Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Система пріоритетності себе виправдала, - Квіт
Система пріоритетності себе виправдала, - Квіт

Міністр зазначів, що сильні вищі навчальні заклади будуть ще сильнішими, бо в них були хороші конкурси

Система пріоритетності себе виправдала, - Квіт

Система пріоритетності повністю себе виправдала. Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Квіт в ефірі 5 каналу під час телемарафону «Україна понад усе». Повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

«Ми спростили життя і саму вступну кампанію як для університетів, так і для абітурієнтів. Тепер сильні університети будуть ще сильнішими, бо в них були хороші конкурси», - зазначив міністр.

Сергій Квіт також підкреслив, що цього року вступна кампанія має позитивні тенденції. Однак, за словами Міністра, з кожним роком спостерігається зниження підготовки абітурієнтів, зокрема, з фізики і математики. «З негативів я б назвав ті речі, які не стосуються вступної кампанії. Слабка підготовка самих абітурієнтів, і це показало ЗНО», - сказав Сергій Квіт.

osvita.ua
13.08.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталі
Краще сказати - система пріорітетів себе виправдала в плані ще одного знущання над абітурієнтами та їх батьками. Приклад - однокласниця доньки - 1 пріорітет КНЛУ - німецька мова, балл 177. Рекомендацію отримала за 8 пріорітетом з 9 поданих. Потім відкриваємо систему і бачимо зарахованих на бюджет з балами 176,172 і так далі. То чому їй не запропонували це місце? Нам простіше - спеціальність обрали давно і просто подали до різних вишів. Пройшли за 4 пріорітетом, на омріяну спеціальність. Виявилось, що все на краще, сподобалось і місто і виш. Проте і тут така сама проблема: до вишів, де в нас стояв вищий пріорітет на держзамовлення пройшли абітурієнти з нижчими балами ЗНО. Просто нам все одно - вступили ж на омріяну спеціальність. А скільки ж людей буде вчитись вимушено на тих місцях, куди потрапили методом сліпого розкидування?
VVV
Для Наталі: Навіщо ж стільки людей подавали ЗАЯВИ "методом сліпого розкидування"?
VVV
Для Наталі: Ви з правилами вступу знайомились? Однокласниці Вашої доньки ніхто нічого не мав пропонувати. Кожен для себе вирішував: ризикувати чи ні, бо могли втратити рекомендоване бюджетне місце і отримати лише контракт.
Коментувати
Оля
На наступний рік було б правильно зробити одну загальну хвилю і на бюджет, і на контракт, щоб абітурієнт визначився: чи подає заяви на всі 15 спеціальностей на бюджет; чи може 1 пріоритет - перша спеціальність (бюджет), 2 пріоритет – та сама спеціальність(контракт), 3 пріоритет – друга спеціальність (бюджет), 4 - друга спеціальність (контракт), і т.д. Тоді ніхто з нижчим конкурсним балом ні на бюджеті, ні на контракті не обійде абітурієнта з вищим балом.
Лена
Для Оля: Цель любого абитуриента в первую очередь попасть на бюджет! А не соревноваться - ой, ты меня не перегонишь, даже в контрактном списке я буду выше тебя.... Бред написали. Откуда у вас полная уверенность, что есть у ВСЕХ деньги на контракт? По вашей логике вообще не нужно париться - подал документы и всё. А! Не прошел на бюджет по 1 приоритету, буду здесь на контракте.
VVV
Для Лена: Оцінюючи цьогорічний вступ не у всіх бажання попасти на бюджет, по цій причині з’явились вакантні місця, коли абітурієнти відмовились від запропонованих їм рекомендацій, згідно поданих ними заяв і їх конкурсного балу. Щоб не робити хаосу з дозарахуваннями. Оля пропонує при виставленні пріоритетів робити відмітку бюджет чи контракт в довільному порядку. Це може бути з 1 по 10 пріоритети з відміткою бюджет, а 11-15 на контракт, або всі 15 пріоритетів на бюджет, або 14 пріоритетів на бюджет і лише 15 на контракт…(за бажанням).
Коментувати
VVV
Абітурієнти, які обдумано робили свій вибір по пріоритетам без проблем поступили, як дозволяв конкурсний бал. Незадоволені ті (чия «Галя – балувана»), хто 1 пріоритетом ставили юридичний, 2 – педагогічний, 3 – економічний напрямок… і потім істерика, бо не пройшов по першому пріоритету, а це - омріяна спеціальність. Навіщо подавати заяви на небажані спеціальності? А особливо тим, чиї батьки мають можливість оплатити навчання за контрактом.
Ирина Минченкова Трофимчук
Що заважало вишам після зарахування "на бюджет" 12 серпня тих, хто пройшов за конкурсом та надав орігінали документів, до 17 серпня провести такий же прозорий конкурс для абітурієнтів, що виявили бажання навчатися "за контрактом" і кращих серед них зарахувати на вільні бюджетні місця? Визначення "істерика" тут ні до чого, просто від "нового" міністра очікували вступної кампанії без "тіньових схем".
VVV
До чого тут міністр? Я говорю про абітурієнтів, які самі не знають чого хочуть, а потім всім незадоволені. Якщо мрію про певну професію, то і вибір маю робити в цьому напрямку: і по 1 , і по 2, і по 3, і т.д... пріоритетах.
Ирина Минченкова Трофимчук
Ви помиляєтесь, вважаючи, що значна частина абітурієнтів подавала заяви не за одним напрямком. До того ж система приорітетів, дійсно себе виправдала, але другий етап вступної компанії, включно з дозарахуванням на "бюджет" і конкурсом на "контракт" є провальним. бо замість добре підготовленних до навчання до ВНЗ зараховані на цьому єтапі більш слабкі абітурієнти. Це не тільки зробить навчальний процесс нижчим за рівнем, але і дасть молоді ще один негативний урок життя - не тілки знання і праця дають позитивний результат.
Коментувати
Ирина Минченкова Трофимчук
Пане міністр, який розділ, або пункт правил прийому до ВНЗ трактує конкурс на місця для навчання за кошти юр та фіз осіб, як змагання, хто скоріш подасть документи? Чи не для того це відбувається, щоб обізнані в інсайді приймальних комісій змогли просунути своїх дітей з рейтинговим балом нижче середнього до престижних ВНЗ?
Светлана Нестерова
Для Ирина Минченкова Трофимчук: насправді, просунути "своїх" практично неможливо. Стверджую це, як інсайдер. Ніхто не може відмовити абітурієнту з вищими балами у прийомі документів, щоб протягти "свого", можна лише відслідковувати його шанси, не дати знати "чужому" про потенційну можливість. Але ж всі бачать ситуацію в Конкурсі. Інша справа, що хтось ризикнув і привіз документи в більш пріоритетний вуз, відмовившись від бюджету в менш пріоритетному. Ну тут, як кажуть, "хто не ризикує..." Але члени ПК ніяких гарантій дати не можуть.
Ирина Минченкова Трофимчук
Так чому на етапі добору на бюджет і зарахування на контракт не зроблено такого прозорого конкурса, як на першому етапі вступної компанії? хіба не для того, щоб о 17.30 12 серпня подати заяву там де потрібний абітурієнт гарантовано буде зарахований? і чому до 13 серпня ніде не було таких обяв "Зарахування на вакантні місця відбуватиметься у порядку черговості поданих заяв. " (сайт "могилянки" 12.08.15 17.54)
Коментувати
Местный
Задумка может и хороша, но исполнение отвратительное. Но самое ужасное - это не приоритеты, а то количество мест, на которые абитуриенты подают документы. Надо ввести так: 3 ВУЗА, а в них по 1 специальности. Когда по 15 заявок от поступающих, приёмным комиссиям вообще не понятно на кого и как ориентироваться.
VVV
Для Местный: З пріоритетами дуже хороше нововведення у цьому році , а недоліком вступної кампанії вважаю занадто велику кількість місць, як державного, так і ліцензійного обсягу. Через це знов ця біганина.
Олена
Местный, есть близкородственные специальности. Есть вузы, в которых одна специальность на нескольких факультетах. Я бы месяц назад променяла право моей дочери на 15 заявлений - на 5 заявлений, но все в КПИ. С приоритетами, надеюсь, в следующем году будут тщательнее и абитуриенты, и МОН в своих разъяснениях. Чтобы все понимали, что такое 1-й приоритет. Тогда и приемным комиссиям будет понятно, кого ждать
Коментувати
Віктор Паламарчук
Система підтвердила приоритет красивих назв: міжнародна економіка, міжнародні відносини, кіно і театр юриспруденція. ніякого звязку конкурси на ці спеціальності не мають ні з "силою" вишів ні з потребами суспільства. технічні виші за такою схемою здохнуть на протязі одного покоління, можливо, крім ІТ
Наталья
Для Віктор Паламарчук: спрос рождает предложение, а не наоборот. Значит мы в данный момент на таком этапе развития или деградации, уж и не знаю, хочется, конечно, верить в лучшее.
Роман
«спрос рождает предложение, а не наоборот» - відразу видно, що Ви або вивчали економічний цикл дисциплін досить поверхово, або не вивчали його взагалі. Насправді, у реальному житті не все так однозначно. Див. хоча б https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82_%D1%96_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%86%D1%96%D1%8F. А щодо пріоритетності заяв, то ідея, звичайно, хороша. Але у 2015 році її реалізацію у виконанні нашого рідного міністерства освіти і науки, при всій повазі, вважаю повністю провальною. Починаючи з технічної реалізації у ЄДЕБО чи не в останню ніч перед автоматичним виставленням рекомендацій і закінчуючи листом МОНУ про заповнення вільних місць держзамовлення. Можливо, пан міністр вважає кардинальну зміну «правил гри» (продовження терміну прийому заяв, лист про заповнення вільних бюджетних місць) в розпалі вступної кампанії цілком нормальним і прийнятним явищем. На мою думку, це недопустимо і свідчить про непродуманість концепції до реалізації.
Sava Petrov
это факт забили бюд.места технические самими перепуганными с низшими баллами без денег))на выходе потраченные бюджетные деньги на ветер..схема на авось))
Коментувати
Игорь
Система приоритетов показала себя более запутанной и неудобной для абитуриентов, лишила их права выбора по сравнению с проверенной временем (конечно, со своими определенными недостатками) трехволновой системой. Не было четко сформулировано, что является определяющим (приоритет или конкурсный балл) Это очередной удар по системе высшего образования. Реализация волновой системы давала больше возможностей поступить на бюджет. А как насчет того, что были введены изменения в правила приема в последние два дня зачислений, что фактически было возвратом к волновой системе и демонстрацией фактической несостоятельности системы приоритетов.
Учитель
Для Игорь: Вы не поступали, наверное при "волновой" системе. Было намного хуже и непонятнее. Списки практически двигались и совершенно не понятно было какое место у абитуриента в списке. Моя дочь поступила на бюджет, только благодаря моим " вычисления" места. В "Конкурсе" она была на 221 месте, при 25 бюджетных, а по номеру уже в университетском списке она стала 19-ой. При этом те, кто по баллам выше неё,но не смог вычислить (КАК Я), поступили на контракт. А вот мои ученики, которые хорошо сдали ЗНО, сразу увидели себя в списках на бюджете, не морочили себе голову "зачислят или нет".
Учитель
Для Игорь: СПИСКИ НЕ ДВИГАЛИСЬ. (ОПЕЧАТКА)
Виталий
Да, сенсей. Раньше списки двигались. Но они же двигались почему? Потому что дети могли переходить на более приоритетные для них места! При этом, разумеется, создавая дискомфорт и головную боль приемным комиссиям. Ну и что с этого? Абитуриенты могли поступить на более приоритетные для них специальности, ВУЗ-ы могли набрать абитуриентов с более высокими баллами. Система приоритетов в этом году все это все сломала. Да, списки двигались гораздо меньше. Ура! А абитуриентов фактически лишили права выбора ради того, чтобы списки были стабильные. Ну пипец какое достижение...
Коментувати
Виталий
Система приоритетов только УХУДШИЛА состояние с набором в вузы! По крайней мере, в том виде, как она сейчас была реализована. Во-первых, правило "рекомендация на бюджет дается только один раз". Благодаря этому правилу абитуриенты, которые получили рекомендацию по низким приоритетам, не дождались второй волны и не смогли поступить на освободившиеся места. Идея с приоритетами, может быть, и была хорошая, но реализовали ее из рук вон плохо!
Sava Petrov
Для Виталий: на самом деле все прошло по-плану))) так и дожно быть....забить все вузы равномерно студентами с разными знаниями и параллельно набить контракт))приоритет 1-схема стара как мир, если взял что-то в руки, то ты уже почти совершил покупку)))
Коментувати
Іван
Пане Міністр.А чи не хочете повернутись до практики Міністра Ніколаєнка,коли добру третину часу він присвячував спілкуванню з освітянами?Не було такого,щоб по приїзду в обласний центр,він не зустрівся з директорами та чиновниками від освіти.Тримав руку на пульсі,одним словом.Табачник гордував такими зустрічами принципово,кінь комусь не товариш.... Що заважає Вам хоч інколи послухати народ?Не спеціально відібраних,а від сохи.
Евгений Буравлев
На думку Міносвіти "з кожним роком спостерігається зниження підготовки абітурієнтів, зокрема, з фізики і математики". Влада більше уваги приділяє працевлаштуванню юристів, економістів, журналістів тощо. Адже влада не спромаглася налагодженню в країні ефективної тезнологічної політики і саме тому "технологічні" сфери господарства у повному провалі разом з показниками ВВП. Увага з боку держави політехнологічній сфері призведе до її зростанні в економіці країни, пристижності політехнологічних і технічних ВУЗів і, безумовно до рівня викладання фізики і математикі в школах. Певно міністр Квіт це розуміє?
Наталя
Для Евгений Буравлев: Печальным фактом являются недоборы на инженерные специальности в КПИ.. и не первый год.
VVV
Для Наталя: Нічого страшного. Краще менше, але якісніше. У КПІ більш жорсткіші критерії відбору: третій сетифікат ЗНО - фізика і на спеціальностях ІТ - поглиблений рівень з математики. Львівська політехніка не має проблем з недобором, бо надала менш вибіркові умови вступу.
qqq
кпи по 4 факультетам только поглибленый рывень з математики, на остальные обычный.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!