Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія 60% абітурієнтів вступили за 1-м пріоритетом
60% абітурієнтів вступили за 1-м пріоритетом

Під час вступної кампанії 76% абітурієнтів отримали бюджетне місце за 1 або 2 пріоритетом

60% абітурієнтів вступили за 1-м пріоритетом

Під час вступної кампанії 2018 року 76% абітурієнтів отримали бюджетне місце за 1 або 2 пріоритетом. Про це під час прес-конференції повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.

«Приємна тенденція, яку слід відзначити – цьогоріч майже 60% вступників зараховано на бюджет за першою пріоритетністю, а 16,4% – за другою. Тобто за найбільшими пріоритетностями отримали місця три чверті вступників. Це свідчить про те, що чинна система широкого конкурсу дійсно дає нашим студентам навчатись саме в омріяних вишах, а не йти заздалегідь визначеним шляхом в університет, якому надано держзамовлення», – зазначила Гриневич.

За словами міністра, ця статистика свідчить про те, що цьогорічне зменшення кількості заяв, які вступник може подати на бюджет, з 9-ти до 7-ми жодним чином не зашкодило можливостям дітей вступити у виші.

Разом з тим, вона зазначила, що кількість зарахованих за 6 та 7 пріоритетом не перевищує 3%.

Освіта.ua
09.08.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Доброго дня, на професію дизайнер стилю яке потрібно ЗНО, якщо поступати після училища, на заочне скільки платити в рік???
ольга
Добрий день! Моя дитина навчається на другому курсі мед. коледжу після закінчення 9 класів. Чи можна здавати ЗНО та поступати до ВУЗу після закінчення другого курсу мед. коледжу.
1111
Для ольга: можете. Здавайте 3 предмети і з отриманим в коледжі атестатом вступайте
Коментувати
Марія
Добрий день! Скажіть будь ласка, чи можна складати ЗНO в магістратуру (спеціальність "Право") після третього курсу, а поступати після четвертого? І скільки років дійсний результати ЗНО для вступу на магістратуру?
Ольга
Здравствуйте, я поступила в этом году на бюджет на дневное. Можно ли использовать мой сертификат ЗНО второй раз чтобы попытаться поступить на бюджет на заочное в другой ВУЗ в 2019 году?
Галина
Для Ольга: використовувати сертифікат можна. А ось вчитись на бвох бюджетах неможна. Якщо Ви вже вчитесь на бюджеті, то вступати можете лише на контракт.
Коментувати
Катя
Здравстуйте , интересует такой вопрос .я подавала заявление на бюджет , в августе пришло 1 бюджетное не мне.(отказалась ббджетница)На 3 сентября были все контрактники.Сегодня девочка староста говорит чтодеканат сообщил что ей и еще однрй девочке дали бюджетное место .Как такое возможн?Как распределили места , у меня самый высокий балл из всей группы .
ТТ
Для Катя: Позвоните на гoрячую линию МОН или напишите в группу Вступ 2019. ЕЕ aдмиистратор О.Шаров. На бюджет при такой ситуации могут быть переведены только льготники ,иначе бюджетное место просто сгорает при отказе.
Коментувати
Іванна
Сьогодні на кожного випускника, як мінімум, 2 місця у ВУЗах України. Тобто, кожен бажаючий вступить. Якщо і не туди, куди мріяв, то в інший - точно. Які проблеми? Адже по отриманій спеціальності йдуть працювати приблизно 15 % випускників. ЗНО - це прекрасно! Але не у тому вигляді, як сьогодні. Я порівнювала завдання екзамену з математики в Росії і наші. Ми навіть на 1 рівень не тягнемо. Я, заради експерименту, запропонувала дуже слабому учню 8-го класу пройти тестування ЗНО. Результат - 141 бал!((( Мабуть такі ж випускники і складають завдання для ЗНО. Учні в школах не напрягаються. Для чого? Всі вступлять, куди побажають. І беруть у виші з профільним предметом "математика" тих, хто здав ЗНО на 102 бали((( Що тут можна обговорювати? І хто чує народ? Тут я описала 85% випускників. Звичайно, є і гордість країни.))) Але рано чи пізно, вони покинуть її.
NN
Для Іванна: ЗНО по математике было действительно очень простым , кроме модет последнего задания с параметрами . При этом 19 % от тех , кто сдавал математику его не сдали . Это говорит о печальном уровне преподавания математике по стране . Печально .
Ростислав
141 баллов для 8 (!) классника это вполне себе неплохо, многие 11 классники столько набрали или меньше. Насчёт того что 100% поступление всем гарантированно - тоже неверно. Друг хотел поступить на журналистику, набрал почти 180 конкурсный балл, в его вуз было мало заявлений и он должен был поступать, но из за широкого конкурса никого туда не взяли. Что за бред с 2 местами в ВУЗах на каждого? Вы вообще смотрели на кол-во бюджетных мест и сколько всего людей было?
Коментувати
Мама 11-классницы
А мне еще хочется тыкнуть пальцем в администрацию школы. которая заведует выпускными классами. Неужели так тяжело провести пару лекций с 11 классами и хорошо им объяснить не только - как проходит Зно , а как проходит вступительная компания. Рассказать про приотеты. про широкий конкурс, про то. почему в университетах при заявленных 30 местах получаеться всего 5. Ведь заслуга многих поступивших - это либо ребенок досконально сидит изучает. либо родители очень сильно вникают. либо воля случая. очень хотелось бы- более подготовленного 11-классника- который знает куда хочет и знает как этого достигнуть. А не выставления наобум приоритетов- а потом воя на форумах и в чатах классов- меня обманули
////
Для Мама 11-классницы: вы абсолютно правы, некоторые до сих пор ждут второй и третьей волны зачисления на бюджет, которых уже года два как нет. И такие вопросы в комментариях задают, что диву даешься, с какой они планеты. А все потому что и в школах не объясняют, и сами не вникают, поступают по принципу,одна бабка сказала. Да о чем говорить, если учителя на собраниях рассказывали, что из обязательных надо сдавать и математику, и историю для подстраховки. Мне пришлось объяснять, что в этом случае надо сдавать четвертым английский, чтобы можно было подать заявление и на гуманитарные специальности, и на технические, иначе с историей и математикой можно стать разве что бухгалтером, что только в некоторые технические ВУЗы история может быть нужна и то, только на контракт, также как математика в основном не нужна в гуманитарные. Учителям оно не надо и вникать в это они особо не хотят.
Witalina
Для Мама 11-классницы: Не думайте,що в школах НЕ розповідають 11 кл про ЗНО ,про особливості вступу, В квітні-травні НІХТО не слухає, НЕ потрібно. Крім всього, в і-неті на сайті "освіта" було достатньо інформації про вибір пріоритетів і т.д. ПОТРІБНО було читати. А якщо НЕ МАЄ розуму розібратися,ТО нічого робити у ВНЗ, ідіть в ПТЗО ,точно не прогадаєте, а після молодшого спеціаліста без ЗНО у ВНЗ, і професія буде, і освіта .
Злата
Для Witalina: вибачте,але й Ви не дуже розібралися. Після молодшого спеціаліста треба здавати зно,а точніше- на 2 курсі, щоб отримати атестат про повну середню освіту.ніхто зно не відміняв
Коментувати
Вікторія
Абітурієнтка закінчила спеціаліста у 1978 році у УРСР (бюджет). Чи може вона претендувати на бюджет магістра у НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ? До кого необхідно звернутися?
Галина
Для Вікторія: Ні не може. Кваліфікація спеціаліста прирівнена до магістра. Ось якби, Ви закінчили технікум і отримали кваліфікацію "молодший спеціаліст", то могли б вступати на бюджет на бакалавра. Тому Ви можете або працювати з дипломом спеціаліста, який отримали раціше, або, якщо хочете змінити спеціальність, навчатись платно
Viki005
Дякую за відоповідь!
Коментувати
вступник
Для Ирина:115.400 б. і 6 середній бал атестат+квота=бюджет а 173.450 і 9.9 середній бал атестат=контракт це справедливо?
Тетяна
Для вступник: Я в диком шоке!Понимаю,как мама,обидно что поступают квотники с низкими баллами и забирают места у детей,которые учились,вернее зубрили..Но!!!Решила поэкспериментировать..Математика-эта моя любовь..180 баллов -за 46 минут(школу закончила 34 года назад)..Согласна,что не каждый вспомнит формулы объёма и вычисления логарифмов и корней квадратного уравнения..Украинский..Училась в России,в украинском-просто лузер,на слух прекрасно понимаю,но правил и литературы НОЛЬ!!!!Методом простого угадывания в произведениях и немного поразмышляв над грамматикой-43 минуты(без сочинения и значительного прибавления баллов)-41 балл и 153-для ЗНО..Я это к чему..Мамочки-прекратите видеть в своих чадах обиженных не поступивших вундернкиндов..173.450-это так себе,зубрёж с эффектом на год запоминания..Всё что ниже 190 баллов-разговор-ни о чём..как и бесплатное образование..Без денег-учиться должны-вундеркинды-остальные-извольте платить за свою мечту..
rekovorp
Если не прошел по широкому конкурсу, то всё вполне справедливо. Есть немало людей, у которых КБ 190+ и аттестат 11.
Workout
Для Тетяна: Ну, и где же ваши 190 баллов и выше на ЗНО?? или же ваши дети вундеркинды сдали всё на 200?? нет?? ну так вот, закройте рот пожалуйста, и не говорите чушь, намекая на то, что у кого 150, 170, 180 КБ - тупицы. Не надо так. Ведь те, кто сдал ЗНО на 190 и выше - почти все "дрочили" ЗНО вместе с репетиторами ( без обид ), и лишь единицы самостоятельно набирают 190 и выше.
Коментувати
вступник
Яка приємна тенденція? Які 76% абітуріентів отримали бюджетне місце за 1 або 2 пріорітетом? Вступники з квотами (з низькими балами) прийняті на бюджет, а інші вже якщо повезе. Половина бюджетних місць віддають по квотам навіть ті місця на які не подали документи або згорять або в першу чергу будуть запропоновані льготчикам.Реальність така _ маючи 173.450 балів і 1 пріорітет маючи шанс попасти на бюджет попадаю на контракт.Висновок:нехай квотчики або вчаться гарно або з низькими балами і квотами навчаються у своїх областях де є університети і не подають документи в столичні вузи . Багато з них дійсно з високими балами(ДЛЯ ТИХ МОЯ ПОВАГА) ось тоді за конкурсом разом з усіма.
Ирина
Для вступник: а может нужно было лучше учиться или/и выбирать другой вуз с таким баллом?
Мама 11-классницы
Международные отношения экономический универ - без квоты 3 чел с 190+. и квотник 170+ на бюджет. С этим можно смириться. Но вот когда на этот же факльтет на контрак берут 10 с плюсм и англ 108 и матем 110. Вот тут разрыв шаблонов происходит. МОжно смириться с льготой на бюджете. Но зачем на таком факультет человек . который плохо знает иностранный и матем(((
Ростислав
Не видел ни одной специальности, где половину мест отдают квотникам. МАКСИМУМ, что я видел - 10 человек
Коментувати
Веста
В июле министру образования Гриневич дали на оздоровление сумму, равную почти пяти ее окладам 13:26, сегодня Заработная плата министра образования и науки Лилии Гриневич за июль составила 83,4 тыс. гривен, ее заместителей - от 36,1 тыс. до 85,4 тыс. гривен, государственного секретаря министерства - 78,6 тыс. гривен. Об этом говорится в ответе Министерства образования и науки на запрос, пишут Украинские новости. Сумма средств, начисленная Гриневич в июле, составила 83 400 гривен, из них должностной оклад - 9 455 гривен, надбавка за выслугу лет - 2 269 гривен, надбавка за работу в условиях режимных ограничений - 1 418 гривен, надбавка за интенсивность труда - 9 455 гривен, командировочные - 2 160 гривен, оплата за дни отпуска - 14 118 гривен, материальная помощь на оздоровление - 44 276 гривен, индексация - 250 гривен.
Андрій
Доброго дня, хто знає, я вступив до коледжу на бюджет, документи уже відвіз, но сьогодні я побачив, що після відказу інших абітурієнтів, я пройшов в той коледж про який мріяв, чи можно я забрати документи і відвезти до іншого коледжа, так як зарахування до наказу буде 14 серпня?
Просто правда
Я не против льготников,но как человек который не может набрать больше 120 баллов по профильному предмету может учиться на бюджете?Он зно ели сдал.Почему человек который набрал больше 180 балов по всем предметам должен идти на контракт потому что он не льготник.Льготы это не повод чтобы не учить .Я считаю что должны для льготников хоть какой-то минимальный средний бал ввести,Как вот в медицинских вузах сделали.Хорошие специалисты нужны не только в медицине. А так получается что ребенок который действительно учил не проходит,а льготник пройдет и через пол года вылетит.
Witalina
Для Просто правда: А я ПРОТИ ! НЕ повинно бути дискримінацї, Всі в рівних умовах!! А соц.незахищені, ті, хто втратив годувальника нехай отримують допомогу при навчанні.
Sergik
Для Просто правда: Шановний, в у слові з 3 букв примудрилися зробити помилку. Слово "ледве" російською мовою пишеться "еле", а слово "ели" означає або "ялини" або "їли". Так що забудьте про 120 балів... Хоча з Вашою думкою я згідний.
Як ви думаєте?
Для Просто правда: Ну, придумали ж сільські, регіональні та галузеві коефіцієнти. Залишилось ще ввести коефіцієнт для пільговиків, наприклад 1,1, і проблема буде вирішена.
Коментувати
Fayst Mynhen
Так много заявлений не нужно, 1 вполне достаточно. В этом году было элементарно поступить. ЗНО было очень простым, все, кто имеет хоть какие-то задатки интеллекта, с лёгкостью набрали конкурсный бал в 200 и поступили куда хотели. Все с конкурсным балом менее 200 должны отправляться на завод или в шахту, раз в школе ничему не научились, то и в вузе им делать нечего, только бюджетные деньги зря тратятся.
Елена
Для Fayst Mynhen: Адреса заводов, пожалуйста огласите! Заодно, вакансии на них!!!
Fayst Mynhen
В любом городе есть куча вакансий на завод , Метинвест много рабочих мест предлагает. Хотя, действительно, моя ошибка. Для людей с конкурсным балом меньше 200 использование гугл поиска является чрезвычайно сложной задачей. Наверное стоит перенаправить часть бюджетных денег с образования, которые тратятся на обучение необучаемых с конкурсным балом менее 200, на открытие лечебниц для них же. Возможно через несколько лет такой терапии они всё таки осилят элементарные математические действия и алфавит.
Ирина
Сходили б Вы к психиатру, от Вас социопатией разит.
Коментувати
Роман
В следующем году 5 мест делайте, потом 4 и т.д. Сразу не убавляйте, а то все в бурсу пойдут
Вікторія
Вважаю, що не повинно бути більше 3 пріорітетов і взагалі, для вступу абітурієнт має отримати хоч би 150б( як в медвузах), в тому числі й ті, хто вступає за квотою. Треба, щоб така норма була і для бюджетників, і для контрактників. Бо вступник, яким має 110-120б -це просто знущання для слів "Вища освіта"
Анастасия
Для Вікторія: а если человек наберет 170-190 балов и по одному из предметов 145, вы предлагаете его тоже не взять? Тем более те, кто набрали 100 балов, уже получили свою заслуженную четверку и, как по мне, вполне могут претендовать на контракт.
я
100 БАЛЛОВ - это не четвека, это чуть больше двойки. По математике, например, это означает, что ты знаешь таблицу умножения.)) Вы хотите такого доктора? учителя?
Елена
На 100 баллов по математике, даже таблицу умножения знать не обязательно! Крестики ставить надо уметь, и ВСЕ!!! 100 это ниже порога ПРОСТОГО УГАДЫВАНИЯ!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!