Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Міністр: ми оцінили випускників з права і жахнулися
Міністр: ми оцінили випускників з права і жахнулися

Аграрні, правоохоронні та приватні виші найгірше навчають бакалаврів за спеціальністю «Право»

Міністр: ми оцінили випускників з права і жахнулися

Аграрні, правоохоронні та приватні виші найгірше навчають бакалаврів за спеціальністю «Право». Про це, посилаючись на результати ЗНО при вступі у магістратуру з «Права», що було проведено цього року, повідомили у прес-службі Міністерства освіти.

Разом з тим, найкращі показники з підготовки правників показують профільні юридичні ВНЗ, класичні університети, а також заклади вищої освіти з економіки, фінансів, управління та підприємництва.

«Завдяки незалежному тестуванню ми змогли реально оцінити, який рівень підготовки дають наші університети своїм випускникам за спеціальністю «Право», і жахнулися. Те, що непрофільні ВНЗ будуть давати гірші і навіть значно гірші результати – було очевидно, але нам потрібні були фактичні показники. Досить ілюстративним є той факт, що близько 9% відмінників з дипломом з відзнакою не подолали поріг «склав/не склав», – зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Загалом же майже 20% вступників на магістратуру «Права» не подолали поріг «склав/не склав» з усіх блоків тестування.

За інформацією Інституту освітньої аналітики найкращі результати при вступі до магістратури показали випускники Національного університету «Києво-Могилянська академія», КГУ ім. Шевченка, ЛНУ ім. Франка, Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого - 433,7 балів та НТУУ«Київський політехнічний інститут ім. Сікорського».

Гірше усіх зовнішнє оцінювання з права для вступу в магістратуру склали випускники Східноєвропейського університету економіки і менеджменту, Кременчуцького національного університету ім. Остроградського, Академії Державної пенітенціарної служби, Академія праці, соціальних відносин і туризму та Міжнародного гуманітарного університету.

рейтинг результатів

Як відомо, у 2018 році обов’язкове ЗНО складатимуть вступники на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права».

Також буде проведений експеримент для вступу за результатами ЗНО з іноземних мов на спеціальності: «Гуманітарні науки», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування» та «Міжнародні відносини».

Більше про ЗНО в магістратуру

Освіта.ua
26.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
metodist
сначала отправили право налево, а теперь удивляемся: как так?
Співак
Ох і біда!опитайте вчителів чи інженерів- не те саме буде??? Тільки за це платять, а за педиків ні!! Тож треба задавити фінпідпитку вишів!
Олег
Краще нехай підготують ЗНО по іншим спеціальностям, а то крім юристів більше немає чим зайнятися.
Сергей
Кек, как дети малые. Вы бы еще выпускников "Международных отношений" и социологов проверили. На юридических специальностях, как правило, не учатся, а состоят для получения диплома о во. После получения идут работать на заранее купленное место. Кстати, на "хлебных" медицинских специальностях, дела обстоят примерно также - с "мясом" начинают учиться работать уже в процессе трудовой деятельности.
VCZT
Тести треба складати не при вступі, а при випуску. Тоді відповідальність буде і у студента, і у викладача. Деяким студентам виставляють оцінки лише за те, що присутні на заняттях і практично у ВНЗ студентів зовсім не виключають, оскільки це тягне за собою скорочення ставок.
Юристка
Хай би діти навчались , підтягли б знання. Платять гроші не на наркоту чи алкоголь! Зно не визначає рівень знань, а лише рейтингyє учасників. І нарешті- а як складали тести , якщо незатверджено держсандарт!! Через суд всі результати в Дніпрі все відмінимо...
совесть
Спокійніше треба критикувати вступників до магістратури, оскільки певна частина з них вже не готувалася й не повторювала, як слід, потрібний матеріал... цей вступ не є таким вже аж надважливим для більшості з тих, хто прийшов його складати. Далі - робота... От вже ПОКАРАННЯ (ха-ха!) за невступ... якби такий іспит склали перед отриманням диплома бакалавра, тоді й можна було б говорити, що внз не навчив... а так.."емоції"- скажуть ректори і продовжать свою важку місію з ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ!
bela
Для совесть: не знав, не знав, і забув
ВВВВ
Бакалаврат у праві це фактично неповна вища юридична освіта, тому це дійсно можна назвати покаранням.
Коментувати
Tet-a-tet
От вам і докази того, якої якості знання дають наші окремі ВНЗ. Найцікавіше, що випускники Академії пенітенціарної служби, які би мали право знати на відмінно не подолали встановлений бар’єр. І чого дивуватися, що ув’язнені бунтують час від часу у наших тюрмах, коли там працюють такі "високоосвічені" кадри. А почніть таке тестування проводити з інших дисциплін і виявиться, що третину наших ВНЗ потрібно позбавляти ліцензій.
bela
Для Tet-a-tet: а чому в них дипломи бакалавра не забрали?
Валя
А чому пані Гриневич не скаже, яка вартість навчання у вищезазначених профільних ВНЗ і чи можуть громадяни України з середнім достатком і високим рівнем знань дозволити собі поступити у ці ВНЗ? З виступу вбачається давно вже існуюча тенденція: "Вища освіта не для всіх!" Тому МОН ніяк не може придумати як же закрити велику кількість створених ВНЗ і створити освіту тільки для "обраних". І у вищезазначених профільних ВНЗ дипломи купуються. оскільки сесії вже давно "платні"!І випускники цих вузів про це знають!
Юрист
Дістали! Що крім юристів перевірити нема кого? А з технічними спеціальностями у нас все гаразд? Де нова техніка, нове обладнання в навчальному процесі, де стандарти! Чому їх не перевіряють на ЗНО? Вони ж техніку тільки на картинках бачили! Просто "реформаторам" вигідно, щоб люди елементарно не знали своїх прав та не могли захистити себе в суді! Як закон конкретно під Луценка написали (людини без юридичної освіти), так всі проковтнули, а якщо людина бажає навчатися, то їдь собі в Польщу або ще куди далі, бо в рідній країні ти ніхто і прав в тебе немає. Міністерство освіти вже не перший раз своїми коментарями та виступами принижує людей, які мають юридичну освіту!!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!