забрати) з факультету іноземних мов на юридичний? Сподіваюсь на швидку та вичерпну відповідь. Дякую!
Наталья
Для Абітурієнт: Да, можешь!
Абітурієнт
А така ж ситуація і з іншими вузами? Чув, що у Львівській політехніці такий варіант не пройде.
Наталья
Вуз не имеет права не отдать Вам по Вашему требованию документы - это нарушение прав. Именно для определения Вашего выбора и проводят вторую и третью волну объявления результатов.
Коментувати