Могилянка подала позов до Міносвіти

Києво-Могилянська академія подала позов проти намагань Міністерства освіти скасувати у вищому навчальному закладі "перехресний вступ" на магістерські програми.

Могилянка подала позов до Міносвіти

Як повідомляється на сайті президента академії Сергія Квіта, «Києво-Могилянська Академія заснувала свій Маґістеріум як другий цикл вищої освіти у 1996 році за концепцією, узвичаєною в усьому світі».

При цьому в повідомленні наголошується, що «в Україні від 1998 року діє аномальний принцип «відповідності» напрямів кваліфікації бакалавра та маґістра, що суперечить навіть чинному Законові України «Про вищу освіту».

«Тому в нашій країні випускник бакалаврської програми з фізики може вступати лише на маґістерську програму з фізики, історик – на маґістерську з історії, також навпаки – фінансист не має права вступати на програму з економічної теорії, культуролог – на філософію тощо», - йдеться у повідомленні.

«Цей абсурдний підхід заперечує існуючу в Єдиному Європейському просторі вищої освіти, й у Росії, стратегію мобільності та міждисциплінарності, негативно впливаючи на організацію навчального процесу і якість вищої освіти», - зазначають в академії.

В Могилянці наголошують, що «ніде у світі, окрім України, при вступі на певну маґістерську програму в абітурієнтів ніхто не питає, який бакалаврський диплом вони мають. Потрібно просто успішно скласти вступні іспити».

Києво-Могилянська Академія розглядає вимогу МОНмолодьспорту скасувати «перехресний вступ» на маґістерські програми в академії як «зазіхання на могилянську систему Liberal Arts Education (вільного творчого навчання), коли студенти самі формують траєкторію власного навчання».

«Ця система стала основою якості освіти в НаУКМА. Замість того, щоб вивчати й поширювати в Україні успішний зарубіжний та вітчизняний досвід, Дмитро Табачник продовжує політику самоізоляції, запроваджуючи казарменну уніфікацію вищої освіти в Україні», - зазначається в повідомленні.

У зв’язку з цим, Національний університет «Києво-Могилянська академія» звернувся із судовим позовом до Окружного адміністративного суду м. Києва із запереченням намагань Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України скасувати у НаУКМА «перехресний вступ» на маґістерські програми.

«Наш судовий позов спрямований на захист громадських та державних інтересів, пов’язаних з необхідністю підвищення якості українських університетів та їхньої конкурентоздатності на міжнародній арені», - підкреслюється в повідомленні.

Освіта.ua
03.01.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів