Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Європейський союз студентів шокований діями чиновників МОН
Європейський союз студентів шокований діями чиновників МОН

В Брюсселі шоковані намаганнями контролювати студентський рух в Україні та перепонами, що створені на шляху студентського самоврядування

Європейський союз студентів шокований діями чиновників МОН

Про це йдеться у заяві Європейського союзу студентів, яку цитують в Українській асоціації студентського самоврядування.

Реакція Європейського союзу студентів викликана ситуацією з виборами координатора Студентської Ради Києва та нав’язуванням окремого кандидата органам студентського самоврядування з боку чиновників.

Зокрема обурення європейської студентської спільноти викликав тиск, "виховні бесіди" та погрози керівникам студентського самоврядування з боку керівництва вищих навчальних закладів та профільного міністерства.

"Європейський союз студентів підтримує вимоги студентів до Президента України щодо припинення практики тиску та будь-яких інших форм контролю діяльності студентських організацій, зокрема Студентської Ради Києва", - заявляють у Європейському союзі студентів.

Голова Європейського союзу студентів Карина Уферт зазначає, що Україна є членом Європейського простору вищої освіти та Ради Європи, а влада має забезпечити належні умови для використання студентами та іншими громадянами своїх демократичних прав та свобод.

"Студенти є голосом позитивних суспільних змін. До їх позиції мають дослухатися та максимально залучати до процесів прийняття рішень. Замість цього в Україні представники виконавчої влади намагаються нав’язати студентам власну позицію, що суперечить принципам демократії та прав людини на котрих побудована Європа", - наголошує Голова Європейського союзу студентів Карина Уферт.

Європейський союз студентів вбачає в діях, вчинених представниками виконавчої влади, порушення міжнародних зобов’язань України та закликає владу до сприяння розвитку студентського руху та врахування інтересів всіх зацікавлених сторін.

В Європейському союзі студентів сподіваються, що міжнародна спільнота та такі організації, як Рада Європи сприятимуть виконанню Україною міжнародних зобов’язань.

"Студенти та молодь є однією з найбільш важливих верств населення в розвитку демократичного суспільства, тож їх права мають бути повноцінно захищені", - йдеться у заяві Європейського союзу студентів, що об'єднує 47 національних союзів студентів з 39 країн.

Як відомо, минулого тижня студенти Києва звернулися до президента Януковича із закликом вжити заходів щодо припинення тиску на органи студентського самоврядування столиці з боку вищих навчальних закладів та Міністерства освіти і науки. Студенти заявляють, що тиск пов’язаний з виборами координатора Студентської Ради Києва.

Освіта.ua
09.04.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
"влада має забезпечити належні умови для використання студентами та іншими громадянами своїх демократичних прав та свобод", так это в демократическом государстве у граждан могут быть свои права и свободы, а в нашем олигархическом, это непозволительная роскошь!! еще при этом рассказывают, что в Союзе был тоталитарный режим, мы теперь видим какой у нас демократический!!!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!