Парламентарі спробують допомогти викладачам вишів

Комітет ВР з питань науки і освіти рекомендує парламенту ухвалити звернення до президента щодо вилучення положень, які стосуються збільшення нормативів кількості студентів на одного викладача

Парламентарі спробують допомогти викладачам вишів

Освітній парламентський комітет прийняв проект Постанови Верховної Ради України "Про звернення до Президента України з приводу Національного плану дій на 2013 рік" щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки“ в частині розвитку вищої освіти.

У Постанові пропонується вилучити з Національного плану дій пункт 39.2. напряму "ІV. Реформа освіти та розвиток науково-технічної сфери", а також внести відповідні корективи до пунктів 36.6., 37.1., 36.2., 36.3., 39.3. з метою їх уточнення та запобігання загрозам, які вони містять.

Представляючи проект документа на засіданні комітету, його голова Лілія Гриневич підкреслила, що окремі положення Національного плану дій, зокрема ті, які стосуються збільшення нормативів кількості студентів на одного викладача, викликали хвилю обурення науково-педагогічних працівників, профспілкових комітетів і самих студентів.

Тому на вимогу громадськості Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти провів громадське обговорення положень Національного плану дій на 2013 рік з точки зору їх відповідності сучасним потребам реформування вищої освіти, переваг і ризиків, які вони в собі містять, наслідків їх реалізації для вищої освіти в майбутньому.

"Очевидно, що реформа в питанні навчального навантаження потребує комплексного, економічно обґрунтованого підходу та значних змін у системі вищої освіти в цілому, які стосуються перегляду державного замовлення, визначення провідних вузів для підготовки фахівців за певними спеціальностями, внесення змін в організаційно-начальний процес, переходу на нові ефективні освітні технології, при яких кількість ставок мала б залежати від реального навантаження, а не від конкретного нормативу. Отже, введення цієї норми мало б стати заключним етапом широкомасштабної планомірної підготовчої роботи", - наголошують автори проекту постанови.

"Враховуючи вищезазначене, доцільним є вилучення пункту 39.2. напряму "ІV. Реформа освіти та розвиток науково-технічної сфери" з Національного плану дій на 2013 рік, а також внесення відповідних коректив до пунктів  36.6., 37.1., 36.2., 36.3., 39.3. з метою їх уточнення та запобігання загрозам, які вони містять", - вважають у профільному парламентському комітеті.

Освіта.ua
16.05.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
новодворская
У коммуняк Украины главное призвание-политическая проституция.
Ирина Шульгина
Как это? Змеи против яда? Сначала развалили всю систему, довели ее до какого-то маразма, а теперь вдруг решили ПОПРОБОВАТЬ помочь. Спасибо, напомогали уже. До фундамента развалили нормальную советскую систему, которую вряд ли удастся отстроить. И, главное, кроме Петьки никто не говорит реально об этих проблемах.Сотрясание воздуха Томенко и Гриневич не считается