Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступникам скоротять вибір спеціальностей при вступі
Вступникам скоротять вибір спеціальностей при вступі

У 2017 році вступник подаватиме 7 заяв до навчальних закладів на 3 спеціальності

Вступникам скоротять вибір спеціальностей при вступі

Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році мають містити як запобіжники від порушень, так і мотиватори для розвитку регіональних ВНЗ. На цьому наголосила міністр освіти Лілія Гриневич під час засідання робочої групи з доопрацювання Умов прийому до ВНЗ.

«З одного боку, потрібно дотримуватися ідеології Закону України «Про вищу освіту» та максимально поставити запобіжники від можливих порушень прав вступників. З іншого – запровадити стимули для підтримки та розвитку закладів вищої освіти у регіонах», - зазначила Гриневич.

За словами директора департаменту вищої освіти МОН Олега Шарова, вперше за останні роки відбулося широке обговорення умов прийому до вищих навчальних закладів.

Він повідомив, що у 2017 році вступ до вищих навчальних закладів відбуватиметься за результатами сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2016 та 2017 років. Для вступу в університети обов’язковим буде сертифікат з української мови та літератури. З якого предмета будуть інші два сертифікати ЗНО - обиратиме університет. Одним з них може бути математика або історія України, або біологія, третій сертифікат - з інших предметів, які визначить сам ВНЗ.

Однією з важливих домовленостей, що досягнуто під час обговорення, стало питання скорочення кількості заяв у порівнянні з минулорічною вступною кампанією. У 2017 році вступник подаватиме 7 заяв до вищих навчальних закладів на 3 спеціальності.

У 2017 році вступники із Криму та Донбасу вступатимуть за окремими квотами. Також особливості вступу передбачено для пільгових категорій - інвалідів, дітей-сиріт, учасників АТО.

Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження додатків документів про освіту триватиме з 29 червня до 18-ї години 25 липня. У 2017 році прийом заяв у вищі навчальні заклади на основі ЗНО відбуватиметься до 18-ї години 26 липня. Вступні конкурси у вищі навчальні заклади пройдуть з 17 до 26 липня, а іспити - з 21 до 26 липня. Зарахування на навчання за бюджетні кошти відбуватиметься до 15 серпня 2017 року, а на контракт – до 18 серпня. Також умови прийому передбачають, що пільгові категорії вступників будуть зараховані до 28 серпня.

Освіта.ua
10.10.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Слава
Смогу ли я здать в ХГМА только Украинский,Ангийский и Математику?
марія0445
чи можу я здавати тільки мову. біологію і хімію? якщо я йду в мед?
Евангелина
Для марія0445: це питання зараз дуже актуальне серед медиків)) Проте достовірної інформації ще немає. На одному сайті пишуть, що можливий вибір з 3-х предметів (математика/історія/біологія), на іншому - з 2-х (математика/історія). Чекайте. Ще вирішують.
Ніка Мельник
Для марія0445: Так правильно, ВУЗи можуть вимагати сертифікати з різних предметів, навіть на подібні
Ніка Мельник
Для Евангелина: а якщо я таки не буду складати ЗНО з історії, лише з біології, що тоді з ДПА робити, адже зараз ДПА лише частина ЗНО?
Коментувати
Ніка
Нові умови вступу до ВНЗ у 2017 році: http://education.od.ua/umovi-vstupu-vnz.html
Diana
Скажите пожалуйста, какие вступительные экзамены нужно сдавать для отельно ресторанного бизнеса, на одном сайте университета пишется такое , на другом такое
ТАРАС
Для Diana:Почекайте, до 1 грудня всі ВНЗ повинні затвердити Правила прийому-2017. Не дивіться на 2016 рік.
Adidas
Вже затвердили. Повний текст цих правил за є за посиланням вище
Ніка Мельник
Так правильно, ВУЗи можуть вимагати сертифікати з різних предметів, навіть на подібні
Коментувати
Микита
Дивіться FAQ по ЗНО-2017 тут: http://education.od.ua/zno-faq.html
ТАРАС
Вже є- наказ №1236 від 13.10.16-Умови прийому 2017. 9 заяв, 4 спеціальності, п/курси не для ІТ-спец, олімпіади у ВНЗ дають до 20 балів до одного сертифіката
Наталья
всего 7 заявлений на 3 специальности. Количество ВУЗов не ограничивается. Например, выбрали: англ. , китайская, немецкая филология - все, больше не можете никуда подавать заявления. Или выбрали англ. филология и подаете 7 заявлений в 7 разных ВУЗов.
Ярослав Фішин
Гарна новина---сертифікат 2016 року буде дійсний)))) Але і конкурс мабуть буде більше; тому мабуть все одно потрібно перескласти ЗНО...
Інна
Скажіть будь-ласка чкщо хтось володіє інформацією, спеціаліст буде ще чи ні?
Анна88
Для Інна: нет,в 2016 был последний набор специалистов.
Коментувати
володя
в минулому році можна було здавати ЗНО із 4 предметів,а в 2017 тільки три предмета?
Anna
Для володя: все еще 4. 3 из них будут засчитаны как дпа
Коментувати
ТАРАС
Правильно останнє. Але краще вибери 2 спеціальності в 3 ВНЗ і ще одну заяву про запас. Напиши, що зараз плануєш, може хтось підкаже. І ще краще- на які бали ЗНО розраховуєш.
Anna
7 заявлений всего. НА 3 специальности. Количество факультетов и университетов не важно (не больше 7 естественно). если хотиите на 3 специальности можете подать две заявы на одну, две на другую и одну на третюю.
софія)
я трохи не розумію. поясніть ,будь ласка , це можна у 7 внз на 3 факульт у кожному подавати чи як . чи тільки на один факульт у кожному з семи ..чи наприклад я подаю на 3 різні спеціальності ,то вже зможу хіба у два внз по 3 заяви і залишаеться одна ..поясніть,бо я не розумію цього ..
Галина
Дивно. Якщо вирішили скоротити кількість заяв (а це явно було потрібно зробити), то чому так аж занадто категорично. Логічно було б кожен рік скорочувати на 2-3, поки не дійшли б до якоїсь розумної межі. Тим більше, що вступнику зараз потрібно й спеціалізацію одразу вибирати, а це ще більше вносить плутанини в вибір вчорашнього школяра. Явна дискримінація майбутніх абітурієнтів по відношенню до тих, хто вже встиг скористатися 15 варіантами заяв. І це лише задля того, щоб спростити життя МО?
Марго
все ж не зрозуміло чи біологія буде однією з ДПА на вибір на рівні з математикою та історією.
Anna
Для Марго: они еще не решили вроде как
Юля
Для Anna: А вы слышали, что решают этот вопрос?
Anna
Для Юля: ну я видела в двух разных статьях разную информацию по этому поводу и везде было написанно что это лишь проэкт, не заверенный официально. Так что по ходу решают.
Коментувати
yava
9х4 було б нормально, а 7х3 для технічних вузів явно замало
Anna
Для yava: я вон в этом году подала всего 5 заявлений, и то была уверенна на 99.9% в первом приоритете. Пишите нормально ЗНО и количество заявлений не будет для вас проблемой
Коментувати
Юля
15 заявлений - глупость. 7 - вполне достаточно. Поддерживаю.
Юліана
Пані Міністр!Ви мабуть знущаєтесь над випускниками 2017 року,з 15 заяв на 7 та ще й на 3 спеціальності? Не занатто...
Наталья
Для Юліана: по личному опыту прошлого года - 15 заявлений очень много, многие писали лишь бы написать и говорили, что, если по 15 приоритету только пройду, то не пойду туда на бюджет, а лучше на контракт, но там, где нравится. И в итоге это место сгорало((( Может более тщательно будут продумывать варианты.
Коментувати
Наталія
Шановна, пані Міністр! А вам не здається, що скорочення кількості заяв із 15 до 7 - це вже занадто. Спочатку заявляли 9. А можливо через місяць скажете, що 4 чи 3. Я розумію, що вам так легше, але ви не даєте можливості дітям зробити (і так важкий вибір для них ) ВУЗу та спеціальності
Anna
Для Наталія: так наоборот им дают наконецто сделать выбор, а не посылать заявления куда только можно, авось пройду
Коментувати
Галина
Чому минулого року було 15 заяв, а цього року тільки 7, хоча говорили про 9. Це ви рахуєте правильно?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!