Діяльність керівництва вишів сьогодні є непрозорою, - студенти

23 травня 2013 року молодь Донеччини та Луганщини обговорила актуальні питання реформи вищої освіти в Україні

Діяльність керівництва вишів сьогодні є непрозорою, - студенти

Чинний закон України "Про вищу освіту" діє вже 11 років і не відповідає потребам часу. Донеччани кажуть, що процеси прийняття рішень, нормативна база, відомості про бюджети університетів є непрозорими, що часто стає причинами для зловживань.

Про це йшлося під час круглого столу, що був організований Українською асоціацією студентського самоврядування. В ході обговорення були порушені питання визнання навчальної практики як трудового стажу, вибору викладачів і варіативної частини навчальних дисциплін, цінності сучасних наукових досягнень та ступенів.

Студенти вказали на фактичну відсутність профорієнтаційної роботи з молоддю, що призводить до браку мотивації у навчанні та безробіття в майбутньому.

Нині дискусії ведуться навколо трьох зареєстрованих у Верховній Раді законопроектів про вищу освіту: провладного, опозиційного і створеного робочою групою академіка Михайла Згуровського.

"22 травня 2013 року комітет Верховної ради України з питань освіти і науки ухвалив рішення, яким рекомендував парламенту схвалити законопроект групи Михайла Згуровського. Але таке рішення має лише рекомендаційний характер і голосування парламенту може політизуватися", - повідомив експерт УАСС Олександр Смирнов.

Проект "Студентський погляд на законодавчі реформи у сфері вищої освіти" спрямований на забезпечення участі студентів, органів студентського самоврядування та студентських організацій в законодавчій реформі вищої освіти в Україні.

Освіта.ua
23.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга Ильницкая
А как же она может быть прозрачной - это ж вам не шоу ЗА СТЕКЛОМ. Там прозрачность разрешалась. поощрялась и не осуждалась и стыдно никому не было. А здесь, вот может кто-то застесняться, если ему в карман, или в ящик стола, или просто в зачетку положат зеленые бумажки, или цветные, но с нолями, что тоже не плохо. А вы такое говорите - прозрачность. Шалунишка, однако!