Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти У Міносвіти наважилися на експеримент з перехресним вступом
У Міносвіти наважилися на експеримент з перехресним вступом

Наступного року Міністерство освіти проведе експеримент щодо можливості здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань

У Міносвіти наважилися на експеримент з перехресним вступом

Про це йдеться у відповідному наказі профільного міністерства, яким передбачено проведення експерименту щодо прийому вступників на навчання до вищих навчальних закладів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі бакалавра з іншої галузі знань.

Експеримент розпочнеться з 1 вересня 2014 року, а для участі у ньому відібрано 12 вітчизняних університетів.

У Міністерстві освіти наголошують, що проведення експерименту пов’язане з необхідністю виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

Наказом відомства також встановлено, що здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на умовах експерименту здійснюватиметься за окремим індивідуальним навчальним планом, структура і зміст якого визначатиметься вищим навчальним закладом з урахуванням вимог до рівня оволодіння певною сукупністю умінь та навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності.

Керівникам вищих навчальних закладів доручено передбачити у правилах прийому до вищого навчального закладу в 2014 році прийом абітурієнтів на умовах експерименту, а також здійснити інші дії, пов’язані з виконанням ініціативи.

Також міністерством затверджений перелік спеціальностей, за якими можливе здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі будь-якого бакалаврату в межах експерименту. До списку спеціальностей включено соціологію, журналістику, маркетинг, менеджмент, охорону праці тощо.

Як відомо, у березні цього року, президентом був затверджений Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки. Відповідно до п. 36.4., одним із кроків реформування освіти у цьому році є необхідність затвердження профільним міністерством вимог до здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі рівня бакалавра з іншої галузі знань.

Освіта.ua
18.06.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мария
У Вінницькому національному технічному університеті всі хто має диплом бакалавра/спеціаліста/магістра може навчатися у магістратурі за спеціальністю "Консолідована інформація" (з будь-якого ВНЗ). Крім того, навчання ведеться на базі IT Академії Microsoft і Мережевої Академії CISCO. (citzi.vntu.net/edu-ki/)
nutata
Цього і добивається Могилянка. Табачник визнав її правоту.
LawStudent
О, клас! 2.4. дія експерименту не поширюється на обсяг державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою.
aladdin85
Попытка — не пытка, как говорят, но главное — реализация. Если это будет так же, как "переходили" в 2010 году на 11 классов обучения (реализация "по-украински"), то, может, стоит воздержаться?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!