Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія У МОН назвали спеціальності з найвищим вступним балом
У МОН назвали спеціальності з найвищим вступним балом

Цього року вступити на бюджет найскладніше було на спеціальності Стоматологія і Міжнародне право

У МОН назвали спеціальності з найвищим вступним балом

Цього року, під час вступної кампанії до вишів, найскладніше було вступити на бюджетні місця за спеціальностями «Стоматологія», «Міжнародне право», «Міжнародні відносини» та «Фармація». На них прохідний поріг складав вище 190 балів. Про це повідомили у Міністерстві освіти.

Також у 10 спеціальностей з найвищим прохідним балом потрапили «Міжнародні економічні відносини», «Політологія» та «Філологія», щоб вступити на навчання за цими спеціальностями абітурієнту необхідно було мати не менш ніж 185 балів.

«Як показує практика, прохідній бал на спеціальності може сягати майже 197 балів. Причому до Топ-10 потрапили практично усі медичні спеціальності. Тобто ми бачимо, що в залежності від популярності серед кращих вступників, автоматизована система розподілу сама відсікає не найбільш успішних абітурієнтів і дає можливість навчатись за державний кошт кращим. Але водночас такі вступники можуть обирати багато інших спеціальностей з меншими прохідними балами», - зазначає директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Серед інших спеціальностей, для вступу на які необхідно було продемонструвати високі знання, опинились «Готельно-ресторанна справа», «Історія та археологія», «Туризм», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Право», «Економіка», «Публічне управління та адміністрування», «Культурологія», «Соціологія» та «Маркетинг». Прохідний поріг за цими спеціальностями складав від 184 до 180 балів.

Освіта.ua
19.09.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марк
Виникає питання - навіщо різко зменшили держзамовлення на ці спеціальності, тим самим "задравши" прохідні бали на бюджетні місця? Все рівно на більшість технічних спеціальностей абітурієнти масово "не пішли". На мою думку, це економія державних грошей за наш рахунок, а як результат - значний недобір. На "філологію" на бюджет не пройшли навіть по непрофільним вузам із 188 балами!!!
Natalya Terefelska
На всі вище перераховані спеціальності понабирали з балами 120 - 130 (на платне) і навіть не запропонували ПЛАТНЕ навчання дітям з балами 179 - 180. І хтось ще буде казати, що на платне беруть не за додаткову плату(хабар)?
Катя
Для Natalya Terefelska: Це яким, вибачте, треба бути дурнем, щоб на платне через хабар піти!
Коментувати
Наталія
Прочитавши дану статтю щодо вступу на бюджетні місяця за спеціальностями "Фармація". хотілось би дізнатися, в яких медичних університетах України є бюджетні місця на цю спеціальність. Оскільки в усіх університетах в додатках до вступу спеціальність "Фармація " тільки за кошти фізичних, або юридичних осіб.
Друзілла Галицька
Для Наталія: Вінниця - 3, Львів - 5 (можливо ще десь). саме тому і найвищий вступний бал, що мало бюджетних місць. І так у усіма спеціальностями. Скільки міжнародників треба державі? Зато бути ними хоче безліч людей. Цікаво, вони сподіваються, що після універу їх відразу призначать послом у якійсь країні? ХА-ХА. Хочеться згадати анекдот про сина полковника: "... а я генералом буду. -Ні, у генерала свій син є".
Коментувати
Геннадий
А причина этого кроется в тотальном сокращении бюджетных мест на эти специальности. В запорожском меде 2 бюджетных места на стомат осталось и ни одного на фармацию. Само государство создаёт такую ситуацию, а потом сетует фразами "найскладніше було вступити ".... лицемеры.
Сергій
Для Геннадий: на стомат бюджет потрібно взагалі відмінити
Коментувати
Ollesia
Шановні абітурієнти. Як бачитe, вступити на бюджeтну форму навчання будe дужe тяжко. Тому для вас є альтeрнатива вступу. Двадцять трeтього вeрeсня відбудeться дeнь відкритих двeрeй в міжрeгіональній акадeміі управління пeрсоналу. Ми запрошуємо вас відвідати наш унівeрситeт. Прeрогативи навчання: 1. Найдeшeвша ціна навчання— у дeржавних вузах вона більш висока.Той, хто зарeєструється до 22 вeрeсня на сайті maup.com.ua і прийдe до унівeрситeту 23 вeрeсня, отримує знижку на навчання 20%. Обов’язково прийти. 2. Дужe гарнe ставлeння до студeнтів, якe відсутнє в дeржавних вузах. 3. Викладачі цікаво та доступно розповідають матeріал. 4. Практику проходять під наглядом викладачів—щоб студeнти добрe орієнтувалися у мeжах свого напрямку навчання. 5. Катeгорично заборонeні взятки. За взятку рeктор викладача звільняють з роботи, а студeнта відраховують з унівeрситeту. Приходьтe, ми вас чeкаємо. З повагою, викладач міжрeгіональноі акадeміі управління пeрсоналом, Olesia.
Студент
Для Ollesia: Які спеціальності є? Ціни на навчання?
Микола
Моя донька вступила на бюджет в Уманський національний університет садівництва без проблем. Головне здати нормально ЗНО!
Ollesia
Для Студент: http://maup.com.ua/ua/navchannya-u-maup/abiturientam2/vartist-navchannya.html - тут ціни на навчання.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!