Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Педагогічне навантаження у ВНЗ буде переглянуте
Педагогічне навантаження у ВНЗ буде переглянуте

У Міносвіти вирішили, що норми часу для планування й обліку навчальної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів не відповідають сучасним умовам

Педагогічне навантаження у ВНЗ буде переглянуте

У профільному відомстві відбулося засідання робочої групи з розроблення проекту нормативного документа щодо педагогічного навантаження у вищих навчальних закладах. Про це повідомляє прес-служба МОН.

Наказ міністерства, яким визначено норми часу для планування й обліку навчальної роботи педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, підписано ще 7 серпня 2002 року. Тому, на думку заступника міністра освіти Євгена Суліми, прийшов час конкретизувати спільні можливості для того, щоб у сучасних умовах сформувати нове бачення обліку цієї роботи.

Суліма поцікавився у присутніх, чи є на сьогодні якісь напрацювання для розроблення нового проекту щодо педагогічного навантаження у ВНЗ, і наголосив, що таку роботу слід провести якомога швидше.

"Практика, яку ми застосовуємо до оцінки роботи наукової частини вищого навчального закладу, повинна бути спрямована на те, щоб був прописаний результат наукової діяльності працівників", - зазначив Євген Суліма.

Для цього, за його словами, слід підготувати документ, у якому будуть повністю охоплені всі види тарифікованих робіт, що виконують науково-педагогічні працівники – тобто, виписати усі критерії та можливості для такої роботи.

Як відомо, Президент затвердив Національний план дій на 2013 рік, яким в рамках реформування освіти передбачено перегляд навчального навантаження викладачів.

Згідно з планом реформування галузі, до кінця року Міносвіти, Мінфін та Мінекономрозвитку мають підготувати рішення щодо приведення у відповідність із європейськими стандартами норм навчального навантаження викладачів ВНЗ та збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18.

Освіта.ua
14.03.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таша
Наконец-то заговорили о реальном уровне образования в Европе и Америке.Ну зачем талдычить НЕпосвященным в суть дела о том,что мы,якобы,до чего-то там не дотягиваем??!!Просмотрите еще раз нагрузку ученика и студента..сравните.Нам вешают лапшу на уши.Наши дети перегружены!Наши учителя и преподаватели в вузах перегружены!Я-только за то,чтобы снизить эту нагрузку со всех и повысить не только качество преподавания,но и ЗАРПЛАТУ тем,кто эти знания дает.
Препод
На руководство магистерской работой - 4 часа, на курсовую 0,5, латинский язык -7,15 часа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Римма
И все это за зарплату 3000 деревянных за которые существовать не возможно
Препод
Для Римма: У доцента 2300 "деревянных" )
Коментувати
Анна
Таке відчуття, що пишуть люди з різних країн! Зараз справді надзвичайно складна ситуація у освіті! У деяких внз і маючи кандидатський ступінь треба відпрацювати 900 годин, а це, вибачте, не мало! Плюс постійна науково-методична, виховна робота. І так нічого крім робити не бачиш, а тут ще й такі законопроекти
Преподаватель
Это очередной шаг к гибели высшего образования и науки. Сейчас при педагогической нагрузке 900 часов надо еще заниматься методической работой (готовиться к занятиям, писать методички, конспекты лекций (литература в библиотеках ещевремен СССР), учебники, заполнять массу документации (в 2012 году министерство добавило дополнительно кучу никому не нужных форм и журналов!). Какая там наука? И это при зарплате ассистента в 2000 грн. А что будет, если нагрузка возрастет до 1200-1300 часов в год? Преподавателей вузов унижают и превращают в рабов. Только кто будет работать завтра? Молодежь бежит подальше из вузов. Те, кто владеют заводами и банками, найдут деньги для обучения своих детей за границей. А что делать обычному рабочему, учителю, инженеру? Готовить своих детей книзкоквалифицированному труду! Катастрофа!
леди
Для Преподаватель: ви хочете все і сразу. Не написавши дисертації хочете стати професором чи доцентом? Усі починали з асистентів, а якщо хочете стати доцентом - йдіть до аспірантури, пишить дисертацію і буде у вас менше годин. А якщо вам маленька зарплата (а працюєте ви 2 дня на тиждень) - в колі на ці гроші трева кожного дня ходити на роботу, то шукайте щось інше. Це - не катастрофа
Асистент
А ви, вибачте, з якого вузу? Де це, цікаво, із нагрузкою 900 годин два дні на тиждень працюють?
Коментувати
Препод
Уже получены первые нововведения: часы (зарплаты и ставки урезаны на 2/3, считайте сократили вузовский персонал на 2/3, не хотите уходить - работайте на 0, 5-0,1 ставки!). Родители и студенты тоже пусть радуются, например из 40 часов аудиторной работы, будут учиться в аудитории и контактировать с преподавателем 10 часов. Пора уже сразу при поступлении выдавать диплом, результат, т.е. знания, от этого не изменится. И, да, еще ждем-с приказ из министерства, где вместо 900 часов на ставку надо будет отпахать 1300 часов за ту же зарплату. нас всех ждет в ближайшем будущем гуманитарная катастрофа, т.к. через 5 лет выпускники, отучившиеся дома кое-как, но все же получившие дипломы, пойдут в школы, в вузы, в экономику и технические сферы, всюду. Радуйтесь!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! А мы, вузовские преподаватели будем без работы, нормальных студентов и зарплат, зато с кучей отчетов, которые вымогают ежемесячно, о достижениях студентов и своих собственных.
леди
Для Препод: Без роботи залишаться ті, хто не написав дисертацію, без навчання в аспірантурі - а там вимога захистити дисертацію. Все правильно. Зрозуміло, що буде і скорочення універиитетів, в яких фактично диплому роздаються в "под"ездах", а знань ніяких не дають
"Фахівець"
Для Леди Боюсь, что вы неадекватно оцениваете сложившуюся в ВУЗах ситуацию. И перестаньте всем "тыкать" в глаза всоей "степенью". Не могут быть все 100% научно-педагогических сотрудников ВУЗов быть "остепененными", да и не нужно это.
Препод
Для леди: К Вашему сведению, я кандидат наук и работаю в национальном университете. И наукой при таком количестве аудиторных часов, общественной нагрузки и количестве отчетов, программ, планов заниматься сложно, на грани физических возможностей, по ночам.
Коментувати
Иванов Иван
Ну а для "знатоков" высшего образования в Европе добавлю, что учебная нагрузка в Европе находиться в пределах 250-350 часов. А не как у нас 900 и то сейчас ректора на это не смотрят и валят по 1000-1100 часов.
Иванов Иван
Ну вот "улучшение так улучшение" ! Сейчас то в среднем 10 студентов на 1 преподавателя. Это получается примерно половину преподавателей выгнать на улицу - пусть идут по-Высоцкому "картошку убирать". Действительно зачем стране ученные. У нас и одного "проффесора" достаточно.
инга
Для Иванов Иван: "нехай збирають картоплю ті, хто нічого не робить в університеті: не готує наукові роботи зі студентами, сам не пише наукові статті, не вивчає сучасні розробки. А то заявляють6 "я працюю в університеті, а не в науковому інституті". І викладачів університетів треба визначати про науковим статтям (фаховим), а так тезт що усі, зхто працює в універах - вчені - це не так. скільки там ще просто попристраювалися і все...
инга
Для Иванов Иван: там совсем другие требования к преподавателю и к его уровню.
Коментувати
Марина Журавлева
было бы хорошо пересмотреть заработную плату учителей. за такие копейки так работать...что они могут дать ребенку? то, что и сами получают
марвя
Для Марина Журавлева: де робота профспілки з цього питання? Всі вчителі без винятку підтримають цю ініціативу
Дора
Ну уж нет, пуская эти педагоги сначала работают нормально, а потом уже крякают, чтобы им зарплату повышали. Такие бездари и за хорошие деньги работать не будут нормально!
борис
А ти Дора сама спробуй попрацювати в школі з дітьми за ці гроші, а тоді будеш крякати. Бездарь ти.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!