Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Невикористані бюджетні місця нададуть пільговикам
Невикористані бюджетні місця нададуть пільговикам

Виші мають передати невикористані місця державному або регіональному замовнику

Невикористані бюджетні місця нададуть пільговикам

У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що не всі абітурієнти, які були рекомендовані до зарахування на бюджет, принесли оригінали документів до ВНЗ та використали свою можливість навчатися за бюджетні кошти. Місця, які не були використані вступниками, МОН передасть пільговикам.

За процедурою, усі невикористані місця вищі навчальні заклади повинні повернути державному або регіональному замовнику, що надав закладу бюджетні місця. Наприклад, усі виші, які підпорядковуються МОН, повернуть невикористані місця Міністерству освіти і науки, “мистецькі виші” – Міністерству культури, комунальні – власним регіональним замовникам тощо.

"МОН закликає Міністерство культури, Міністерство охорони здоров’я, Державну фіскальну службу та інших державних (регіональних) замовників одночасно з нами на підставі подання ВНЗ надати залишки бюджетних місць пільговим категоріям громадян. Зокрема, Верховною Радою України, Президентом України та Кабінетом Міністрів України було ухвалено низку рішень для підтримки окремих категорій громадян. Серед них передбачено право на здобуття вищої освіти за державним замовленням для дітей загиблих учасників АТО та героїв Небесної сотні, інвалідів-учасників бойових дій, сиріт тощо", - зазначила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

У Міносвіти також нагадують, що в цьому році вперше реалізовувалась модель адресного розміщення державного замовлення для вступників до вишів для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти. Ця модель дозволила реалізувати принцип "місце йде за студентом" та в межах 25% від обсягу минулорічного державного замовлення збільшити кількість бюджетних місць в університетах, куди прагнули вступити абітурієнти з найвищими балами.

Освіта.ua
10.08.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мама випускника
Пані Ліліє, поясніть будь-ласка, як так склалося: випускник не проходить поріг з історії України, відповідно не складає дпа з даного предмету, але стає студентом державного вишу, хай і платної форми навчання. В чому суть Ваших реформ? Як почуваються інші діти, які здали зно на 170-180 балів, і сидять у вузах поруч з такими випускниками. Чому міністерство не контролює цього? Скільки ще часу вузи будуть "тупо" заробляти гроші?
Anna
Для Мама випускника: если человек сдавал 4 ЗНО и остальные 3 сдал минимум на 100 баллов то все в порядке и по закону. Если же нет, то либо ВУЗ частный либо кто-то действовал не по закону.
Коментувати
МамаАбіт
Мені цікаво, що ж то за "пільговики", які не змогли вступити у внз зі своїми пільгами? Може це ті, що не подолали 100-бальний поріг? Оце вже точно профанація вищої освіти і порушення закону. Хотілося б побачити списки таких дітей з балами ЗНО, куди подавалися заяви, категорії пільг і т. д. Бо знову роздадуть своїм.
Понтифик
Это распространяется на детей-инвалидов? Звонил в приемную комиссию, они молвят мол ждите,ждите. Но результатов не видать, вообще кого-то так уже зачислили, или нет??
Олег Грица
мені цікаво. став перевіряти абітурієнтів, які не подали документи у вуз, де вони пройшли на бюджет (місця пропали). побачив 1 особу, яка подала документи в інший вуз на цю ж спеціальність, і у списках вузу вона проходить по бюджетній ліцензії! можливо це контрак, оскільки зараз не пригадую, скільки саме в цьому вузі мали згоріти місця, але підозрюю що це все таки бюджет. інший вступник, місце, якого згоріло на бюджеті, по абітпошуку значиться зарахованим в інший вуз, в списках якого його немає. як таке може бути?
Люда
Для Олег Грица: у нас один человек не был в списке и зачислен на сгоревшее место,не льготник ,точно,дети уже познакомились,не понимаю ,только как.
Коментувати
людина
Якась незрозуміла вийшла ситуація: спочатку в списках бюджетників з"явилися абітурієнти з нижчими балами, і ми так зрозуміли, що це пільговики,оскільки інформації про першочергове зарахування цьогоріч не було. Тепер знову будуть повертати бюджетні місця пільговикам? А, може, було б справедлтвіше зарахувати на вивільнені місця тих, у кого були високі бали, але їх посунули абітурієнти з нижчими балами(див. Конкурс 2016 і аналізуйте списки зарахованих на бюджет).
Yulia Yakimchuk
Справа в тому, що цього року поступили діти, які народились у кризові 1998-1999 роки. Не було не те що виплат після народження дитини, не виплачували навіть заробітну плату батькам. І нікого не турбувало, за що ти купиш харчування дитині. То тепер ще саме цим дітям будемо скасовувати стипендію. Браво! А гроші можна пошукати в оффшорах. А якщо не вмієте цього зробити, то зізнайтеся в цьому та звільніть посади.
Карина Репетуха
Чи буде в цьому році стипендія ,для тих хто поступив на перший курс ?
небайдужий громадянин
У мене вже виникло бажання помінятись з кимось своїми дітьми. А що? кожен місяць виплати на дитину, льготний вступ, стипендія врешті... Не потрібні цій країні нормальні діти. Не потрібні...
Олег Грица
мені тепер цікаво, яким чином (технічно) це будуть робити? в черговий раз по ходу змінюються правила всупу. в наказі про правила вступу такого не має. якщо не було електроної заяви то таке зарахування буде незаконним. взагалі думаю, що таких дітей не буде багато. а місць згоріло багато.
Горе от ума
Для Олег Грица: та не возьмут никого,набрешут с три короба,отчитаются какие они молодцы и все.А места сгорели безвозвратно.
Anna
про то что места сгорят сказали сразу. А льготникам... не думаю что им сейчас дадут какие-то места, встпительная кампания уже закончилась.
Олег Грица
Для Anna: чому я завждм думав, що Ви Алла? лише сьогодні додивився. сором мені.
Коментувати
Олег Грица
МОНУ замітає сліди. всі коменти в інших статтях, коли йшла вступна компанія і діти перепитували як вирішити косяки МОНУ - видалені. ці також будуть видалені не сьогодні-завтра, так через декілька днів. о це так совсунська вступна компанія!!!!!!!!
Anna Fad
Прикольно, в прошлом году на специальность, где учиться ребенок поступили дети с результатами не меньше 175 в среднем за ЗНО, а в этом году никого не рекомендовали на бюджет, а потом взяли льготников с баллами в среднем 125 за ЗНО, а дети с баллами по 170 оказались в пролете) Прикольная реформа.
Anna
Для Anna Fad: в прошлом году на самом деле еще больше льготников было. Но и меня эта реформа удивляет. Заберем места у умных детей и отдадим льготникам с0 120 баллами - где тут логика и справедливость????
небайдужий громадянин
та да... і стипендію будемо платити.
Володимир
ті, хто отримали 170 балів, вступили до університетів, в які вони виставили вищі пріоритети - наскільки я розумію...
Коментувати
Петро
В КНУКіМ діють шахрайством. Повідомляють,що рекомендований на бюджет приймають оригінали,пишуть в кабінет очікуйте зарахування, а після закінчення термінів вступу на бюджет говорять, що ви взагалі писали заяву на контракт. Дитина у відчаї,як так відкрито можна шахрайством губити дитячі душі.
Anna
Для Петро: если у вас было рекомендованно в кабинете, рекомендованно на вступ инфо а вас не взяли то это нарушение. А если вы решили полагаться на кого-то кто вам позвонил. но в личном кабинете надписи рекомендованно до зарахування не было, то вы сами виноваты
Olena Dodchuk
у нас аналогічна ситуація, зроблено навіть скріни екрана в електронному кабінеті "рекомендовано до зарахування на бюджет", більше того - універом взяті оригінали документів, апотім місце зникло(
GG WP
Для Olena Dodchuk: в суд.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!