Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Абітурієнтам-медикам встановили мінімальний бал
Абітурієнтам-медикам встановили мінімальний бал

Абітурієнти, які вступатимуть до вишів на медичні спеціальності мають подолати прохідний бал

Абітурієнтам-медикам встановили мінімальний бал

У 2018 році абітурієнти, які виявлять бажання вступати до вищих навчальних закладів на медичні спеціальності мають подолати мінімальний прохідний бал.

Відповідне нововведення закріплено в Умовах прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році, що затверджені Міністерством освіти і науки.

Документом встановлено, що мінімальні значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» не можуть бути встановлені вищими навчальними закладами на рівні меншому за 150 балів.

Як відомо, норма про встановлення підвищеного бала при вступі на медичні спеціальності обговорювалась в суспільстві напередодні вступної кампанії 2017 року після того, як Міністерство освіти та Міністерство охорони здоров'я ухвалили рішення про встановлення підвищеного прохідного бала для вступу на медичні спеціальності. Однак згодом, народні депутати від БПП Ольга Богомолець та Олександр Співаковський домоглись скасування встановленого підвищеного прохідного бала для вступу в 2017 році.

Освіта.ua
15.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
!!
А навіщо на ХІМІЮ ПОРІГ? Я розумію поріг на біологію, чим допоможе хімія стоматологу або іншому медику а біологія потрібна, але не хімія!!!
Sosnova.s
Я моніторила в цьому році вступ до медвишів. Моя випускниця наступного року. Кількість балів ЗНО, в переважній більшості МедВНЗ (медицина або педіатрії) в сумі 200 балів. Зарахування навіть на контракт із сумою балів 169 ДУЖЕ МАЛО. Дивилась та жахалась кількості балів вступників. Моя донька вчиться на 10-11. Прокинувши приблизно, які бали вона може отримати за ЗНО, ледве набирається 176 балів. Це часом замало може бути для бюджету. Невже всі медики відмінники на 12 балів?
Юля
Для Sosnova.s: и в итоге 3.200 оклад.
Коментувати
Тет-а-тет
Дорогі українці! Медичні ВНЗ утримуються за наші і вами гроші, отож ми і повинні визначати, якої якості лікарів хочемо від них отримати. Якщо патологоанатомів- давайте нижче 150 балів, якщо кваліфікованих медиків - прохідний бал не нижче 180 з кожного предмету. От тоді буде і якість, і престиж, а майбутні хабарники і кар*єристи від медицини залишаться за бортом. А ще має бути психологічний тест на профпридатність, бо не кожна людина має терпіння до хворого. Моя би воля, то я би спочатку навчав на медсестру або медбрата, а лише після цього посилав би вчитися на лікаря. От тоді справді було би видно, хто придатний до цієї професії, а кого до лікування хворого неварто готувати взагалі. Професійний відбір називається, до речі дуже розповсюджений у розвинених країнах.
Иванов
Для Тет-а-тет: вы готовы несколько дней ждать с аппендицитом очереди к хирургу, потому-что у него не хватает времени из-за дефицита кадров?
Тет-а-тет
А зараз що, відразу біжать до Вас? Поки не даш на лапу ніхто навіть не підйде, всі мають час і нікуди не поспішають. Про який дефіцит Ви говорите, щоб влаштуватися хірургом в лікарню потрібно дати хабар голов.лікарю 30 тис. доларів,медсестрою- 2 тис.дол, то де ж той дефіцит? І при чому тут апединцит, це невідкладна мед.допомога, а не планова операція.
ЮРА
Брати взятки будуть що з двохсот балами, що з ста балами.
Коментувати
Василь
а ті всі хто зараз пише самі як поступали в виші? Часом не за штуку долряів чи ресторан? Зміни треба починати але точно не з мене, я перечекаю!
Міха
Для Василь:Бро, повір ЗНО- ізі-штука, а в меді вчитись дуде важко. Якщо ти не зможеш здати хімію на 150 балів, то ти д***л. Я вже мовчу про біологію, яка ще на першому курсі(ЕКЗАМЕН). Тобі буде буле дуже важко. Мова- да не потрібна, але обов’язкова. Ти ж в майбутньому будеш писати істрії хвороб. І її на 150 здати дуже-дуже просто. Я цього року поступив із балом 194,7 ( біо-197, хімія-189, мова-187). І Зно, як для мене, було дуже легке порівняно з тим, що зараз, і який ща обсяг інфи. То не партся за те зно, а ГУТУЙСЯ. Вже сьогодні.
василь
Для Міха: вассаб мен Я сру через укр мову
Міха
Я тоже її , в цей період, погано знав ( та ща й недуже). Я до зно з мови переслухав всі твори (3-4 рази, а в кінці саме вирішально). Визубрив якось правила ( сам не знаю як. Завжди диктанти писав на 6) за півроку. Здав.... забув. Ще твір в самому кінці до зно поняв як писати (13 балів.)Повір, в 2017 році за твір з мови 13- це найс (мені за помилки поставили 4 бали ( це тіпа в понктуаціїї я все правильно зробив), лексику 2 , а за смс по 1, за дотримання побудови твору 2. Разом 13).Я знаю людей, які твори написали нижче, а тести на 100% правилно. Література нуль помилок, бо я всі твори переслухав, і розібрав якого вони там жанру.
Коментувати
Вениамин
А чего вы так за будущих врачей переживаете? Есть 2 хороших поговорки. "Не вылечим так вскроем" и "У каждого врача есть свое кладбище". И от этого никуда не уйдешь. Разве что заменить медицинскую помощь самостоятельной уринотерапией. Кстати, самые образованные и опытные врачи - это детские патологоанатомы.
ЛЕНА
ДЕЖАВЮ!!!!ДУБЛЬ 2!!!!ПЕРЕД ВСТУПИТЕЛЬНОЙ КОМПАНИЕЙ 2018,ОЧЕРЕДНЫЕ ДЕПУТАТЫ ПО ПРОСЬБАМ "ТРУДЯЩИХСЯ" ОПЯТЬ ОТМЕНЯТ ПРОХОДНОЙ БАЛЛ.
Додідзе
Означає якщо абіт напише хімію і біологію по 200б а укр мову на 149 то він вжене поступить?Тупість повна.
ЛЕНА
Для Додідзе: У ВАС ЕСТЬ ЦЕЛЫЙ ГОД,ЧТОБ ДОУЧИТЬ ХИМИЮ ЕЩЕ НА ОДИН БАЛЛ.
Евпатий
Дура прочитай нормально
ЛЕНА
Для Евпатий: ЕСЛИ ВАМ ХВАТАЕТ УМА СДАТЬ НА 200 бб БИОЛОГИЮ и УКРАИНСКИЙ,ТО ХВАТИТ УМА ДОУЧИТЬ ХИМИЮ ДО 150 ББ.
Коментувати
Марк
Напоминаю или ставлю в известность собравшихся здесь недалеких товарищей, что во многое меды Украины можно поступить сдавая вместо химии историю Украины, физику или математику. Поэтому, когда вы в будущем попадете к врачу, вытянувшему при поступлении историю на 150 баллов, но не разбирающемуся при этом в химии (в вузах легко проплачивается, за исключением кроков), и будете умирать у него на глазах, то вы получите ровно то, что заслуживаете. За свою тупость надо платить. А горе-врач в очередной раз поставит бутылку патанатому и все у него образуется.
clarity
Для Марк: а ви читали правила вступу? Другий сертифікат - біологія для усіх спеціальностей. Історії там нема, а фізика пропонується лише для двох спеціальностей, повязаних з роботою діагностичної та фізіотерапевтичної апаратури. Для решти спеціальностей - хімія або математика
Марк
Для clarity: Открываем сайт произвольного медвуза и смотрим правила приема - http://www.dsma.dp.ua/ua/abiturientu#а-за-спеціальностями-221-стоматологія-222-медицина-226-фармація-промислова-фармація
Юля
Для Марк: не стоит умничать устаревшими ссылками, это правила 2017 года. В 2018 году уже нет позорной истории, а есть химия или математика для врачей. И это правильно, т.к. у кого "жопа" по математике, у того не может быть "блестящей" химии.
Коментувати
Максим
Почему только 150? То есть будущим врачам достаточно знать по половине курса химии и биологии? 180 баллов - вот это минимум для самых достойных абитуриентов, которые потом будут лечить наших детей
Фрейд
Для Максим: а то что ваших детей будут учить абитуриенты, поступившие со120 баллами вас не беспокоит????
Anna
Для Максим: ну надо же с чего-то начинать))
Коментувати
Anna
Это очень круто, надеюсь с остальными специальностями в скором времени будет тоже самое ибо когда кто угодно может получить высшее это не ок, ни в одной нормальной стране мира такого нет...
serj
Для Anna: Згоден. Фраза "79% людей мають вищу освіту" (здається таку бачив на освіта.юа) дискредитує вищу освіту.
Коментувати
Юля
А платить врачам государство тоже будет как самым способным????? Или как сейчас -- 3500 ставка??? А то привыкли спрашивать как с умных, а платить как дуракам!!!!!!
Anna
Для Юля: вас же никто не заставляет идти в мед)))
Фрейд
Для Anna:циннизм с вашей стороны!!!!!! конечно никто не заставляет. Но эти абитуриенты потом пойдут на инженерные специальности или в пед, где берут со 100 баллами. Будут вам очищать воду или продукты к примеру и учить ваших детей. Вас такая перспектива устраивает? Врачи и так массово уезжают из страны, остались только ленивые.
Anna
Для Фрейд: как я выше написала, надеюсь вскоре и на остальные специальности введут минимальный проходной хотя бы 150, надо же с чего-то начинать, почему бы и не с меда?)) сейчас я хотя бы буду знать что меня не лечат люди со 100 баллами. Да и врачу уехать из Украины крайне сложно, ведь в большинстве стран наш диплом не катит.
Коментувати
Natalya Terefelska
НАРЕШТІ. Але, чи є надія, що ці умови доживуть до вступної кампанії - 2018?
serj
І діючим лікарям ОБОВ’ЯЗКОВУ сертифікацію у формі ЗНО.+ примусово курси каліграфії.
Доктор Айболит
Для serj: и будешь ты пить свою мочу для лечения в скором будущем. Ещё чуть-чуть осталось подождать.
serj
так цей час вже настав
Инна
Хорошие врачи будут лечить заграницей, Вы все разве этого не поняли???
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!