Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Які спеціальності отримали найбільше держзамовлення
Які спеціальності отримали найбільше держзамовлення

У Міносвіти назвали спеціальності, яким надано найбільший обсяг держзамовлення

Які спеціальності отримали найбільше держзамовлення

У Міністерстві освіти і науки надали інформацію про спеціальності, які у 2018 році отримали найбільшу кількість державного замовлення.

За словами директора директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олега Шарова, 11 липня Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, та підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018 році», текст якої готується  до публікації.

Разом з тим, він зазначив, що користуючись проектом документа, можна визначити низку важливих параметрів вступної кампанії. Наприклад, спеціальності, яким надано найбільший обсяг держзамовлення на основі повної загальної середньої освіти, тобто для випускників 11-х класів.

Так, найбільше місць держзамовлення отримали такі 10 спеціальностей:

  • «Середня освіта» (за усіма предметними спеціальностями) - 7 475 місць;
  • «Медицина» - 4 507;
  • «Комп'ютерні науки» - 3 216;
  • «Правознавство» - 3 090;
  • «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» - 2 736;
  • «Будівництво та цивільна інженерія» - 2 650;
  • «Філологія» (усі мовні напрями) - 2 210;
  • «Галузеве машинобудування» - 2 025;
  • «Комп'ютерна інженерія» - 1 951;
  • «Правоохоронна діяльність» - 1 910.

Також Олег Шаров нагадав, що можливість здобувати освіту за кошти бюджету не обмежується місцями державного замовлення. Адже частина бюджетних місць надається як регіональне замовлення. Такі місця розподіляються в усі комунальні заклади вищої освіти, які готують фахівців різних рівнів - від молодшого спеціаліста до магістра і аспірантури.

 Також регіональне замовлення надається в державних коледжах та технікумах, які не входять до складу вишів та фінансуються з місцевих бюджетів з 1 січня 2018 року.

12 липня розпочався прийом заяв про вступ до українських вишів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, молодшого спеціаліста на базі 11 класів, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування.

Дізнатись інформацію про виші, їхні конкурсні пропозиції, а також переглянути рейтингові списки вступників можна на онлайн-платформі Вступ.ОСВІТА.UA.

Освіта.ua
12.07.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
Звичайно, нам дуже не вистачає юристів та філологів. А ще на фоні закриття шкіл нам конче потрібні освітяни, які не знають предмету, але вивчають методики, які нав’язує агент впливу - колишній компартійний бос - кремінь з його недолугими послідовниками. Здається ніхто справжній аналіз не робив і не розуміє, як це можна зробити. Совок продовжується.
Андрій
Ага, ну звичайно, головне 2-3 дні тому розпинались, що підтримка надаватиметься студентам, які поступатимуть на спеціальності з аграрної сфери, а тут бац - "Аграрні науки та продовольство" заслужено вилетіли із списку держзамовлення. То де ж логіка???!?
Галина
Для Андрій: А де Ви бачите, що немає держзамовлення?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!