Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів
Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році

Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Міністерством освіти і науки затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ встановлює основні правила проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти і є обов’язковими для вишів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім військових навчальних закладів.

У 2018 році реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до них необхідних документів розпочнеться 02 липня та закінчиться 25 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Особи, які які вступатимуть до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів зможуть подавати заяви до 20 липня; абітурієнти, які вступатимуть тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання - до 26 липня.

Творчі конкурси будуть проведені у кілька сесій з 14 до 26 липня; вступні іспити - з 21 до 26 липня; співбесіди - з 21 до 23 липня включно.

Рейтинговий список вступників, із зазначенням рекомендованих до зарахування сформують та оприлюднять 01 серпня.

Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 06 серпня.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 07 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

У 2018 році, вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за виключенням деяких випадків, подаватимуть заяви тільки в електронній формі.

Однією з новацій вступної кампанії 2018 року стане скорочення кількості заяв, які можуть подати вступники, з 9 до 7. Отже, згідно з затвердженими Умовами прийому, абітурієнти матимуть можливість подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей.

Ще одним нововведенням є закріплення в Умовах прийому мінімального значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія». Мінімальне значення при вступі на ці спеціальності не може бути меншим ніж 150 балів. 

Подання заяв на конкурсні пропозиції за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

У 2018 році вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з цих іноземних мов прийматимуться лише з сертифікатів зовнішнього оцінювання 2018 року.

Для конкурсного відбору вступників вишами будуть зараховуватись бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів або творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів.

До 31 грудня 2017 року заклади вищої освіти мають розробити та оприлюднити власні правила прийому вступників. Ці правила будуть містити перелік освітніх програм, а також конкурсних пропозицій, за якими здійснюватиметься прийом вступників, порядок проведення конкурсного відбору, перелік конкурсних предметів, з яких вступники мають подавати сертифікат ЗНО.

Інформування громадськості про ліцензований обсяг, обсяг місць державного замовлення, вартість навчання, перебіг подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до закладів вищої освіти у 2018 році здійснюватиметься інформаційними системами, на підставі даних Єдиної електронної бази з питань освіти.

Затвердженими Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році також встановлено формулу, за якою розраховуватиметься конкурсний бал вступників, визначено особливості проведення співбесід, вступних іспитів та творчих конкурсів, визначені спеціальні умови участі у конкурсі на здобуття вищої освіти для окремих категорій громадян, особливості формування рейтингових списків вступників тощо.

Умови прийому на навчання 2018 року

Освіта.ua
15.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
коли кінцевий термін подання оригіналу документів і підписання контракту на заочну форму навчання?
Оксана
Подскажите пожалуйста, со средним балом 8,3 на заочное отделение «фармации» можно поступить?
Катерина
Питання: як подавати документи на вечірню форму навчання, якщо при спробі подати в електронному кабінеті видає лише два варіанти форми навчання: денна та заочна?
Юлія
Підкажіть, якщо надіслала електронну заяву, то не потрібно їхати й віддавати ще й оригінали у ВУЗ?
Катерина
Для Юлія: Ні, не потрібно. Оригінали документів Ви будете віддавати лише в той ВНЗ, до якого пройшли за вступною кампанією. Тобто після оголошення остаточного рейтингу вступників, які "рекомендовані до зарахування".
Оля
Для Катерина: А статус "рекомендовано до зарахування " може бути лише в одному вузі? а якщо я планую йти на платне?це ж я везу свої гроші куди я хочу ,правильно?
Коментувати
Оля
Це правда ,що якщо проходиш на одне державне, то решту всі заяви анульовуються?
Іван
чому я неможу подати більше 5 заяв в електронному кабінеті, коли тут сказано шо на держ. 7, а на котнракт безлім
Mr.Smith
Іван ти ізбранний, ти Нео ти переміг матрицю!
Коментувати
Іван
Доброго дня! Чи впливає.бал атестата після коледжу на вступи у ВНЗ? І який може бути мінімальний бал атестату після коледжу щоб пройти?
Юлія
Підкажіть чи можу я, маючи диплом молодшого спеціаліста з харчових технологій, подати на бакалавра(зі скороченим терміном) на не споріднену спеціальність, наприклад менеджмент?
Галина
Для Юлія: ні. Лише на основі атестату і ЗНО. За скороченним терміном можна лише на ту саму спеціальністт
Коментувати
Оксана
подскажите пожалуйста, на контрактное обучение можно подавать больше чем на 4 специальности? или независимо от бюджета или контракта, всего можно выбрать 4 специальности?
Іван
Для Оксана: Можно. На контракт безлимит.
Коментувати
Оля
а якщо наприклад у перші вузи по пріорітетності я пройшла на контракт,а в останній 7 вуз я пройшла на державне ,то решту вузів відкидаються,адже я пройшла на державне? чи я вже сама собі обиратиму?
Іван
Для Оля: Самі обиратимете.
Оля
Для Іван: а чому я читала , що якщо проходиш на одне державне ,то решту всі заяви анульовуються?
Коментувати
Дар'я
Як навчатися у 2х ВУЗах на контракті одночасно?(денна та заочна) Оригінали докуметів я понесу туди де буде ДЕННА, а що робити з заочною? просто копію7 так не примать же , наче
Іван
Для Дар’я: Примуть. Або візьмете на кілька днів оригінали, але там де заочка будуть лежати копії.
Коментувати
Катя
Привіт,допоможіть будь ласка Мене цікавить,ось якщо у всі вузи ,куди я подала ,я пройшла на платне,тоді я можу везти документи куди я хочу ? Чи от іменно треба дивитись за пріорітетністю?
Іван
Для Катя: На платне немає пріоритетності, везете куди хочете. Це ваші гроші.
Катя
ну я подавала на державне(розтавляла пріорітети),але не пройшла і автоматично переключає на платне (на контракт) ну якщо я правильно зрозуміла,переключає на платне ,тоді я можу везти куди хочу без пріорітетності,хоча я її розтавляла,так? вона вже не грає ролі?
Коментувати
Lena
Я подаю заявку, а мені видає "поточна дата менша за дату початку прийому заяв обратної конкурсної пропозиції". Що робити? Допоможіть.
Артур
Скажіть якщо я подав 3 заяви до внз і вони ще не є зареєстровані у внз то чи можу я скасувати їх і подати ще раз заяви з такими ж пріоритетами?
Ірина
Для Артур: так
Коментувати
Оксана
Скажіть чи можу я подавати декілька заяв в один вуз на одну й ту сама спеціальність? Наприклад якщо спеціальність "Спеціальна освіта" вона ділиться за нозологіями.
Катя
Для Оксана: Я думаю що так
Коментувати
Ольга
Доброго вечора! Скільки можна подати заяв електронною формою? Лише 7? Якщо це так, то решту потрібно подавати особисто? Заплуталась уже зовсім. Дякую.
Іван
Для Ольга: Решту потрібно подавати на контракт.
Анна
Решту подаєте так само електронно, просто без пріоритетності, тобто на контракт
Коментувати
Валерий
Подскажите пожалуйста,если я подаю на бюджет и не прохожу,то меня автоматически переводят на контракт и есть возможность поступить или нужно сразу на контракт подавать?
Іван
Для Валерий: Автоматически переводят на контракт.
Коментувати
Михайло
Доброго дня. Чи можна подати заяву до ВИШу особисто, а не через електронний кабінет вступника?
Іван
Для Михайло: Якщо ви належите до пільгових категорій.
Коментувати
Анастасия
Доброго дня, підкажіть будь ласка, якщо подавати заявки на 2 спеціальності в один Вуз і пройти на бюджет на обидві університет сам вирішує на яку спеціальність тобі йти чи вони присилають тобі заявки на бюджет на обидві спеціальності, а ти вже сам вирішужш куди йти ?
Галина
Для Анастасия: вже кілька років такого бути не може. Саме для того і прставляються рейтинги. Вам нададуть лише одне бюджетне місце (або не нададуть зовсім)
Коментувати
Зоя
Доброго дня,чому я не можу подати заяву про вступ на фармацію,що уже немає вільних мість???((((
777
Для Зоя: можливо тому, що обираєте бакалавра, а треба магістра
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!