Опозиція готова підтримати законопроект групи Згуровського

В оппозиції заявляють, що задля розвитку вищої освіти готові прийняти за основу законопроект про вищу освіту, який розроблений групою на чолі з Михайлом Згуровським

Опозиція готова підтримати законопроект групи Згуровського

"Ми обираємо модель, за якою буде розвиватися вища освіта і країна наступне десятиріччя. Тому нам треба прийняти за основу законопроект, який пропонує прогресивну модель розвитку вищої освіти і має шанс бути проголосований в цьому парламенті", - заявила голова комітету з питань науки та освіти, депутат фракції "Батьківщина" Лілія Гриневич під час розширеного засідання комітету 22 травня.

Вона нагадала, що на розгляд парламенту винесено три законопроекти про вищу освіту: провладний №1187 і два альтернативні – №1187-1 і №1187-2.

Лілія Гриневич є співавтором законопроекту №1187-1, який був внесений від трьох опозиційних фракцій. "Цей прогресивний законопроект надає великі можливості для автономії вузів, зовнішньої оцінки якості освіти, створює нові підстави для справжнього зростання якості вищої освіти на основі чесної конкуренції між вищими навчальними закладами", - наголосила політик.

Натомість законопроект №1187, розроблений провладною фракцією, передбачає посилення централізації сфери вищої освіти, концентрацію всіх повноважень в одному органі виконавчої влади. "Цей законопроект віддзеркалює прагнення міністерства освіти. Він практично нічого не міняє, а в деяких деталях відкидає нас назад".

Голова комітету підкреслила, що законопроект №1187-2, розроблений робочою групою під керівництвом Михайла Згуровського, сповідує такі ж ідейні підходи що і законопроект від опозиційних фракцій. "Він розроблявся у співпраці з керівниками вишів, викладацьким складом, роботодавцями. У цьому його надзвичайна цінність, бо він вже отримав певне суспільне узгодження», – зазначила голова освітнього парламентського комітету.

Гриневич наголосила, що задля розвитку вищої освіти опозиція готова обрати найбільш компромісний варіант, зокрема, прийняти за основу законопроект розроблений групою на чолі з Михайлом Згуровським, і доопрацьовувати його між першим і другим читанням.

Освіта.ua
22.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів