Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Діяльність керівництва вишів сьогодні є непрозорою, - студенти
Діяльність керівництва вишів сьогодні є непрозорою, - студенти

23 травня 2013 року молодь Донеччини та Луганщини обговорила актуальні питання реформи вищої освіти в Україні

Діяльність керівництва вишів сьогодні є непрозорою, - студенти

Чинний закон України "Про вищу освіту" діє вже 11 років і не відповідає потребам часу. Донеччани кажуть, що процеси прийняття рішень, нормативна база, відомості про бюджети університетів є непрозорими, що часто стає причинами для зловживань.

Про це йшлося під час круглого столу, що був організований Українською асоціацією студентського самоврядування. В ході обговорення були порушені питання визнання навчальної практики як трудового стажу, вибору викладачів і варіативної частини навчальних дисциплін, цінності сучасних наукових досягнень та ступенів.

Студенти вказали на фактичну відсутність профорієнтаційної роботи з молоддю, що призводить до браку мотивації у навчанні та безробіття в майбутньому.

Нині дискусії ведуться навколо трьох зареєстрованих у Верховній Раді законопроектів про вищу освіту: провладного, опозиційного і створеного робочою групою академіка Михайла Згуровського.

"22 травня 2013 року комітет Верховної ради України з питань освіти і науки ухвалив рішення, яким рекомендував парламенту схвалити законопроект групи Михайла Згуровського. Але таке рішення має лише рекомендаційний характер і голосування парламенту може політизуватися", - повідомив експерт УАСС Олександр Смирнов.

Проект "Студентський погляд на законодавчі реформи у сфері вищої освіти" спрямований на забезпечення участі студентів, органів студентського самоврядування та студентських організацій в законодавчій реформі вищої освіти в Україні.

Освіта.ua
23.05.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Ильницкая
А как же она может быть прозрачной - это ж вам не шоу ЗА СТЕКЛОМ. Там прозрачность разрешалась. поощрялась и не осуждалась и стыдно никому не было. А здесь, вот может кто-то застесняться, если ему в карман, или в ящик стола, или просто в зачетку положат зеленые бумажки, или цветные, но с нолями, что тоже не плохо. А вы такое говорите - прозрачность. Шалунишка, однако!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!