Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Могилянка подала позов до Міносвіти
Могилянка подала позов до Міносвіти

Києво-Могилянська академія подала позов проти намагань Міністерства освіти скасувати у вищому навчальному закладі "перехресний вступ" на магістерські програми.

Могилянка подала позов до Міносвіти

Як повідомляється на сайті президента академії Сергія Квіта, «Києво-Могилянська Академія заснувала свій Маґістеріум як другий цикл вищої освіти у 1996 році за концепцією, узвичаєною в усьому світі».

При цьому в повідомленні наголошується, що «в Україні від 1998 року діє аномальний принцип «відповідності» напрямів кваліфікації бакалавра та маґістра, що суперечить навіть чинному Законові України «Про вищу освіту».

«Тому в нашій країні випускник бакалаврської програми з фізики може вступати лише на маґістерську програму з фізики, історик – на маґістерську з історії, також навпаки – фінансист не має права вступати на програму з економічної теорії, культуролог – на філософію тощо», - йдеться у повідомленні.

«Цей абсурдний підхід заперечує існуючу в Єдиному Європейському просторі вищої освіти, й у Росії, стратегію мобільності та міждисциплінарності, негативно впливаючи на організацію навчального процесу і якість вищої освіти», - зазначають в академії.

В Могилянці наголошують, що «ніде у світі, окрім України, при вступі на певну маґістерську програму в абітурієнтів ніхто не питає, який бакалаврський диплом вони мають. Потрібно просто успішно скласти вступні іспити».

Києво-Могилянська Академія розглядає вимогу МОНмолодьспорту скасувати «перехресний вступ» на маґістерські програми в академії як «зазіхання на могилянську систему Liberal Arts Education (вільного творчого навчання), коли студенти самі формують траєкторію власного навчання».

«Ця система стала основою якості освіти в НаУКМА. Замість того, щоб вивчати й поширювати в Україні успішний зарубіжний та вітчизняний досвід, Дмитро Табачник продовжує політику самоізоляції, запроваджуючи казарменну уніфікацію вищої освіти в Україні», - зазначається в повідомленні.

У зв’язку з цим, Національний університет «Києво-Могилянська академія» звернувся із судовим позовом до Окружного адміністративного суду м. Києва із запереченням намагань Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України скасувати у НаУКМА «перехресний вступ» на маґістерські програми.

«Наш судовий позов спрямований на захист громадських та державних інтересів, пов’язаних з необхідністю підвищення якості українських університетів та їхньої конкурентоздатності на міжнародній арені», - підкреслюється в повідомленні.

Освіта.ua
03.01.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!