Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Е-кабінет вступника: як не допустити помилок
Е-кабінет вступника: як не допустити помилок

Найпоширеніші помилки, яких необхідно уникнути під час подачі документів до вишів

Е-кабінет вступника: як не допустити помилок

Директор Державного підприємства «Інфоресурс», яке є адміністратором Єдиної державної електронної бази з питань освіти, через яку відбувається реєстрація електронних кабінетів вступників Оксана Бєлік розповідає про помилки, яких необхідно уникнути абітурієнтам під час подачі вступних документів в електронному вигляді.

1. Вступники намагаються реєструвати кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні адресу електронної пошти.

Окрім прямих заборон mail.ru, yandex.ru та інших, блокуються ресурси bk.ru, mail.ua, yandex.ua. Також через неуважність вступники можуть плутати літери або цифри в адресі своєї скриньки.

Тому, по-перше, будьте максимально уважні під час заповнення форми, а, по-друге, використовуйте для реєстрації пошту, точно дозволену в Україні, наприклад ukr.net, i.ua, gmail.

2. Ще одна поширена ситуація – коли в шкільному атестаті та сертифікаті ЗНО не співпадають дані вступника: ПІБ та/або дата народження тощо.

Якщо в документах є такі розбіжності, то створити електронний кабінет неможливо. Тобто вступнику варто заздалегідь порівняти дані у сертифікаті та атестаті. У разі виявлення розбіжностей (помилок), одразу зверніться: якщо в атестаті – до школи, якщо в сертифікаті ЗНО – до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

3. Якщо ви маєте пільги (спеціальні умови) для вступу, то скористатись ними можна тільки у разі подачі документів в паперовій формі. У такому разі непотрібно реєструвати електронний кабінет, звертайтесь до приймальної комісії вишу. Подані через електронний кабінет заяви не розглядаються для вступу за пільгами.

Більше про це є в наказі МОН № 1378 від 13.10.2017 року «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти».

4. У системі електронного вступу існують вимоги до формату та розміру фото і сканкопій документів, які завантажують вступники. Будь ласка, перед завантаженням переконайтеся, що документи збережені в форматах JPG (JPEG, PNG), максимальний розмір кожного файлу – до 1 Мб.

5. Щодо сільського коефіцієнта. Цього року він діє лише для вступників, які зареєстровані в селах не менше 2 років до подання заяв про вступ та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту в школах на території сіл. Цей коефіцієнт не поширюється на селища міського типу.

На сьогодні у системі ЄДЕБО відсутня можливість видалення/редагування довідки про реєстрацію у сільській місцевості. Тобто, перед її завантаженням вступнику треба переконатися, що вона відповідає встановленому зразку (Додаток №13 до постанови від 2 березня 2016 р. № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/file/text/44/f454477n307.doc). Після подання першої заяви інформацію в кабінеті змінити неможливо, тому переконайтеся у її коректності до подання заяви.

6. Особливо уважним також варто бути під час вибору конкурсної пропозиції та встановленні пріоритетності заявам для вступу на бюджетні місця. Адже як було зазначено у попередньому пункті, після подання першої заяви нічого змінити неможливо. Пам’ятайте, що на бюджет можливо подати не більше як 7 заяв на максимум 4 спеціальності. Кількість заяв, яку можна подати на навчання за контрактом, не обмежується.

Освіта.ua
31.05.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
Підскажіть ,чи при подачі документів на контракт потрібно вказувати пріоритетність?
Мая
Підскажіть будь-ласка,чи можу я вступити до медичного унів. на фармацевта,якщо ЗНО не склала по хімії.
Анастасія
Підкажіть,на сільський коєфіціент можуть претендувати лише випускники сільських шкіл чи і абітурієнти,які прописані в селі більше,ніж 2 роки до моменту подачі документів,але закінчували міську школу?
Іван
Для Анастасія: школа і реєстрація село. Якщо хоча б олна умова не виконується - ск немає
DGP
Для Анастасія: школа має бути сільською
Анастасія
Дякую
Коментувати
Віта
A щодо довідки в паперовому вигляді,то це потрібно роздруковувати чи ні?просто потрібно ну дуже.
Іван
Для Віта: так, паперова довідка зазвичай роздруковується і завіряється мокрою печаткою
Коментувати
Віта
Що таке квота?якщо я маю пільги то як це паперовому подавати))яка кількість заяв допустима?
Мар'яна Хар
Добрий день ! Скажіть, будь ласка, що таке конкурсна пропозиція ? Де її можна знайти на сайтах ВНЗ ?
Людмила
Доброго дня! Я закінчила школу 20 років тому. Здала ЗНО, хочу вступати на контракт. Скажіть будь ласка, мені потрібно теж створювати е-кабінет чи особисто везти документи в усі ВИШі. Чи не буде проблем, що в атестаті одне прізвище, а в сертифікаті і паспорті- інше?
Іван
Для Людмила: Будуть проблеми. Подавати паперово.
Коментувати
Даша
Добрий вечір) Скажіть, будь ласка, скільки можна подавати заяв на контракт? Бо чула, що необмежена кількість
Іван
Для Даша: Самі запитали. Самі відповіли.
Коментувати
Vika
Скажіть будь ласка, на до скількох вузів можна подавати документи? І на скільки спеціальностей?
Ольга
Для Vika: 7 заявлений на 4 специальностит в сколько хочешь ВУЗов
Віка
Для Vika: 7 заяв, 4 спеціальності
Коментувати
Роза
Якщо ти звичайний абітурієнт, який не має квоти, то крім заяви і необхідних документів нічого не потрібно? (Співбесіда, вступні іспити)
Маша
Для всіх буде проведена співбесіда, результатом якої буде визначено поступив ти на бюджет чи ні?
Іван
Для Маша: Не для всіх, а лише для певних категорій вступників
Коментувати
Маша
Хто має право брати участь у вступних іспитах? Лише ті, хто має особливу категорію чи будь-який абітурієнт?
Іван
Для Маша: Квота-1 та молодші спеціалісти. Плюс інші квотники в певних вишах.
Коментувати
Олександра
Підкажіть, будьласка: Не зовсім зрозуміла, чи обов’язково в електронний кабінет завантажувати Довідку з додатку 13 про реєстрацію місця проживання особи. Це прописка, як я розумію. В правилах прийому прочитала (за необхідності). Якщо дитина проживає не за місцем реєстрації (інше місто) і там планує вчитися у ВНЗ, де є роз’яснення чи обов’язкова така довідка?
Галина
Для Олександра: Довідку завантажують лише ті, хто претендує на сільський коефіцієнт (з реєстрацією в селі)
Іван
І якщо у вас немає підстав для сільського коефіцієнту - не завантажуйте довідку! Оскільки коли буде виявлено факт подачі недостовірних даних вашу рекомендацію буде скасовано і ви не зможете цього року вступити на бюджет.
Коментувати
Марина
Підкажіть щодо наступної ситуації. Дитина, що має статус переселенеця (три останні роки вчилася на неокупованій території) з багатодітної родини не склала ЗНО з української мови. Для неї в цьому році вступ до ВУЗу закритий остаточно? Ніяких можливосте вступу без ЗНО для таких переселенців не існує?
Володимир
Для Марина: Існує. Така собі Міжрегіональна академія управління персоналом набирає без ЗНО. Тільки я не дуже рекомендував би цей заклад. І пишу це тільки зі співчуття до Вас.
////
Узнавайте в ВУЗах, может ввиду того что вы переселенцы разрешат в ВУЗе экзамен сдать, хотя вряд ли, если школу на территории Украины заканчивали. Пересдавайте мову в следующем году и поступайте.
DGP
Для ////: Вона ж написала, що вже три роки навчалась на неокупованій території, тому ніяких вступних екзаменів у виші бути не може. Нехай вступає в ПТУ і за рік вже отримає спеціальність
Коментувати
Олександр
Если два сертификата зно-за прошлый год и за этот,как их регистрировать в электронном кабинете?Может кто знает,буду благодарен.
Іван
Для Олександр: регистрируете любой, остальные подтянутся.
Олександр
Для Іван: Спасибо
Коментувати
Марія
Петиція щодо ЗНИЖЕННЯ порогового балу з англійської https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/1701
Людмила
Доброго дня! В цьому році дитина закінчує коледж та отримує диплом молодшого спеціаліста. Для участі в конкурсі на бюджетні місця бакалавра надається 7 заяв на 4 спеціальності. А якщо дитина буде вступати і за сертифікатом за результатами ЗНО (через електронний кабінет) і за дипломом коледжу (документи надаються паперово), то чи є можливість надавати 7 заяв за сертифікатом і 7 заяв за дипломом?
Анна
Для Людмила: Насколько я знаю не имеет значения сколько заявлений вы подаете с дипломом (сама в этом году заканчиваю и поступаю)
Людмила
для Анны. На контракт необмежена кількість, а на бюджет такі ж умови (7 заяв), як і за атестатом по результатам ЗНО. Але мене цікавить, якщо одночасно подавати заяви, кількість їх сумується, чи можливо подавати тільки 7 заяв, не залежно за якими документами вони подаються і на який курс (на 1 чи 3)?
Коментувати
Олена
Ребенок имеет право на льготы согласно Закона о престижности шахтерского труда. Я правильно понимаю, что это не та льгота из-за которой документы подаются лично, а не через электронный кабинет?
я
Для Олена: Ви вірно розумієте. Зате Ви маєте право на отримання соціальної стипендії
Алла
Ст. 5 закона гласит: "особи, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи, зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з наданням місць у гуртожитках на час навчання та виплатою за рахунок бюджетних коштів соціальної стипендії в порядку та розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України." То есть зачисляются вне конкурса в любой ВУЗ на любую специальность! в "Інформаційні матеріали щодо документів осіб, які мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі при вступі до закладів вищої освіти України для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти" данная категория не указанна, но это и не закон а просто инфо Обеспечивается ли это право в 2018?
Коментувати
Валерія
Чи є якісь пільги при вступі для дітей, батьки яких - учасники бойових дій або антитерористичної операції?
Іван
Для Валерія: Немає
Коментувати
Лілія
Якщо дитина зареєстрована у селі, а школу закінчила селищі міського типу, сільський коефіцієнт буде ? дякую
Іван
Для Лілія: Звісно що ні.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!