Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів
Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році

Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Міністерством освіти і науки затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ встановлює основні правила проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти і є обов’язковими для вишів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім військових навчальних закладів.

У 2018 році реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до них необхідних документів розпочнеться 02 липня та закінчиться 25 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Особи, які які вступатимуть до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів зможуть подавати заяви до 20 липня; абітурієнти, які вступатимуть тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання - до 26 липня.

Творчі конкурси будуть проведені у кілька сесій з 14 до 26 липня; вступні іспити - з 21 до 26 липня; співбесіди - з 21 до 23 липня включно.

Рейтинговий список вступників, із зазначенням рекомендованих до зарахування сформують та оприлюднять 01 серпня.

Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 06 серпня.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 07 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

У 2018 році, вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за виключенням деяких випадків, подаватимуть заяви тільки в електронній формі.

Однією з новацій вступної кампанії 2018 року стане скорочення кількості заяв, які можуть подати вступники, з 9 до 7. Отже, згідно з затвердженими Умовами прийому, абітурієнти матимуть можливість подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей.

Ще одним нововведенням є закріплення в Умовах прийому мінімального значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія». Мінімальне значення при вступі на ці спеціальності не може бути меншим ніж 150 балів. 

Подання заяв на конкурсні пропозиції за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

У 2018 році вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з цих іноземних мов прийматимуться лише з сертифікатів зовнішнього оцінювання 2018 року.

Для конкурсного відбору вступників вишами будуть зараховуватись бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів або творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів.

До 31 грудня 2017 року заклади вищої освіти мають розробити та оприлюднити власні правила прийому вступників. Ці правила будуть містити перелік освітніх програм, а також конкурсних пропозицій, за якими здійснюватиметься прийом вступників, порядок проведення конкурсного відбору, перелік конкурсних предметів, з яких вступники мають подавати сертифікат ЗНО.

Інформування громадськості про ліцензований обсяг, обсяг місць державного замовлення, вартість навчання, перебіг подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до закладів вищої освіти у 2018 році здійснюватиметься інформаційними системами, на підставі даних Єдиної електронної бази з питань освіти.

Затвердженими Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році також встановлено формулу, за якою розраховуватиметься конкурсний бал вступників, визначено особливості проведення співбесід, вступних іспитів та творчих конкурсів, визначені спеціальні умови участі у конкурсі на здобуття вищої освіти для окремих категорій громадян, особливості формування рейтингових списків вступників тощо.

Умови прийому на навчання 2018 року

Освіта.ua
15.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марiя
Доброго дня! Я хочу вступити до медичного унiверситету) вчителi запевняють мене, що я можу здавати iсторiю лише у форматi ДПА. Якщо не важко, дайте вiдповiдь, чи можна так? А то я не впевнена...
Леся
Для Марiя: Вчителі, як завжди праві!
DOCENT
Не зовсім зрозуміло Ваше запитання. Якщо Ви хочете складати історію - це Ваше право і ніхто у Вас його не забере. Інша проблема, що при вступі на медичні спеціальності історія не є конкурсним предметом. Тому складання історії буде для Вас в цьому сенсі не дуже ефективним. Крім того, максимум можна зареєструватися на 4 предмети. З яких один - є обов’язковим на всіх етапах (ДПА та вступ до ВНЗ) - українська мова та література. Два обов’язкових на ДПА - математика або історія України. Якщо у Вас ще немає атестату - Ви змушені обирати один з них. А далі вибір випускника-вступника - один на ДПА і на вступ з урахуванням вимог додатку 4 до Умов прийому 2018. На медичні це біологія і третій предмет вибір між математикою та хімією. Варіант з історією не є неможливим. Але тоді Ви точно маєте складаєте 4 предмети: укр, історія (лише ДПА), біологія, хімія. З двох останніх один на ДПА.
Друзілла Галицька
Для Марiя: дійсно питання не зрозуміло, що ви маєте на увазі "здавати лише у формі ДПА". Це ДПА здається у формі ЗНО. Тобто ви дійсно з двох предметів (математика та історія) можете вибрати один за яким здати ЗНО і визначити його як предмет на ДПА а для вступу не використовувати.
Коментувати
Карина
Доброго дня! Чи є перелік конкурсних предметів для вступу на магістратуру? Дякую!
DOCENT
Для Карина: іноземна мова на всіе спеціальності. Більше того,та деякі спеціальності за ЗНО. Інше - фаховий іспит.
Коментувати
Батьки
Скажіть, будь ласка, якщо дитина бажає здобути військову спеціальність(після школи),чи маємо ми право подавати документи в декілька військових ВУЗів ? Якщо да, то яким чином ми зможемо взяти участь в творчих конкурсах в різних закладах, коли вони заплановані в однаковий термін? Наприклад, подаємо документи у Львів ( МВС ) і в Харків(НАНГ). Як бути в цій ситуації?
DOCENT
Для Батьки: нажаль, по творчим конкурсам, нічого не вдієш. Ви маєте зробити вибір закладу. В цьому сенсі ситуація аналогічна тій, що була наприклад ще при вступі за радянських часів
Коментувати
Александр
Подскажите ссылку конкурсных предметов на специальности в вуз, что сдавать и на какие специальности бокалавр
DOCENT
Для Александр: http://osvita.ua/doc/files/news/99/9990/1_dod-4.pdf
Коментувати
Аня
Доброго дня! А мене цікавить такє питання.. Якщо я планую здавати 4 предмети, я можу при вступі обирати між 3 і четвертим? От наприклад : в НУБІП на лісове, 3 предмет потрібен географія, а у КНЕУ, на іншу спеціальність 3 предмет англійська. Тобто, я можу варіювати між вибором 3-го чи 4-го предмета?
DOCENT
Для Аня: що мається на увазі? Ви можете приймати участь в тих конкурсах для яких Ваш перелік предметів ЗНО є відповідним
Коментувати
Валентина
Доброго дня . Мене також цікавить питання про вступ на Магістратуру у 2018 році на Дошкільну освіту. Потрібно здавати ЗНО з іноземної мови чи ні?
DOCENT
Для Валентина: іспит з іноземної для вступу в магістратури потрібен всім. Але формі ЗНО лише для вступу на спеціальності галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 24 «Сфера обслуговування», 29 «Міжнародні відносини», та 08 "Право"
Валентина
Дякую за відповідь.
Коментувати
Ольга
Скажіть будь ласка, якщо я маю диплом бакалавра і працюю вчителем вже другий рік, але менінеобхідно довчитись в магістратурі, значить мені знов треба здавати зно для вступу?
Віталіна
з чого потрібно здавати ЗНО щоб поступити в медичний коледж??
DOCENT
Для Віталіна: якщо на основі атестату, то потрібно
Коментувати
Катя
Скажіть будь ласка на факультет реклами і зв’язків з громадськістю творчий конкурс потрібен?
DOCENT
Для Катя: залежить від спеціальності
Коментувати
Одинадцятикласник
(І знову за творчі конкурси) Вступники що не здають творчих конкурсів загалом мають запасний варіант - якщо не здасть третє ЗНО наприклад з іноземної (яка наприклад потрібна для однієї спеціальності) і краще здасть четверте, наприклад, біологію - може обрати інший варіант(іншу, запасну спеціальність) і це загалом справедливо. Але ті хто здають творчі конкурси(які можна також назвати своєрідним ЗНО) не можуть так вчинити, бо вони подають заяви ще й приблизно не знаючи своїх балів. От це несправедливо.
DOCENT
Для Одинадцятикласник: у Вас є право обирати такі спеціальності, на які немає творчих конкурсіа
Коментувати
Одинадцятикласник
А також, творчі конкурси загалом несправедливі. Тому-що інші вступники(на інщі спеціальності) точно знають свої результати (бали ЗНО) і знають на що вони можуть розраховувати коли розставляють пріоритети до заяв. А ті хто подає хаяву на спеціальність з творчим конкурсом не знають яких у них може бути бал. На мою думку можна було б хоча б проводити творчі конкурси ДО подачі заяв. Наприклад, подаєш заяву щоб пройти творчий конкурс, а тоді вже за його результатами вирішуєш чи подавати заяву чи ні. Або хоча б наприклад пріоритет ставити після результатів творчих конкурсів.
DOCENT
Для Одинадцятикласник: для цього і було запрпопонованояк експеримент "творчі заліки". Вони починаються ще з 1 лютого
Коментувати
Одинадцятикласник
Цікаво, але найменше інформації за творчі конкурси. Коли затверджується дата їх проведення? Чому не всі виші публікують дати проведення цих іспитів?
DOCENT
Для Одинадцятикласник: ця інформація має бути вже після затвердження власних правил поийому
Коментувати
Тетянв
Скажіть будь ласка, якщо я цього року закінчую медичний коледж і буду молодшим спеціалістом , то чи треба мені здавати ЗНО для вступу в ВНЗ?
Батько
Для DOCENT:З приводу творчого конкурсу. Зробіть його оцінювання незалежним. Наприклад, перехресне оцінювання (викладачі перевіряють роботи не своїх абітурієнтів).
DOCENT
Для Батько: на творчих конкурсах, як правило, іде підбір до певного викладача, який і поводить цей конкурс.
Коментувати
Misha Chernyavsky
Доброго вечора! Не можу знайти спеціальність "Фізична реабілітація" у переліку спеціальностей у 2018 році. Що треба здавати на цю спеціальність? Як вона по-інакше підписана? Поясніть будьласка.
Михайло
Добрий день. У додатку #4 "Журналістика" 061 в першій таблиці з творчим заліком, в другій же третім предметом є "математика або іноземна". Поясніть будь ласка дану інформацію.
DOCENT
Для Михайло: є творчий залік - Без оцінки. До конкурсу допускються лише ті, хто його склав. А конкурс за ТРЬОМА ЗНО
Коментувати
АлінаАліна
Скажіть будь ласка,мій син навчається в 2017/2018 вже на ІІ курсі в коледжі. Після коледжу в інститут поступати поки що не плануємо. Йому потрібно в 2018 здавати ЗНО??? І якщо не здасть ,то що відрахують з коледжу?? в 2019 він закінчує коледж . Получається вже забирай документи і не трать грошей.Це ж за гуртужиток заплати,щотижня на прожиття і так свої витрати .Допоможіть розібратися.
Анна
Скажіть будь ласка , з яких предметів потрібно здавати ЗНО для вступу на право денну форму навчанн
DOCENT
Для Анна: залежить від спеціальності. Визначено в додатку 4 до Умов. http://osvita.ua/doc/files/news/99/9990/dod-4.pdf
Аліна
Скажіть будь ласка,мій син навчається в 2017/2018 вже на ІІ курсі в коледжі. Після коледжу в інститут поступати поки що не плануємо. Йому потрібно в 2018 здавати ЗНО??? І якщо не здасть ,то що відрахують з коледжу?? в 2019 він закінчує коледж . Получається вже забирай документи і не трать грошей..Допоможіть розібратися.
Коментувати
alina
Скажите пожалуйста, насколько вузы могут менять указанные предметы на разные специальности, смысл ждать тогда до 31 декабря , если, как я поняла у вузов нет выбора иного. Можно ли точно надеятся, что на выбранную мной специальность будут точно те предметы, которые указаны в этом приложении 4?
математик
Для alina: Для чого такі риторичні запитання? Так, поговорити? Та візьміть правила минулих років та порівняйте з правилами вузів! Все зразу стане ясно!
Коментувати
Батькі
Під час вступу до Університету ім. Карпенка-Карого грубо порушуються права абітурієнтів! Відкрито вимагають гроші! Режисер Ільєнко набирав у 2017р. групу, куди потрапили абітурієнти з балами 130-140. Їм дали максимальну кількість балів за твір. А відмінники взагалі не увійшли до конкурсу? З рейтингу 5 отримали 0. Всі, які подавали не по першому приоритету-90Б, за 1- 100Б для масовості. А обрані -200Б за 2 конкурсами. НЕ 180,160, а чітко 200. Як це? Більшість "студентів"-"відмінників" подавали лише 1 заяву, знаючи, що гроші допоможуть!( є підтвердженння скан) Роботи на апеляцію в університеті не дають, роботи ховають, бо не перевіряються вони зовсім (Ільєнко навіть не перевіряв більшість робіт-а навіщо!!!); секретар приймальної комісії, порушуючи права вступника, відмовляє в апеляції!!!! Як це?? Звернення до гарячої лінії нічого не дає! Чому талановиті діти не можуть вступити на режисуру? А потім результат - кількість випускників 2-3 з набраних 20! Відмініть творчі, або зробіть ЗНО!
DOCENT
Для Батькі: для більшості спеціальностей де творчий конкурс не є критичними, його або скасували (як на журналістику) або замінили на творчий залік
Батькі
НЕ є критичним? Його результативність теж вирішують у стінах закладу!!!! Не пишіть , якщо не знаєте!
Батькі
Для DOCENT : з Правил вступу 2018 нічого не змінилося!!!! Аудіовізуальне мистецтво та виробництво історія України творчий конкурс
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!