Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступнику - 2018: як підтвердити сільський коефіцієнт
Вступнику - 2018: як підтвердити сільський коефіцієнт

Цього року для вступників з сіл діє сільський коефіцієнт, розмір якого - 1,02

Вступнику - 2018: як підтвердити сільський коефіцієнт

Вступники, які претендують на отримання сільського коефіцієнта, можуть окрім визначеної Довідки про реєстрацію місця проживання особи завантажувати в кабінет інші документи, що підтверджують термін їх реєстрації в селі. Це необхідно робити у випадку, коли фактичний термін реєстрації вступника в селі перевищує два роки, однак в реєстрі, на основі якого видається довідка, інформація про це відсутня.

Відповідне роз'яснення надано Міністерством освіти і науки у відповідь на запити вступників.

«Термін реєстрації вступника у селі вказується у Довідці про реєстрацію місця проживання особи, оформленій відповідно до додатку 13 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207. При цьому у разі, якщо визначений у довідці термін реєстрації (який використовує інформацію з реєстру) становить менше двох років, але термін фактичної реєстрації більший двох років, то для прийняття рішення щодо надання вступнику права на використання сільського коефіцієнту, Приймальними комісіями можуть враховуватись інші документи, що підтверджують реєстрацію вступника у селі», – йдеться в листі.

Такими документами можуть бути, наприклад, витяг з будинкової (домової) книги, довідка з обласного відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Державної міграційної служби з інформацією з картки реєстрації місця проживання одного з батьків (у разі зазначення в цій картці відомостей про дитину та надання копії свідоцтва про народження) тощо.

Також у Міносвіти наголошують, що завантажувати довідку та інші документи, що підтверджують реєстрацію, в електронний кабінет потрібно одним файлом.

Цього року для вступників з сіл діє сільський коефіцієнт, розмір якого становить 1,02 (та 1,05 – для вступу на спеціальності галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство»).

Сільський коефіцієнт можуть отримати ті вступники, які зареєстровані в селах не менше 2 років до дня завершення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту в школах на території сіл.

Сільський коефіцієнт не поширюється на селища міського типу.

Освіта.ua
06.07.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Mis07
Що робити якщо я не додала пітвердження того, що я проживаю в сільскій місцевості чи можна це зробити при самій подачі документів( в паперовому вигляді)
777
Для Mis07: навіщо?
Коментувати
НАСТЯ
Доброго дня.Я маю шанс попасти на бюджет у внму на педіатра коли я у списку 64 з 480( 40 держ місць),але в мене перший пріоритет і бал 189,925 ,а в тих у кого бал більший пріоритет 4-7?
Маша
Для НАСТЯ: Да смотрите в основном 1,2 и 3(через раз) приоритет и уже тогда сможете более-менее сориентироваться
НАСТЯ
Вибачте.Не зрозуміла.
Коментувати
Анастасія
Як змінити додаток 13 на вірний(допустила помилку і завантажила невірний) коли вже подала документи до ВУЗів?
Іван
Для Анастасія: що значить вірний?
Анастасія
Помилково завантажила довідку у якій не вказано головне.Що робити?Відправити на пошту вузу?
Коментувати
Анастасія
Доброго дня.Що робити коли я завантажила невірний додаток 13.Його можливо видалити і завантажити вірний,щоб отримати ск???
Інна
Допоможіть розібратися. У 2017 році дитина отримала паспорт і з ним в сільській раді отримала довідку 13 про реєстрацію. Ми звернулися для отримання довідки про реєстрацію у сільській місцевості, на що нам відповіли, що дану довідку видають тільки при отримані паспорта. Ми сканували довідку про реєстрацію, яка у нас була і вже подали заяви до ВНЗ. Чи потрібна ще якась довідка для підтвердження місця проживання і куди її завантажувати?
сонечко
Допоможіть розібратися...Я закінчила школу в 2016 році.При завантаженні сканкопії атестата і всіх даних, пише, що згідно даних Єдиної бази Ваш атестат не відповідає умові "виданий закладом освіти, що знаходиться на території сіл, у рік вступу" .Що це означає????Довідку про проживання в сільській місцевосці завантажити неможливо.Що робити????Подавати заяви чи ні???
Галина
Для сонечко: Вам правильно пише. Аи не закінчили сільську школу у рік вступу, бо самі написали, що це було ще у 2016 році, а зараз на дворі 2018!
Коментувати
Олена
Як мені додати додаток 13 до поданої заяви на вступ. У статусі пише , що потребує уточнення вступником. Справа в тім, що там немає послання, куди можна цей додаток завантажити.
Анастасія
Я проживаю в селі з народження, але зареєстрована тільки рік Можу я скористуватися СК, так як закінчила школу в селі? Згідно даних Єдиної бази Ваш атестат відповідає умові "виданий закладом освіти, що знаходиться на території сіл, у рік вступу.
Галина
Для Анастасія: Ви самі вказали, що вам повідомили не про реєстрацію менше необхідного терміну, а про атестат. Тобто, або школа зареєстрована не в селі, а в селищі, або закінчували її Ви не в цьому році. Якщо все віно і школа дійсно сільська і закінчили Ви цього року, телефонуйте на гарячу лінію
Коментувати
Олександр
Уточніть, чи зберігається СК за школярами з освітніх округів? наприклад, сільська школа є філією опорного закладу з райцентру (смт.). І, хоча школярі продовжують вчитеся у себе в селі, та в атестаті зазначається, що вони є випускниками опорного районного закладу.
Вітя
При подачі заяв на економічні спеціальності на геодезію і науки про землю є подача заяв на 1)держ.замлвлення з переходом на платне і платне (відкрита пропозиція )(зно укр.м.матем. і2на вибір) І 2)тільки на платне(укр.м.історія і 2 на вибір)не бюджетне.к Що вибрати,якщо я хочу на платне,і чи можна на два одночасно?
Інна
Я проживаю в сільській місцевості з народження а довідка повідомляє що лишень один рік (зареєстрована з 2017)і в результаті поновлення теж саме.Я взагалі можу скористатись ск?Можливо довідку про реєстрацію місця проживання можна замінити якимось іншим документом?
Вступник2018271101
Для Інна: можна взяти виписку з книги( в сільській раді)
Коментувати
Лідія
Що робити, якщо я проживаю в сільській місцевості сімнадцять років, з моменту народження, але прописана лише рік, тому що отримала паспорт рік тому, і саме в цей час змінилась назва вулиці, на якій проживають мої батьки(виходить що в них реестрації теж рік). Якими документами, у такому випадку, підтвердити СК?
Анастасія
Що мені робити якщо я проживаю в сільській місцевості три роки , але прописана лише півтора року? Я подала заявки до вузів і мені сказали що не можуть прийняти їх саме через те що я прописана лише півтора року. Що робити в такій ситуації?
Іван
Для Анастасія: Телефонувати в МОН, щоб звідти направили вузам Умови прийому до вищих навчальних закладів для ознайомлення. Бо ніде не написано, що проживання в селі протягом півтора року не дає права вступати в вуз. Ви лише не зможете отримати сільський коефіцієнт.
Інна
У мене такаж ситуація,тобто за таких умов мій сільський конфіцієнт згорає,я не можу ним скористатись?Можливо є варіант подати якийсь інший документ,заміняючий цю довідку?
Коментувати
Тамара
чи можу я претендувати на СК, якщо я проживаю в селі все життя, закінчила 9 класів у сільській школі, потім вступила до коледжу, який знаходиться у місті. там я у 2016 році отримала атестат і далі продовжила навчання, проживаючи в селі. довідка про місце проживання є, але я її не можу завантажити. буду дуже вдячна за допомогу.
Ира
Скажіть будь-ласка,чому не можу подати сільський коефіцієнт?! Неможливо завантажити фото (неактивна кнопка "завантажити"). З чим це пов"язано?Дякую.
Мишура Антон
Я подав довідку що засвідчує моє проживання в сільській місцевості, і 2 факультета врахувало її. Але на 3 факультеті в мене написано "Потребує уточнення вступником" а в уточненнях "Необхідно надати додатковий документ на підтвердження сільського коефіцієнту". Що мені робити і якщо все таки її потрібно завантажити то куди, адже вона в мене є.
vfrcbv
ми подали довідку про місце проживання іншого зразка до навчального закладу в електронному кабінеті.нам повідомили про те ,шо потрібно правильний бланк,Як бути з подачою документів?
Максим
Чому в електронному кабінеті пише, що я не можу претендувати на застосування сільського коефіцієнта при розрахунку конкурсного балу, якщо я все життя живу в селі, закінчив там 9-річну школу, а 10-11 класи закінчив у коледжі, який знаходиться в селі?
Галина
Для Максим: що для Вас не зрозуміло в словах "закінщили сільську школу в рік вступу"? В рік вступу Ви закінчили не школу, а коледж і саме з нього отримали атестат
Коментувати
Абітурієнт
А це обов’язково завантажувати цю довідку, чи можна обійтися і без її? А
Галина
Для Абітурієнт: якщо претендуєте на коефіцієнт то обов’язково, а якщо Вам він не потрібен, то не завантажуйте
Коментувати
Віктор
Нам сказали ,що по новому законі довідку 13 не дають , тому що діти які отримали паспорт 2017 -2018р.мають витяг з єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання, і вся інформація є там,а навчальні заклади не проінформовані про це .Що нам робити ,скандувати витяг чи вимагати довідку?
Іван
Для Віктор: Щось вам дивне сказали. Витяг з реєстру не дасть вам сільський коефіцієнт. До того ж вже багато абітурієнтів довідку отримали. Тому якщо ви хочете отримати ці додаткові бали - замовляйте довідку 13.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!