Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів
Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році

Вступ 2018. МОН затвердило умови прийому абітурієнтів

Міністерством освіти і науки затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ встановлює основні правила проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти і є обов’язковими для вишів незалежно від форм власності та підпорядкування, окрім військових навчальних закладів.

У 2018 році реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до них необхідних документів розпочнеться 02 липня та закінчиться 25 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Особи, які які вступатимуть до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів зможуть подавати заяви до 20 липня; абітурієнти, які вступатимуть тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання - до 26 липня.

Творчі конкурси будуть проведені у кілька сесій з 14 до 26 липня; вступні іспити - з 21 до 26 липня; співбесіди - з 21 до 23 липня включно.

Рейтинговий список вступників, із зазначенням рекомендованих до зарахування сформують та оприлюднять 01 серпня.

Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 06 серпня.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 07 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

У 2018 році, вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за виключенням деяких випадків, подаватимуть заяви тільки в електронній формі.

Однією з новацій вступної кампанії 2018 року стане скорочення кількості заяв, які можуть подати вступники, з 9 до 7. Отже, згідно з затвердженими Умовами прийому, абітурієнти матимуть можливість подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей.

Ще одним нововведенням є закріплення в Умовах прийому мінімального значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія». Мінімальне значення при вступі на ці спеціальності не може бути меншим ніж 150 балів. 

Подання заяв на конкурсні пропозиції за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

У 2018 році вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з цих іноземних мов прийматимуться лише з сертифікатів зовнішнього оцінювання 2018 року.

Для конкурсного відбору вступників вишами будуть зараховуватись бали сертифікатів ЗНО (результати вступних іспитів або творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів.

До 31 грудня 2017 року заклади вищої освіти мають розробити та оприлюднити власні правила прийому вступників. Ці правила будуть містити перелік освітніх програм, а також конкурсних пропозицій, за якими здійснюватиметься прийом вступників, порядок проведення конкурсного відбору, перелік конкурсних предметів, з яких вступники мають подавати сертифікат ЗНО.

Інформування громадськості про ліцензований обсяг, обсяг місць державного замовлення, вартість навчання, перебіг подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до закладів вищої освіти у 2018 році здійснюватиметься інформаційними системами, на підставі даних Єдиної електронної бази з питань освіти.

Затвердженими Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2018 році також встановлено формулу, за якою розраховуватиметься конкурсний бал вступників, визначено особливості проведення співбесід, вступних іспитів та творчих конкурсів, визначені спеціальні умови участі у конкурсі на здобуття вищої освіти для окремих категорій громадян, особливості формування рейтингових списків вступників тощо.

Умови прийому на навчання 2018 року

Освіта.ua
15.10.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Якщо освіту так і не отримали,а лишень провчилися півроку за рахунок держави зі стипендією.Тоді як?Чи можна тоді вступати ще раз на державну форму навчання?
АНЯ
Доброго дня) я закінчую 4 курс філології, хочу поступати на 5 курс. Обов’язково здавати ЗНО?
Timofej Halkin
Здравствуйте. Можно будет в 2018 году сдать только математику и физику. Если я в 2017 году сдавал уже ЗНО?
Владислав Легкун
Я в цьому році закінчую мед.коледж чи можу я поступити до Мед. Університету без ЗНО?
Аня
Доброго дня! Я хочу вступити на факультет журналістики, чи потрібно складати творчий конкурс? Згідно з правилами 2017 року в минулому році було скасовано творчий конкурс, а за 2018 нічого не сказано.
Вікторія
Планую вступати на стоматологічний факультет, а саме до УжНУ. На сайті університету переглянула обов’язкові предмети для вступу: перший - українська мова, другий - біологія, третій - або хімія або математика. Я вирішила складати українську мову і л-ру, історію України (бо математика досить важко дається) , біологію та хімію. Чи правильно я зробила, що обрала історію, а не математику? Чи може це стати перешкодою для вступу на стоматологію?? Тим більше історія України не потрібна для медичних спеціальностей. Однак математику складати боюся. Чи можу я складати як другий предмет ЗНО історію чи математику, але як ДПА ?? І чи не стане це для мене перешкодою???
Виталий
Для Вікторія: правильно. только история в конкретном случае Вам не понадобится. И ещё, если не ошибаюсь то второй и третий предмет должны быть минимум 150 баллов.
Вікторія
Другий і третій з списку моїх чотирьох ЗНО, чи другий і третій з обов’язкових предметів для вступу на бажану спеціальність?
Галина
Для Вікторія: ті які йдуть други і третів в переліку предметів для вступу (тобто біологія і хімія). Особисто мені важко уявити майбутнього лікаря який не може справитись з математикою. математика чисто логічний предмет, який майже не вимагає запамятовування. Медицина на мій погляд теж вимагає розвинутого логічного мислення для діагностики та вибору лікування конкретному пацієнту (а не за списком ліків які видали на планірці, а якщо вам не підходить, можете робити що хочете, а в картці все обно ці призначення напишуть)
Коментувати
Катерина
Навчаюсь на 2 курсі в медичному коледжі .Цього року планую здавати ЗНО , мені потрібно здавати укр.м , біологію і хімію ?чи ще брати математику або історію ?
Валерія
Чи можна отримати атестат про середню освіту, написавши лише ДПА в 11 класі, чи 100% треба писати ЗНО? І скількі (чи лише укр.мовулітературу) іспитів треба скласти?
Галина
Для Валерія: ДПА зараз здається у формі ЗНО (три предмети)
Коментувати
Михайло
Чи можу я претендувати на бюджетну форму навчання, якщо у мене уже є диплом про вищу освіту ( спеціаліст),(бюджетна форма навчання) , у медичному вузі , на факультет «медицина»
Анна
Для Михайло: В Україні вища освіта за рахунок держави надається лише один раз.Тобто друга, третя і тд. освіти будуть платними.
Наталія
А якщо освіту так і не отримали,а лишень провчилися півроку за рахунок держави зі стипендією.Тоді як?Чи можна тоді вступати ще раз на державну форму навчання?
Коментувати
Василь
Чи можна після бакалавра історичної освіти поступати в магістратуру на юридичний,або на економічний. Будь ласка відгукніться,наперед вдячний вам.
Виталий
Для Василь: можно, но это право учебного заведения. ВУЗ сам определяет и указывает это в своих правилах с какими "чужими" специальностями принимает или не принимает на обучение
Коментувати
Петро
Я навчаюся на денній формі іст.фаху, і хотів би узнати,скажіть будь ласка ,чи можу я після закінчення бакалавра історії , вступати на 5 курс в магістратуру в університет внутрішніх справ на факультет кримінальної міліціі чи цього не дозволено, військової кафедри не проходив, чи дозволено так,чи ні.А ЯКЩО ДОЗВОЛЕНО ТО,ЯКІ ВСТУПНІ ЗНО.?
Вікторія
Доброго вечора. Я в 2015 році отримала диплом бакалавра,а на наступний 2018 рік хочу вступати на магістратуру. Чи потрібно мені знову здавати ЗНО?
міністер освіти
Для Вікторія: Не потрібно,потрібно в університеті здати вступні іспити зі спеціальності та іноз.мови.
Коментувати
ОЛЕНА
Добрий день я в2017 закінчила мед коледж за спеціалЬністю фармація для того щоб поступити на провізора на "2 курс мені потрібне ЗНО чи тільки фаховий іспит зараз я працюю в аптеці
Іван
Закінчую магістратуру і хочу поступати ще раз щоб здобути 2 вишу, чи потрібно мені здаватися ЗНО?
Ірина
Чи потрібно здавати ЗНО, абітурієнтам, які закінчили школу більше 20 років тому. Які правила для вступу таким бажаючим навчатися?
DOCENT
Для Ірина: такі ж самі . Вам потрібно зареєструватися на ЗНО, як звичаний випускник .
Коментувати
Одинадцятикласник
Якшо вступати в мед університет,то можна здавати тільки 3 предмети на стоматологію?укр мову,біологію,математику ,а історію вже можна не здавати?а ДПА який предмет брати?
Юрий
Для Одинадцятикласник: математикк
Коментувати
Ігор
Добрий день!Питання трохи не по темі . Чи потрібно відпрацювувати 3 роки в селі після закінчення медичого вишу , якщо я вступлю на бюджет ? Дякую
Андрій
Чи потрібно буде знову здавати ЗНО якщо я вже здав у 2017 році і поступив у ВНЗ,але покинув його після першого семестру і планую поступати в інший ВНЗ?
DOCENT
Для Андрій: якщо для вступу на омріяну спеціальність не передбачено подання сертифікату з іноземної мови, то Ви можете подати сертифікати минулих років
Галина
Для Андрій: Здавати заново ЗНО не треба, а ось повернути видатки держави за навчання доведеться (якщо ви вчились на бюджеті звісно
Коментувати
Юлія
Скажіть,будь ласка,до якого числа ВНЗ розроблять власні правила прийому абітурієнтів?
DOCENT
Для Юлія: до 31 грудня
Коментувати
Таня
Доброго дня)я навчаюсь в педагогічному університеті на 4 курсі,також навчаюсь на військовій кафедрі,на 5 курс хочу вступати в військовий інститут ім.Т.Г.Шевченка що потрібно здавати???
міністер освіти
Для Таня: Треба здавати іноземну і за спеціальністю військовою залежно на яку ви хочете іти.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!