Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Е-кабінет вступника: як не допустити помилок
Е-кабінет вступника: як не допустити помилок

Найпоширеніші помилки, яких необхідно уникнути під час подачі документів до вишів

Е-кабінет вступника: як не допустити помилок

Директор Державного підприємства «Інфоресурс», яке є адміністратором Єдиної державної електронної бази з питань освіти, через яку відбувається реєстрація електронних кабінетів вступників Оксана Бєлік розповідає про помилки, яких необхідно уникнути абітурієнтам під час подачі вступних документів в електронному вигляді.

1. Вступники намагаються реєструвати кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні адресу електронної пошти.

Окрім прямих заборон mail.ru, yandex.ru та інших, блокуються ресурси bk.ru, mail.ua, yandex.ua. Також через неуважність вступники можуть плутати літери або цифри в адресі своєї скриньки.

Тому, по-перше, будьте максимально уважні під час заповнення форми, а, по-друге, використовуйте для реєстрації пошту, точно дозволену в Україні, наприклад ukr.net, i.ua, gmail.

2. Ще одна поширена ситуація – коли в шкільному атестаті та сертифікаті ЗНО не співпадають дані вступника: ПІБ та/або дата народження тощо.

Якщо в документах є такі розбіжності, то створити електронний кабінет неможливо. Тобто вступнику варто заздалегідь порівняти дані у сертифікаті та атестаті. У разі виявлення розбіжностей (помилок), одразу зверніться: якщо в атестаті – до школи, якщо в сертифікаті ЗНО – до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

3. Якщо ви маєте пільги (спеціальні умови) для вступу, то скористатись ними можна тільки у разі подачі документів в паперовій формі. У такому разі непотрібно реєструвати електронний кабінет, звертайтесь до приймальної комісії вишу. Подані через електронний кабінет заяви не розглядаються для вступу за пільгами.

Більше про це є в наказі МОН № 1378 від 13.10.2017 року «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти».

4. У системі електронного вступу існують вимоги до формату та розміру фото і сканкопій документів, які завантажують вступники. Будь ласка, перед завантаженням переконайтеся, що документи збережені в форматах JPG (JPEG, PNG), максимальний розмір кожного файлу – до 1 Мб.

5. Щодо сільського коефіцієнта. Цього року він діє лише для вступників, які зареєстровані в селах не менше 2 років до подання заяв про вступ та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту в школах на території сіл. Цей коефіцієнт не поширюється на селища міського типу.

На сьогодні у системі ЄДЕБО відсутня можливість видалення/редагування довідки про реєстрацію у сільській місцевості. Тобто, перед її завантаженням вступнику треба переконатися, що вона відповідає встановленому зразку (Додаток №13 до постанови від 2 березня 2016 р. № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» http://zakon2.rada.gov.ua/laws/file/text/44/f454477n307.doc). Після подання першої заяви інформацію в кабінеті змінити неможливо, тому переконайтеся у її коректності до подання заяви.

6. Особливо уважним також варто бути під час вибору конкурсної пропозиції та встановленні пріоритетності заявам для вступу на бюджетні місця. Адже як було зазначено у попередньому пункті, після подання першої заяви нічого змінити неможливо. Пам’ятайте, що на бюджет можливо подати не більше як 7 заяв на максимум 4 спеціальності. Кількість заяв, яку можна подати на навчання за контрактом, не обмежується.

Освіта.ua
31.05.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катерина
Якщо хочеш подавати на одну спеціальність і платно і безкоштовно, то це має бути дві окремі заяви?
Катерина
Доброго дня! При завантаженні документів помилково був завантажений сам атестат замість вкладення з оцінками. При цьому заяви вже подані. Підкажіть, будь-ласка, яким чином можна виправити помилку? Видалити атестат з документів не виходить. Дякую!
I
Для Катерина: Телефонуєте до приймальної комісії ВНЗ з 1 пріоритетом, пояснюєте ситуацію і надсилаєте їм на e-mail скан додатку до атестату.
Коментувати
Юля
Будь ласочка дайте відповідь,що там може бути не так В кого таке було і як ви це виправили? я дуже хвилююсь...
Юля
Подаю заяву,мені пише відсутні конкурсні ппопозиції Що це значить?Все оформлено правильно
I
Для Юля: Як варіант - не той освітній рівень. Так, якщо Ви подаєте заяву до медичних ВНЗ, то там потрібно вибирати освітній рівень магістра.
Коментувати
Аміна
як замінити моє фото на фото додатка до атестата помелково загрузила не те що потрібно
Катя
Не завантажила документ про місце проживання, але заяви вже подала. Що робити? Це дуже впливає на вступ ?
I
Для Катя: Якщо не претендуєте на сільський коефіцієнт, то цей документ завантажувати непотрібно.
Коментувати
Мілана
Доброго дня. При подачі заяви попередження "Згідно даних Єдиної бази Вас не ідентифіковано як громадянина України." Це проблема чи треба просто почекати ?
777
Для Мілана: це реально проблема. Якщо Ви не громадянка України мусите вступати за іншими правилами, як для іноземних громадян
Алексей
Для Мілана: а если вы гражданин Украины, то срочно звоните в Инфоресурс, возможно, ваших данных нет в базе. И звоните быстрее, регистрация уже послезавтра заканчивается
Коментувати
Іринка
Чи діє сільський коефіцієнт у цьому році для випускника 2017 року? Що робитит якщо не вдається завантажити довідку?
777
Для Іринка: що є не зрозумілим в словах: "закінчили школу врік вступу"? Зараз не 2017 рік.
Коментувати
Іринка
Випускник 2017 року. Намагаюсь завантажити довідку (для сільського коефіцієнта), але навіть кнопка завантажити не активна. Що робити?
Kladlarisa@ukr.net
Які моі діі, якщо при вході в електронний кабінет я отримую відповідь: "Виникла помилка з файлами сховищем сертифікатів"? Моєї заяви у базі поданих я не знахожу Дякую!
оленка
Добрий вечір. Скажіть будьласка скільки має пройти часу після подачі заяви до того як вона з’явиться у рейтингу внз. Я подала 19. Оновлення було 20. Заяви немає Дякую.
світлана
Якщо не відкривається сертифікат ЗНО (не має зв’язку з сервером), чи можна почати подавати заяви?
Станіслава
Яку потрібно мені подавати заяву, електронну чи паперову,якщо в атестаті дівоче прізвище, а сертифікат ЗНО на прізвище котре змінила після заміжжя?
I
Для Станіслава: Якщо різні прізвища, то заяви мають бути паперові.
Коментувати
ірина
В свойому кабінеті не правильно чужий подала додаток до атестата як мені виправити .Вставити свій додаток.Куди мені заходити що вставити свій
Анна
Для ірина: Видалити попередній і вставити новий, це можливо, якщо ви не подали ще жодної заяви
Коментувати
Людмила
Неправильно вказала середній бал. В кабінеті сама виправити не можу. Що робити???
Анна
Для Людмила: Навчальний заклад має виправити, слідкуйте
Коментувати
Віка
не можу зареєструвати електронний кабінет вступника помилка невідповідність сертифікату та атестату що робити далі допоможіть зареєструватися
Аня
Коли я подала заяви то появилося що університет потребує уточнення тобто потрібно надіслати скановану довідку,але як це зробити якщо ел.адреса не вказана?
Галина
Для Аня: Для Віка: Яку саме довідку. Всі документи прикріпляються у Вашому електронному кабінеті і ні на яку електронну адресу вишів не направляються.
Коментувати
Тоня
університет потребує уточнення фотокопії ,чи можу я прийти туди в університет і переправити якось фотокопію додатку,щоб мою заяву прийняли? як вирішити цю проблему,коли потрібно змінити фотокопію
Аня
Доброго дня! Коли я подала заяви виявилося що я не ту довідку додала, мені пише що потрібно уточнення вступника.як мені тепер потрібно завантажити правильний документ?
Світлана
Для Аня: потрібно відіслати скановану довідку на ел.адресу вузу.Вони її вказують коли просять уточнення.
Коментувати
Іра
Доброго дня ,при вступі на комерцію потрібно проставляти пріоритети, чи це тільки на державне замовлення ?
Нетті
Для Іра: тільки на державне
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!