Більшість іноземних студентів в Україні отримують освіту російською, - Табачник

Міністр освіти вважає, що закон про мови буде сприяти збільшенню іноземних студентів у вищих навчальних закладах України та розвитку університетської автономії

Більшість іноземних студентів в Україні отримують освіту російською, - Табачник

Про це міністр освіти України Дмитро Табачник заявив в ефірі радіостанції "Голос России".

"Цей закон буде сприяти автономії вищих навчальних закладів", - сказав український міністр. Він зазначив, що наявність в українських вузах програм, насамперед, російською мовою, сприяє припливу іноземних студентів, які платять університету, забезпечуючи розвиток матеріальної бази".

"У нас вже третій рік поспіль спостерігається дуже велике зростання кількості іноземних студентів. Звичайно, ми орієнтуємо і політехнічні, і класичні університети на те, щоб вони переходили на магістратуру англійською мовою. Але з 55 тисяч студентів-іноземців із 130 країн, які навчаються в Україні, переважна більшість - більше 50 тисяч - отримують вищу освіту російською", - сказав Табачник.

Він додав, що вищі навчальні заклади Західної України, які раніше категорично відмовилися від викладання російською мовою, практично позбулися іноземних студентів.

Міністр також зазначив, що в цілому новий закон про мови ніяк не заважає становищу української мови. "Не можна робити ставку, що цей закон антиукраїнський або проросійський. Цей закон демократичний, ліберальний, цивілізаційно дуже важливий", - сказав Табачник, додавши, що Міністерство освіти готове його реалізовувати.

Міністр привів приклад закарпатського міста Берегове, де нещодавно статус регіональної мови отримала угорська.

"Немає ніякої в цьому трагедії. В усіх берегівських школах залишається обов'язковий стандарт української мови і української літератури", - зазначив він.

Освіта.ua
11.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кирилл
Закон очень спорный, как со стороны политической, так и с экономической. Большинство моих русскоговорящих знакомых считают это закон очень не продуманным и вообще не обязательным. Лишь некоторые его аспекты были необходимы. Глобально это выльется в большие расходы из бюджета и коррупцию, коррупцию, коррупцию... кроме того это очередной повод, чтобы оппозиция поспорила с партией власти. Американские ученые доказали, что знать много языков очень полезно для памяти и нервной системы в целом. Так что ничего плохого в том, что родители учили русскому в русскоязычных регионах, а учителя украинскому не было. Что касается двойной инструкции на медицинских препаратах, то тут тоже спорный вопрос. Опять же социальная сторона против экономической. В целом я против закона о "Региональных языках". Живём на Украине, значит лучше знать 2 языка, а не 1, а вообще чем больше, тем лучше. Видимо сделали для Азарова ( на правах шутки )
Олена
У Вінницькому технічному уінверситеті всі іноземці знають і спілкуються українською. А російської, до речі, не розуміють. І усі місцеві "махрові" росіяни змушені переходити на українську, спілкуючись з ними.
Irina
найти детский садик с обучением на русском языке проблема !!!
leox
Для Irina: для чого вам той язьік, ви що, української мови не розумієте?
Коментувати
lora
Може закон і чудовий, але я знаю одне. Моя дитина рідної мови і не знала б, якби ії не впровадили б у школах свого часу. Ми живем в російськомовній середі, спілкуємся російською. Я знаю укр. мову, тому що моя бабуся жила в селі, де спілкуються укр., а донька тількі завдякі школі. Я не розумію, коли наші діти Пушкіна та Єсеніна вивчають в перекладі, я не розумію, коли рос. кіно 'перекладають' українською. Це все смішно. Але не можна робити рос. мову,особливо в російськомовних регіонах, основною. І якщо я не можу вивчити англійської, то це ж мої проблеми, а не когось.