Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів
Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році

Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Міністерством освіти і науки затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ встановлює основні правила проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти і є обов’язковими для вишів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім військових навчальних закладів.

У 2018 році реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до них необхідних документів розпочнеться 02 липня та закінчиться 25 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Особи, які які вступатимуть до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів зможуть подавати заяви до 20 липня; абітурієнти, які вступатимуть тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання - до 26 липня.

Творчі конкурси будуть проведені у кілька сесій з 14 до 26 липня; вступні іспити - з 21 до 26 липня; співбесіди - з 21 до 23 липня включно.

Рейтинговий список вступників, із зазначенням рекомендованих до зарахування сформують та оприлюднять 01 серпня.

Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 06 серпня.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 07 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

У 2018 році, вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за виключенням деяких випадків, подаватимуть заяви тільки в електронній формі.

Однією з новацій вступної кампанії 2018 року стане скорочення кількості заяв, які можуть подати вступники, з 9 до 7. Отже, згідно з затвердженими Умовами прийому, абітурієнти матимуть можливість подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей.

Ще одним нововведенням є закріплення в Умовах прийому мінімального значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія». Мінімальне значення при вступі на ці спеціальності не може бути меншим ніж 150 балів. 

Подання заяв на конкурсні пропозиції за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

У 2018 році вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з цих іноземних мов прийматимуться лише з сертифікатів зовнішнього оцінювання 2018 року.

Для конкурсного відбору вступників вишами будуть зараховуватись бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів або творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів.

До 31 грудня 2017 року заклади вищої освіти мають розробити та оприлюднити власні правила прийому вступників. Ці правила будуть містити перелік освітніх програм, а також конкурсних пропозицій, за якими здійснюватиметься прийом вступників, порядок проведення конкурсного відбору, перелік конкурсних предметів, з яких вступники мають подавати сертифікат ЗНО.

Інформування громадськості про ліцензований обсяг, обсяг місць державного замовлення, вартість навчання, перебіг подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до закладів вищої освіти у 2018 році здійснюватиметься інформаційними системами, на підставі даних Єдиної електронної бази з питань освіти.

Затвердженими Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році також встановлено формулу, за якою розраховуватиметься конкурсний бал вступників, визначено особливості проведення співбесід, вступних іспитів та творчих конкурсів, визначені спеціальні умови участі у конкурсі на здобуття вищої освіти для окремих категорій громадян, особливості формування рейтингових списків вступників тощо.

Умови прийому на навчання 2018 року

Освіта.ua
15.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Я з дипломом молодшого спеціалісти закінчила медичний коледж, хочу вступати в педагогічний інститут за спебіальністю " біологія" вроді вступ зразу на 3 курс, чи потрібно здавати зно?)
Максим Веремейчук
Минулого року я закiнчив училища за держзамовленням,отримав ступiнь квалiфiкованого робiтника.Чи можна поступити в унiвер на держзамовлення?
Ксения
Закінчила школу в 1989 році, інститут в 1999 році (економіст), в 2018 році планую вступати до педагогічного коледжу, сертифікат ЗНО відсутній. На основі яких документів проходе оцінування?
Галина
Для Ксенії: Ви вже вдруге задаєте одне й те саме питання на цьому сайті. Ви розумієте, що коментарі пишуть такі самі читачі як і Ви? Загалом, як я знаю вступ до коледжу можливий лише за сертифікатами ЗНО. Але Ви можете звернутись в найближчий педуніверситет з питанням чи є в них система другої вищої освіти, і що треба аби вступини туди. В коледжах такого не існує.
Коментувати
Саня
Я закінчую юридичний факультет за спеціальністю право, на який курс зможу я вступити в Академію СБУ ,чи можливо іти зразу на 5 курс,на спеціальність державна безпека...7
Валерій
Скажіть,чи можна після 4-го курсу політологія вступати в магістратуру в Університет внутрішніх справ на факультет кримінальної міліції.? Відпишіть будь-ласка.
Максим Данілішин
Я в цьому році закінчую 4-й курс універу. Чи можу я поступити на магістратуру на іншу спеціальність ( на приклад ІнЯз), і які кроки для цього треба зробити?
Надя
Для вступу на магістратуру потрібно ЗНО з англійської мови. А чи підійде замість сертефіката ЗНО сертефікат IELTS з рівнем В1???
Вася
Нічого не зрозуміло, для бакалаврів щоб всиупити на магістатуру потрібно здавати ЗНО чи буде окемий іспит, не можу знайти чіткої ясної відповіді на це питання???
Галина
Для Вася: https://ru.osvita.ua/vnz/master-zno/59426/
Ирина
Можно ли комбинировать сертификаты 2017 и 2018 годов?
Коментувати
Віталій
маю диплом бакалавра, чи потрібно для вступу у 2018 на магістратуру ще раз здавати зно?
Іван
Чи можливий вступ у 2018 році за цільовим направленням?
Ярослав
Якщо я маю диплом молодшого спеціаліста 2017 року і хочу вступити в інститут у 2018 році чи потрібно мені здавати ЗНО?
Катерина
Доброго дня, я складала ЗНО в 2017р. з української мови та з історії України, у 2018 я планую перездавати тільки історію, чи можливо щоб укр. мова та література була за 2017, а історія України за 2018? Та чи можливо, якщо результати з історії за 2018 будуть гіршими ніж за 2017 і поступити за результатами 2017 а не за 2018?
Роксолана
Для Катерина: теж це б хотілось дізнатись )
Юрій
Теж цікавить
Коментувати
Інна
Чи можливо комбінувати ЗНО різних років,наприклад укр.мову 2018,математику 2017
надія
закінчила середню школу у 2000р. хочу поступать на вищю освіту.чи потрібно здавати зно
Хельмут
Для надія: я думаю не варто ризикувати, з твоїм-то знанням української :D
Людмила
для Хельмута: ваша українська теж не блискуча. А Надія хай не здається)
Коментувати
Аня
Доброго дня) я закінчую 4 курс філології, хочу поступати на 5 курс. Обов’язково здавати ЗНО?
Сергій
Доброго дня я закінчую коледж і хочу вступити до ВУЗУ за тією спеціальністю , напишіть будь ласка всі умови .
Роксолана
Доброго дня...цікаво дізнатись, я складала іспит у 2016 році і результати української мови та літератури , математики задовільняють, а от фізики і географії - ні ....чи можую я скласти зно в 2018 тільки з цих предметів і подати до вступу сертифікат і 2016 і 2018 років?
бібліотекар
Для Роксолана: так
Коментувати
Наталія
Якщо освіту так і не отримали,а лишень провчилися півроку за рахунок держави зі стипендією.Тоді як?Чи можна тоді вступати ще раз на державну форму навчання?
Іван
Для Наталія: можна поступити на державне, якщо попередньо оплатити університету, з якого відрахували, вартість навчання.
Коментувати
АНЯ
Доброго дня) я закінчую 4 курс філології, хочу поступати на 5 курс. Обов’язково здавати ЗНО?
АНЯ
Для АНЯ: дайте відповідь, будь ласка
Коментувати
Timofej Halkin
Здравствуйте. Можно будет в 2018 году сдать только математику и физику. Если я в 2017 году сдавал уже ЗНО?
бібліотекар
Для Timofej Halkin: так
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!