Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Окремі виші змогли збільшити своє держзамовлення
Окремі виші змогли збільшити своє держзамовлення

Міністр освіти висловила задоволення функціонуванням системи широкого конкурсу

Окремі виші змогли збільшити своє держзамовлення

У Міністерстві освіти і науки назвали лідерів серед університетів, які цього року збільшили своє держзамовлення за рахунок того, що їх обрали кращі вступники. Відповідну статистику оприлюднила Лілія Гриневич під час прес-конференції щодо підсумків вступної кампанії 2018 року.

Вона повідомила, що нинішня система широкого конкурсу діє так, що дає можливість вступникам здійснити свою мрію та вчитись там, де вони хочуть.

«Результатом цього стало те, що окремі виші змогли збільшити своє державне замовлення, адже їх обрали вступники з найвищими балами. І це навіть попри складну демографічну ситуацію, бо цього року ми мали найменшу в історії України кількість випускників шкіл», – зазначила Гриневич.

Міністр підкреслила, що збільшення держзамовлення напряму пов’язано з тим, що заклади працюють над покращенням якості навчального процесу та університетської науки.

«Ми бачимо тісний зв'язок між тим, яку якість пропонують університети і як на це реагують вступники», – зауважила міністр.

За даними Міністерства освіти найбільшу додаткову кількість бюджетних місць отримали Львівський національний університет ім. Франка (391), Київський політехнічний інститут ім. Сікорського (351), Дніпровська політехніка (189), Львівська політехніка (184) та КНУ ім. Тараса Шевченка (165).

Також серед лідерів за зазначеним показником є Національний університет біоресурсів і природокористування (163), Харківський національний університет ім. Каразіна (153), Києво-Могилянська академія (146), Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця (138) та Харківський національний університет радіоелектроніки (94).

Коментуючи функціонування системи широкого конкурсу Лілія Гриневич наголосила, що в рейтингу представлені 6 регіональних університетів. 2 з них – львівські, 1 – дніпровський та ще 3 – харківські.

Той факт, що широкий конкурс не концентрує вступників лише в Києві, підтверджують й результати адресного розміщення місць державного замовлення у розрізі регіонів.

«Ці результати засвідчують, що в Україні сформувалось 4 великих університетські центри. Центральний – місто Київ, що має 27,7% від загальної кількості держзамовлення, східний – Харківська область – 12,5%, Південний, що формується двома областями – Дніпропетровська - 6,2% та Одеська область –5,1%, тобто разом 11,3%, та Західний – Львівська область – 11,2% від загальної кількості держзамовлення. Тобто якщо дивитися по країні, то регіональна присутність державного замовлення є пропорційною», – відзначила міністр.

Освіта.ua
09.08.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяга Олійник
Чудово !!! що є держзамовлення!!! А як це зрозуміти???? Сьогоріч - Київський Національний Укніверситет Культури і Мистецтва !!! На факультеті "МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО" - Державне замовлення 69 місць !!!, - зараховано 68 студентів, з них - 9 студентів !!! на контракт, який коштує - 30 тис. на рік !!!
Іван
Пані Ліліє, це добре, що ви їм кожного року значно збільшуєте державне замовлення, але як щодо їх навчальних площ та місць у гуртожитках - вони відповідають вимогам Ліцензійних умов з урахуванням такого постійного стрімкого збільшення контингенту студентів?! Зарані дякую за відповідь!
Галина
Для Іван: нікому нічого не збільшують зверх ліцензійного обсягу, а все про що ви говорите визначає саме ліцензійний обсяг, який завжди значно більший держзамовлення. Звісно є виші які не в повному обсязі забезпечені гуртожитками, але місця в гуртожитках не є визначальними, оскільки по-перше неможливо визначити відсоток немісцевих вступників (він щороку може бути різним), а по-друге не всі немісцеві студенти обирають варіан проживання в гуртожитку.
Коментувати
Вика
А сколько бюджетных мест сократили в последний момент, сообщить не хотят?! По ОНУ им. Мечникова: на историческом факультете из 45-ти обещанных бюджетных мест выделили только 4, на географическом - из 21-ти - только 1! Как быть с этой статистикой
0
Для Вика: Ніхто нічого не скорочував. Просто до широкого рейтингу на бюджетні місця по всій Україні потрапили тільки ці 4 людини.
ЛЮБА
Віка, Ви просто поняття не маєте про розподіл бюджетних місць. ВНЗ місця не надають!
Леонид
Про 1 курс я с Вами соглашусь, но вот на 5 курс именно МОН сократило места(имею ввиду специальности которые по экзаменам, а не ЗНО). На 28 заявлений дали 6 бюджетных мест.
Коментувати
Я
а не корінні в Польщу . чи на польові роботи для вас. як ніколи зробили розумно із вступом. я цим займаюсь роки.... траекторія правильна
Людмила
Доречно було б зазначати процент додаткових місць відносно раніше встановлених. Якщо планували 6000 і здобули додатково 300 і планували 1000 і здобули 150, то це не одне й те саме ( 5% і 15 % відповідно) Так було б видно, який вуз бажанішим для абітурієнтів. Всі рейтенги міністерства робляться якось недолуго, перші місця завжди будуть у великих університетів, бо і студентів і викладачів там величезна кількість. Цим , навіть, не статистика займається, а математика ( 6 клас).
Наталья
Надо первым приоритетом делать коренных жителей города...Тогда может и бюджета хватит!!!!
South of Ukraine
You are so intelligent)))
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!