Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія 13% вступників відмовились від навчання на бюджеті
13% вступників відмовились від навчання на бюджеті

Оригінали документів подали 51 252 вступники, що дорівнює 86,9% від усіх рекомендованих

13% вступників відмовились від навчання на бюджеті

За результатами вступної кампанії до закладів вищої освіти 58 875 абітурієнтів, які вступали на навчання на бакалаврських програмах або до магістратури медичного спрямування отримали рекомендації для зарахування на бюджетну форму навчання.

Разом з тим, оригінали своїх документів до вишів подали 51 252 вступника, що дорівнює 86,9% від усіх рекомендованих до навчання.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, відповідна статистика може свідчити про те, що 13,1 % вступників, які не скористались можливістю бути зарахованими на бюджетну форму навчання, виявили бажання здобувати платну освіту на іншій престижній спеціальності.

Як відомо, під час вступної кампанії 2018 року 76% абітурієнтів отримали бюджетне місце за 1 або 2 пріоритетом. Разом з тим, кількість зарахованих за 6 та 7 пріоритетом не перевищила 3%.

Освіта.ua
09.08.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
////
Что за нытье по поводу того, что кто-то отказался от бюджетного места, которое якобы могло достаться другому. Это верно лишь по некоторым специальностям, где бюджетных мест мало и абитуриенты с проходным баллом не поступили, но если они с умом расставили приоритеты, то поступили не по первому приоритету, а например, по пятому. Остальные не набрали проходной балл, даже если кто-то отказался от бюджетного места, оно им все равно не светило бы. Допустим, имеется 50 бюджетных мест, проходной балл 170, 40 человек набрали 170 и выше и поступили на бюджет, 10 из них не подали документы на бюджет, но если бы они в принципе не подали заявление на бюджет, то в ВУЗ на бюджет поступили бы 30 человек, остальные на бюджет все равно не попали бы, потому что у них нет проходного балла. Что касается причин, по которым отказались от бюджета, то я считаю, что тот, кто пытается поступать за границей имеет право подстраховаться и подать документы и в Украине для подстраховки.
////
А некоторым волшебное слово бюджет застит глаза, ВУЗы звонят, приглашают на бюджетные места на специальности, на которые абитуриент и не собирался поступать, люди ведутся, подают документы, а потом понимают, что поступать туда не хотят и не сдают документы. У нас в этом году тоже так было, но вовремя опомнились и удалили заявление, когда поняли, что лучше на контракт туда, куда хотели, чем на бюджет на специальность, которая не интересна, благо контракт себе позволить можем.
////
А некоторым волшебное слово бюджет застит глаза, ВУЗы звонят, приглашают на бюджетные места на специальности, на которые абитуриент и не собирался поступать, люди ведутся, подают документы, а потом понимают, что поступать туда не хотят и не сдают документы. У нас в этом году тоже так было, но вовремя опомнились и удалили заявление, когда поняли, что лучше на контракт туда, куда хотели, чем на бюджет на специальность, которая не интересна, благо контракт себе позволить можем.
Анастасия
В хороших вузах бюджетные места набираются по полной, и те, кто не прошли в этот вуз, проходят в другие. Однако обидно же, если по 1 приоритету тебя не взяли из-за человека, который потом не подал документы и пришлось пойти на ту же специальность, однако в менее элитный университет. Многие пишут именно из-за этого гневные отзывы, по скольку по широкому он так раз прошли. Ну а те кто по широкому не прошел, считает себя не ограненным алмазом.
Коментувати
АБІТУРІЄНТ
Є БАГАТО ВСТУПНИКІВ З ДОСИТЬ ВИСОКИМИ БАЛАМИ І (БЕЗ КВОТ) ЯКІ ХОЧУТЬ ОТРИМАТИ БЮДЖЕТНІ МІСЦЯ ТИХ ХТО НЕ СКОРИСТАВСЯ МОЖЛИВІСТЮ І НЕ ПОДАВ ДОКУМЕНТИ.ДАЙТЕ ЇМ ШАНС НАВЧАТИСЬ В УКРАЇНІ БО ЗА КОШТИ СКОРО ВСІ ГАРНІ АБІТУРІЄНТИ ПОЇДУТЬ В ІНШІ КРАЇНИ.
Микола
А чому іншим не дати бюджетне місце тим хто не пройшов через тих, хто відказаася?
Анастасия
Для Микола: так давайте сразу всех на бюджет переведем, чего мелочиться?
Коментувати
Волдимир Грабовський
"3,1 % вступників, які не скористались можливістю бути зарахованими на бюджетну форму навчання, виявили бажання здобувати платну освіту на іншій престижній спеціальності". Не зовсім так - багато з них поступили за кордон. І планували те відразу. Таким чином. частина бюджетних місць "згоріла" - практично кожне 7,5 місце. МОНу потрібно це враховувати - адже і минулого року було таке ж, а висновків не зроблено. Чи, може, це наперед заплановано - зекономити таким чином на бюджеті?
Петро Ліпецько-Панамський
Для Волдимир Грабовський: саме так і заплановано. Якщо можна вкрасти у гоїв гроші - тоді чому б їх і не вкрасти?
lisa
Потрібно відповідально ставитися до свого вибору вступникам. Навіщо подавати заяву, якщо не плануєш там вчитися? Висновки потрібно робити, передусім, майбутнім вступникам та їх батькам.
Коментувати
Ника
13 % это лучшие дети , которые не подали документы , так как поступили в вузы Европы . Жаль что Украина не смогла удержать .
Студент по 1 приоритету
Для Ника: насчитала уже больше 150 «студентов», которые пошли на контракт по 1 приоритету, а не на бюджет по 6. Просто наша абитура не думает. Зачем подавать заявки, возможно занимать чьей-то бюджетное место, если не хочешь там учиться.
Ірина
Для Студент по 1 приоритету: Це ще якось можна зрозуміти. Але як зрозуміти тих, хто пройшов на бюджетне місце за першим пріорітетом, і відмовився від нього? Таких, як не дивно, теж немало.
Коментувати
Катя
Цікаво, який прохідний бал буде в медичних закладах на лікарську справу? Тому, що такого, як в цьому році, то це сором міністрам...діти,які не добрали з хімії 1 бал пішли на фармацію і мед.психологів. А , котрі мали по 150балів з трьох Зно стали лікарями. Все робиться для людей. ГАНЬБА МІНІСТРУ. 7
Люба
Для Катя: між 149 і 150 може бути ще тисяча дітей, так як до уваги беруться тисячні. І тому між 149 і 150 дуже величезна прірва
некто
Да в меде, должен быть проходной по ЗНО, но с поправками для тех детей, у кого одного, двух баллов не хватило по одному предмету.Например, принимать абитуриента в МЕД, если общий рейтинговый балл 185+ (190,192,148).Это будет более справедливо.
Ніхто
Справедливість і медвузи - це несумісні поняття.Ті хто набрали 150 балів будуть вдячніми і керованими студентами з ними не буде проблем в деканатах.А в міністерстві пишаються антикорупційними 150 балами...Навіщо їм студент з 192 балами з біології і 148 балами з хімії якщо є з 150 з математики.
Коментувати
lisa
13,1 % вступників, які не скористались можливістю бути зарахованими на бюджетну форму навчання, говорить, передусім, про безвідповідальність 7, 5 тисяч випсукників, які позбавили тих, у кого не набагато менший рейтинг, навчатися за кошти державного бюджету, у тому числі, вступників, у яких немає можливості навчатис на контракті. А також про недоліки інформаційної кампанії, передусім, МОН щодо поняття "широкий конкурс". Але, тішить те, що більшість вступників відповідально поставився щодо свого вибору і розібралися в умовах вступної кампанії.
Кирило Тур
Для lisa: Я специально лишил человека 1 бюджетного места в КНУ Шевченка. Доволен собой.
Вика
С головой все в порядке?
Ирина
Каждый имеет право передумать. Никто никого ничего не лишил. Кому-то просто не повезло.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!