Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Абітурієнти-медики знову вступатимуть без обмежень
Абітурієнти-медики знову вступатимуть без обмежень

Депутати від БПП домоглись скасування підвищеного бала для вступу на медичні спеціальності

Абітурієнти-медики знову вступатимуть без обмежень

Народні депутати від БПП домоглись скасування встановленого МОН і МОЗ підвищеного прохідного бала для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» на рівні мінімального значення 150 балів з кожного предмета.

Про це, на своїх сторінках у Facebook, повідомили два депутата від правлячої партії Ольга Богомолець та Олександр Співаковський.

Зокрема, за словами першого заступника голови комітету з питань науки і освіти Олександра Співаковського, для скасування зазначеної норми йому та голові комітету з питань охорони здоров'я Ользі Богомолець довелось взяти участь у засіданні уряду та переконувати його членів у необхідності негайного виправлення існуючої ситуації.

«У залі засідань навколо цього питання розгорнулась гаряча дискусія. Проте здоровий глузд взяв гору! За результатами обговорення було прийняте протокольне рішення щодо доручення міністру освіти і науки України внести відповідні зміни до вищезазначеного наказу, передбачивши запровадження цієї норми з 1 січня 2018 року», - наголосив депутат.

«Наостанок хочу звернутись до усіх тих хто турбується про якість освіти з наступним меседжем: Ми повинні усвідомити головне – вступ до вищого навчального закладу, навчання у ньому та отримання диплому, за змістом є трьома різними речами! І ми про це ніколи не маємо забувати», - зауважив Співаковський.

У свою чергу, Ольга Богомолець, коментуючи рішення про скасування норми прохідного бар'єру в 150 балів з кожного конкурсного предмета ЗНО на медичні спеціальності, повідомила, що «випускники, які набрали менше ніж 150 балів з кожного сертифікату ЗНО отримають шанс на вступ до медичних вузів і демонстрацію своїх здібностей в навчанні, щоб стати гарними лікарями».

«А всім, хто стурбований якістю підготовки наших лікарів, хочу сказати, що якісь майбутнього лікаря визначає те, як він здав державні іспити після завершення навчання в медичному вузі, а не вступні бали ЗНО! Хто не зможе вчитися - буде відрахований після першої чи другої сесії …», - зауважила Богомолець.

Також вона порекомендувала Міністерству охорони здоров'я посилити контроль за навчанням студентів.

«МОЗу, в той час, коли іде війна в нашій країні, коли є тисячі дітей сиріт та сотні тисяч внутрішньо переміщених осіб, потрібно не обмежувати права абітурієнтів на вступ до вишів, а просто затвердити стандарти підготовки студентів та посилити контроль за навчанням», - наголосила Богомолець.

Як відомо, норма про підвищення вступного бала при вступі на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» набрала чинності разом із набранням чинності наказу МОН № 637, яким внесено зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році.

Про офіційне рішення Міністерства освіти і науки буде повідомлено додатково.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я наголошували, що рішення про підвищення конкурсного бала було ухвалено з метою встановлення адекватного механізму позитивного відбору на медичні спеціальності і, відповідно, підвищенню «якості» медичного студента.

У відомстві розраховували, що встановлення прохідного бала, перш за все, мало на меті відбору дійсно кращих випускників, мотивованих та готових до навчання.

 

Освіта.ua
25.06.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Фффф
Скажіть будь ласка якщо хімію написав менше 150 ,то що мене можна забути про медичне?
Алена
Смогу ли я поступить если Химия 136, биология 167, Украинский 171??
Абітурієнт
Для Алена: дивлячись який поставлять прохідний
Коментувати
Богдан
Коли почне діяти скасування прохідного барьеру? Чи зможу я з баллами 173,163,148 вступити в цьому році до медичного внз?
Юля
Я думаю пора починати судові процеси, за порушення закону . Прийняття порогу 150 балів неправомірне
Маша
Ви думаєте, що дитина яка здала ЗНО на 149 буде гіршим спеціалістом, ніж та яка здала на 150. Вона може здати і на 190 , а дару лікувати людей не дано
настя
вступити це лише початок,щоб там вивчитись треба немало зусиль прикласти...ЗНО не вирішує чи будеш ти гарним лікарем чи ні...є ще багато екзаменів і кроків щоб отримати сам диплом
Любов
Я погоджуюсь з тим ,що зняли пороговий бал в медичні університети ,це правильне рішення ,тому що ЗНО абсолютно не може вирішити чи будеш ти гарним лікарем чи ні . Тому що багато дітей і переважно занадто розумних йдуть в медицину тому що батьки їм так сказали і навчаючись в університеті вони будуть байдуже ставитись до навчання. І скажіть мені, які це будуть лікарі якщо вони не відчувають цю професію, не вміють клінично мислити . Я вважаю що кожен абітурієнт має право вступати в мед. і вже з перших занять все буде зрозуміло чи буде подальше навчання . І є багато дітей, які навчалися додатково, але при різних обставинах не набрали високих балів і не дати їм шанс брати участь в конкурсі це не є правильним .
Абітурієнт
Я проти скасування прохідного 150 Як дитина, яка здала ЗНО менше ніж 150 може лікувати вас? Ви б пішли до такого лікаря? Я - ні
Для Абітурієнт
Для Абітурієнт: Лучше 150,150,150, нежели 148,198,192?
Против
ну как-бы, человек, который целый год(возможно и два, как я например) готовился к ЗНО, то он бы в любом случае сдал успешно ЗНО, никто не виноват, в его 149 баллах.
Коментувати
Мама
Повністю згодна із пані Богомолець. Результати ЗНО не можуть визначати наскільки дитина розумна і талановита. Адже на складання тестів дуже впливає, те чи хвилюється дитина чи ні. А розумні діти дуже хвилюються, бо переживають за результат. А якщо ще й взяти до уваги той факт, що діти здають ЗНО у новій для себе обстановці, то про правдивість результатів тестувань судити важко. Та ще й запитання самих тестів складено так, щоб дитина ЗНО не склала. То про який поріг можна говорити. У нашій державі розумні діти поставлені у дуже жорсткі рамки. Їм важко, бо їх не підтримують.
Против
Для Мама: Тоді чому, одні складають добре, а інші - ні?Це вже залежить від самої дитини, чи спроможна вона набрати достатню кількість балів.Якщо людина бажає вчитись в Меді, вона буде спроможна набрати 150 балів.150= 7-8 балів, і це багато?Будь-яка дитина,яка вміє правильно мислити та розподіляти час, гідно покаже себе на іспиті!
Коментувати
Игорь
Вот интересно,а сами эти чиновники МОЗ и все здешние их сторонники пытались пройти тест ну скажем по химии.Я сильно сомневаюсь,что кому то из них удастся преодолеть даже тот порог,который предусмотрен ЗНО.Талант будущего доктора должен определятся вузом.Из школьных зубрил крайне редко получаются хорошие доктора.Допустим в зно по химии 149 балов это больше половины правильных ответов,по моему этого уровня достаточно даже для самого гениального хирурга.Так почему какой то тупорылый чиновник должен лишать детей шанса.
Юля
Однако. А справедливость была такой близкой. Мы были рады, что одноклассники сына, двоечники-сыночки стоматологов и главврачей пролетят с поступлением. Да не тут то было . ,,спасибо в шапочку" звёздам ,,революции". В нашей стране коррупция непобедима.
совесть
Для Юля: Для здоров’я краще радіти успіхам дітей, власних дітей. А от рішення, правильне рішення, про ці 150 б. прийняли запізно. Тому - з 2018 р. "лавочку" треба прикрити.
Юля
Для совесть: желаю вам в будущем лечиться у одноклассников моего сына. Крепкого вам здоровья.
Для Юли
Вы считаете что справедливо когда человек написал всё на 150, а у меня 148,198,192? Если бы предупредили раньше претензий не было бы.
Коментувати
Сергій
Очередной запрет - приказ Минобразования №637, которым введена дискриминационная мера по отношению к части выпускников школ Украины, лишающая их возможности участвовать в конкурсном отборе при поступлении на медицинские специальности. Как обычно, за красивыми словами, объясняющими эту административную меру заботой об уровне образования будущих медиков, прячется неумное и неумелое "техническое" решение проблемы. Достаточно представить себе абитуриента, который получил 180 баллов на ВНО по биологии и 170 баллов на ВНО по украинскому языку и литературе, а вот по истории Украины - только 149 баллов. Своим решением Минобразования перечеркивает его мечту - стать медиком. Такое грубое, "топорное" решение проблемы заставляет думать о наличии совсем иных, истинных причин борьбы с медицинскими вузами. Естественно, абсурдность такого решения понятна не только простым "пересічним" украинцам, но и нашим представителям в структурах власти. http://osvita.ua/v…/consultations/56328/ И что же в итоге? Минобразования...
Даша
так отменили эти 150 или нет????на что людям расчитывать ???почему дети как щенята которых либо утопяят либо оставят жить???сколько эти баталии могут продолжаться???когда уже эти депутаты успокоятся и примут правильное решение????
абітурієнт
Для Даша: Наверно отменят
9q
Для абітурієнт: Я буду рад, eсли отмeнят. Почeму тянут рeзину.
Коментувати
Наталя
Ольга Богомолець займається "словоблудієм", стверджуючи, що тих студентів, які не встигатимуть у навчанні, просто відраховуватимуть. Хто ж заріже дійну корову, за рахунок якої тримаються деякі не надто рейтингові вузи? Це одне. І наступне. Зменшення кількості студентів тягне за собою зменшення фінансування вузу "со всеми вьІтекающими"...
стас
чи береться до уваги при вступі золота чи срібна медаль? чи є якась різниця ?
Виктория
Для стас: Вже давно не береться.
стас
а якщо у списку стоять два абітурієнта поряд з однаковими балами тільки у одного золота медаль то кого візьмуть на бюджет першого? чи має значення коли реєструєшся? адже може бути в списку і 10 дітей з однаковими балами, як тоді? першого візьмуть медаліста?
Н
первого по алфавиту
Коментувати
луна
Ганьба всім депутатам від БПП та іншим, які підтримали це ганебне рішення, про відміну прохідного балу в 150!!! Одне єдине було правильне нововведення, і те відмінили!!! Неуки завжди собі будуть шукати виправдання чи цього року, чи наступного. В мед.університеті і так достатньо всяких квот та першочерговості, та коефіцієнтів. Взяти навіть сільський коефіцієнт, де абітурієнту з села добавляється по 2-3 бали до ЗНО, да всі інші квоти та додати їх, то ці бездарі навіть порівняються балами з дітьми з високими балами. Ви, депутати, про них подумали, як бути цим дітям які не з села, і в них немає ніяких квот. Є лише високі бали, які вони здобули своєю працею , і то ви з хімії в них познімали по 2 бали і віддали їх нитікам, яким не вистачало по два бали до 150!!! Це справедливо??? Знаю дуже багато знайомих, які з міста переїхали в села, мають свої магазини та інший бізнес, їздять на дорогі курорти та мають дорогі авто! І в місті і в селі є різні умови у людей. Тому вирізняти не доречно !!!
111
Для луна: чо бунтуєте вас 150 балів я так поняв ніяк не стосуються.. це контрактників більше хвилювати має....?
Коментувати
Михаил
Врачи не филологи !
людмила
Дякую Ользі Богомоець. Підтримую повністю! Це буде чесно по відношенню до абітурієнтів 2017 року. Всі накази і рішення повинні прийматися зазделегідь, а не тоді,коли вже почався процес незалежного оцін.
ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ
Для людмила: А Ви уже домовились з З ОЛЬГОЮ БОГОМОЛЕЦЬ, ЩО ТАК ПЕРЕЙМАЄТЕСЬ!? пЕРЕЖИВАЄТЕ, ЩОБ ВАША "МОЛОДЬОЖ" БУЛА ГАРНО ПРИСТРОЄНА "
Arina
А справедливо что у кого-то 150,150,150 и он поступает, а у меня 148,198,192?))))
людмила
Для ЗА СПРАВЕДЛИВІСТЬ: Ну, якщо Ви За Справедливість, то намагайтесь, будь ласка, бути справедливими у всьому. У абітурієнтів мають бути рівні шанси, принаймі цього року.
Коментувати
ГЕНА
НЕ СДАВАЙТЕСЬ.ТОЛЬКО 150+. НА КОНУ ЗДОРОВЬЕ ВАШИХ ДЕТЕЙ.
Diccens
Для ГЕНА: 100, 100, 100, и нe болee.
ГЕНА
100 100 100-это синдром ДАУНА
Виктория
Гена, полностью вас поддерживаю!
Коментувати
Гена
НЕ СДАВАЙТЕСЬ,ТОЛЬКО 150+. ВАС ПОДДЕРЖИТ БОЛЬШАЯ ЧАСТЬ СТРАНЫ.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!