Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Цьогоріч збільшено держзамовлення на вчителів, - міністр
Цьогоріч збільшено держзамовлення на вчителів, - міністр

Обсяг державного замовлення на бакалаврів і магістрів медичного спрямування складає 84 тисячі місць

Цьогоріч збільшено держзамовлення на вчителів, - міністр

У 2018 році буде збільшено держзамовлення на вчителів, фахівців з IT та аграрних наук, але взагалі не буде замовлення на «Право» для заочної форми.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, загальний обсяг державного замовлення на бакалаврів і магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування цього року складає 84 тисячі 610 місць. Оскільки кількість випускників шкіл цьогоріч скоротилася на 4%, то й держзамовлення складає близько 96% порівняно з 2017 роком.

Міністр повідомила, що для вишів, які знаходяться в сфері управління МОН, було збільшено державне замовлення для підготовки вчителів – з 17,0% у держзамовленні 2017-го до 17,6% в 2018 році, за галуззю знань «Аграрні науки та продовольство» – з 6,7% до 6,9%, за галуззю знань «Інформаційні технології» – з 12,0% до 12,1%.

«В абсолютних величинах ми можемо говорити про подальше збільшення замовлення для природничих наук – на 2,4% порівняно з минулим роком, математики та статистики – на 4,4%, удвічі збільшено обсяг держзамовлення на спеціальність «Матеріалознавство», – повідомила Гриневич.

Вона також зазначила, що при зростанні замовлення на необхідних державі фахівців, зменшується замовлення на так звані кон’юнктурні спеціальності, які популярні серед вступників, але не мають гострої потреби на ринку праці.

«Враховуючи ситуацію та потреби ринку праці, приблизно на 5% в абсолютних величинах було зменшено замовлення за спеціальністю «Право» на денній формі навчання. При цьому 2018-го держава взагалі не виділятиме кошти для підготовки юристів на заочній формі навчання. Також зменшено держзамовлення за галузями знань «Управління та адміністрування» – приблизно на 5,7% в абсолютних величинах, «Соціальні та поведінкові науки» – приблизно на 13,4% в абсолютних величинах, спеціальності «Готельно-ресторанна справа» – приблизно на 9% в абсолютних величинах», – пояснила міністр.

Найбільш вагома структурна зміна в державному замовленні цього року відбулася за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст». Здебільшого його здобувають у коледжах після 9-го класу. На початку 2018-го фінансування більшості коледжів було передано на місцевий рівень. Таким чином цього року замовлення на підготовку кадрів для цих закладів робитимуть місцеві органи самоврядування, а відповідне державне замовлення зменшується на 17 тисяч 965 місць.

«При цьому для коледжів у структурі державних університетів, академій та інститутів, що продовжують фінансуватися з Держбюджету, держзамовлення збільшено приблизно на 5%. Це вмотивовано тим, що саме цього року вперше за тривалий час випускників 9-х класів більше, ніж торік», – пояснила міністр.

Як відомо, 12 липня, в електронних кабінетах абітурієнтів буде відкрита можливість подання заяв на вступ до вишів.

Більше про вступну кампанію

Освіта.ua
11.07.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
25, я считаю,
что глупыми и НЕразвитыми управлять сложнее. МНого сложнее именно по причине их глупости. Вы, вероятно, работаете с умными детками и по непонятной причине решаете, тчо ими сложно руководить. Есть вариант. Давайте Вы поработаете с недалёкими детками, а после сравните. Но поработать надо год-два. Если надумаете утереть нос и показать, что неразвитыми детьми легко руководить, то, смею Вас заверить, месяц Вы для детей будете новинкой и относится к Вам станут именно так. Хотя есть ещё нюанс - если Вы мужчина, то это для детей интересно. И ещё - работать с детьми следует БЕЗ крика, даже если коллеги через стену орать станут на своих. Идёт?
Юрій
Не завжди в педвузах навчаються найслабші. Я як керівник задоволений молодими вчителями , що прийшли працювати до нашої школи. Молоді, енергійні, творчі! Їм би ще і зарплату збільшити!
25
Та ніякого "Боооооольшого взрива" не буде. Адже це державна політика на знищення освіти. Нашій державі не потрібні РОЗУМНІ люди, дурнями керувати легше. Для цого і всі ці "рехворми" в освіті. Повний ГЕНОЦИД.
супер
в пезВУЗы и так попадают самые СЛАБЫЕ выпускники школ. Теперь вообще всех подряд брать станут. СЛов нет. Лишь ожидание. Взрыва. Большооооого взрыва.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!