Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Які зміни заплановані до Умов прийому до ВНЗ в 2016 році?
Які зміни заплановані до Умов прийому до ВНЗ в 2016 році?

Проект Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2016 році містить ряд важливих змін

Які зміни заплановані до Умов прийому до ВНЗ в 2016 році?

Міністерством освіти і науки оприлюднено Проект Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2016 році. Проект містить ряд важливих змін, які спрямовані на імплементацію нового Закону "Про вищу освіту". Зокрема:

Вперше Умови прийому до ВНЗ охоплюють ступені молодшого бакалавра та доктора філософії, в останній раз здійснюється набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста.

Набір студентів до ВНЗ на всі ступені (молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії) та освітньо-кваліфікаційні рівні (молодший спеціаліст, спеціаліст) здійснюватиметься за новим єдиним Переліком галузей та спеціальностей. Окрім того, чітко затверджується перелік спеціальностей, прийом на навчання за якими здійснюється з урахуванням рівня творчих та/або фізичних здібностей вступників (так званий, "творчий конкурс").

Зберігається система пріоритетності заяв – вперше використана під час вступної кампанії 2015 року. Вступники на здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, а також магістра і спеціаліста медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування (крім осіб, які мають право на участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою та зарахування поза конкурсом) подають заяви тільки в електронній формі. Вони можуть подати до п’ятнадцяти заяв на п’ять спеціальностей, на яких передбачено прийом за державні кошти, та визначити їх пріоритетність (починаючи з найбажанішої). Подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийом за державні кошти, не обмежується. Всі інші категорії вступників подають заяви тільки в паперовій формі.

Більш детально, в порівнянні з Умовами прийому 2015 року, прописані положення, які стосується пільговиків – перераховані пільгові категорії і перелік видів державної цільової підтримки здобувачів вищої освіти. Окремо наголошується на підтримці захисників Вітчизни – учасників акцій громадянського протесту в період Революції Гідності, які отримали інвалідність, демобілізованих із зони АТО та інвалідів війни – вони можуть складати тест з загальних навчальних компетентностей як альтернативу ЗНО. Інваліди війни мають право на вступ за результатами співбесіди.

Закріплюється практика «перехресного вступу», яка була успішно випробувана під час вступної кампанії 2015 року. "Перехресний вступ" - коли особа вступає до магістратури (або на спеціаліста) за спеціальністю, відмінною від отриманої під час навчання на бакалавраті. В такому випадку, згідно з Проектом Умов вступу-2016, ВНЗ може встановлювати додаткові вимоги у частині термінів навчання та виконання додаткового навчального плану впродовж першого року навчання.

Важливою новацією, яка пропонується в проекті Умов прийому до ВНЗ на 2016 рік, є вимога до функціонування веб-сайтів вищих навчальних закладів. Веб-сайти університетів повинні стати не просто «додатком», який може бути чи не бути при університеті, а необхідним атрибутом університету, на який покладені важливі функції з інформування та оприлюднення інформації. Зокрема, на офіційних сайтах ВНЗ відтепер оприлюднюватимуться в обов’язковому порядку: Положення про приймальну комісію; рішення Приймальної комісії в день прийняття, але не пізніше дня, наступного після прийняття; Правила прийому до вищого навчального закладу тощо.

Незмінним залишається принцип подання сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання, виданий в рік вступу – в 2016 році відповідно. Також ВНЗ може встановити мінімальну кількість балів сертифікату ЗНО, необхідних для вступу до цього навчального закладу.

Традиційно в Проекті Умов вступу до ВНЗ в 2016 році детально прописані дати, терміни і строки вступної кампанії - 2016.

Ознайомитися з Проектом можна сайті Міністерства освіти і науки України.

За матеріалами Інформаційного бюлетеню Міністерства освіти і науки

Освіта.ua
13.10.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іра
чи у всіх вузах України діє перехресний вступ на магістратуру? В Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки діє?
Оксана
Які пільги надаються дітям, чиї батьки були ліквідаторами в Чорнобилі? Вони можуть вступити на бюджет поза конкурсом? зокрема в Шевченка
Тетяна
В скільки ВНЗ можна подавати документи ? Кількість заяв на факультети в одному вузі?
Аліна Кубах
Набір студентів до ВНЗ на всі ступені (молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії) та освітньо-кваліфікаційні рівні (молодший спеціаліст, спеціаліст) здійснюватиметься за новим єдиним Переліком галузей та спеціальностей. Що це значить? Тільки на ці спеціальності буде здійснюватись вступ?
оксана
Хочу узнать будут ли льготы при поступлении детям, чьи отцы участники боевых действий?
Валентин Курсовой
Досмть цікава стаття http://zavalov.net.ua. Збережу на майбутнє.
dicutu
Спасибо, интересно, недавно рассматривал эту тему в одной работе на http://zavalov.net.ua
Олег
Опять одноразовые сертификаты...Я то думал, у нового руководства хватит смелости зарубить это тупое нововведение.В Европе в среднем срок действия сертификатов 3 года.Даже в России такого маразма нет с одноразовые сертификатами.
Tamara Kopchuk
Мій син навчається на третьому курсі в коледжі ЧНУ, при вступі ішла мова, що при завершені навчання він буде мати право на вступ в університет ЧНУ на третій курс. В нього це право залишається, чи він як усі повинен буде здавати ЗНО і вступати на перший курс?
Влад
Для Tamara Kopchuk: Якщо Ваш син буде поступати в університет у 2016 році то він буде здавати внутрішні екзамени по спеціальності у самому університеті. Тобто здавати ЗНО він не буде. Але йому, мабуть, потрібно вчитися ще один рік (4-й курс). Тому поступати він буде у 2017 році. Які правила будуть через рік ніхто Вам не скаже.
Коментувати
Тарас
Як завжди, все робиться через ..... ,- спочатку міністр оприлюднює на своїй сторінці проект Умов, а сьогодні МОН вже на своєму сайті доганяє з терміном подачі пропозицій Д. Кумкову до 08.10. 2015 р. Та і не читають вони ці пропозиції. А 15.10.15 видадуть наказ, в якому підрахунок конкурсного бала буде грубо порушувати (хоч і недолугу) частину 6 статті 44 ЗУ "Про вищу освіту". В ст.44 немає " поняття" - " до конкурсного бала додатково додаються бали за о/у та п/к, і як рахувати КБ, щоб сума всіх К була =1 ( разом з К за о/у та п/к).
Тарас
Для Тарас: Сам собі: Стаття 44, частина 2 : "Умови прийому на навчання до ВНЗ оприлюднюються на офіційному веб-сайті .... не пізніше 15 жовтня року, що передує року вступу..." . Сьогодні вже 16-е. ДЕ УМОВИ ? Частина 6 заплутала все ?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!