Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Випускники коледжів вступатимуть на підставі ЗНО
Випускники коледжів вступатимуть на підставі ЗНО

Власники дипломів молодшого спеціаліста вступатимуть до ВНЗ тільки на 1-й курс та за результатами ЗНО

Випускники коледжів вступатимуть на підставі ЗНО

Вступ власників дипломів молодшого спеціаліста до вищих навчальних закладів у 2015 році здійснюватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Про це було наголошено під час засідання третьої робочої групи щодо умов прийому до ВНЗ у 2015 році, яке відбулось у Міністерстві освіти і науки.

У засіданні взяли участь перший заступник міністра освіти Інна Совсун, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, представники вищих навчальних закладів, департаменту вищої освіти МОН та громадськості.

Робоча група розглянула пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році.

За повідомленням Міністерства освіти і науки, під час обговорення було вирішено, що вступ у 2015 році до вищих навчальних закладів здійснюватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, абітурієнти, які мають диплом молодшого спеціаліста, зможуть вступати на ОКР «бакалавр» лише на перший курс вищого навчального закладу і тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

Як відомо, у попередні роки випускники, які отримали диплом молодшого спеціаліста, мали можливість вступу на другий курс навчання у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації без подання сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання.

Освіта.ua
10.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Нація
Я навчаюсь на 2 курсі в коледжі . Я пішов після 9 класів , бо я не сильний в УКРАІНСКІЙ МОВІ . В коледжі я маю 4,68 середній бал . Мені вчитись 4 роки. Це виходить , що я вступлю на перший курс , коли моі однокласники будуть навчатися на 3 курсі , а я й то не факт , що здам ЗНО після 4 курса , коли в мене шкільна програма закінчується вже на 2 курсі. Я мав шанс вступити до вишу по спец предметам , тепер в мене держава забирає і те . Чи ви думаєте , що шкільні предмети важливіші за спец? Чим ми краіну будемо підіймати ? Таблицею множення , чи географією? Мій прогноз такий , що якщо влада не відміне цього закону, то буде мітинг, багатотисячний мітинг. Ви забули ким ви є , і для кого ви закони такі нікчемні пишите.
Роксолана
В нашій країні настати на нас!! Якщо ви прийняли цей закон то нехай діє для тих хто цього року поступає в коледж на перший курс! А нє ,я три роки провчилась у коледжі на платному і зараз йти на перший курс ,якби я знала я б довчалась у школі ,нехай буде тоєзно але чому на перший курс ,якщо я вивчила вже ті предмети ,п,потратила 15000на навчання дарма???? Ви іздіваєтесь?Тепер мої однокласники які молодші від мене на рік закінчують 1курс ,а я маю йти тільки 1??то до чого мені той диплом молодшого спеціалістами?? Потрібно групуватись і бастувати !!!нехай довчаться ті що зараз в коледжі і?йдуть на третій курс ,а потім запроваджуйте цю дурню!!!
Sasha Pavlov
Хочу просто поделиться, наболело. Мне 42 года и что бы не потерять работу необходимо поступить хотя бы в колледж ... Но по новым законам мне необходимо сдавать зно. Что за маразм? Учиться в колледже мне надо год и только по спец предметам. В итоге- власть поменялась, а отношение к народу ухудшилось. Закон ВАШ- несправедливый. Как и раньше, все пишете под себя.
Зритель
Для Sasha Pavlov: Мне 46. Второе высшее у меня прошло без ЗНО.
Коментувати
Світлана
Озвучте той список, хто приймав участь в обговоренні цього питання під час громадського обговорення, бо скоріше всього щоб офіційно не скорочувати місця придумали таку аферу в вищій освіті. Всім відомо, що після закінчення коледжу, технікуму або училища діти мають більше навиків, ніж після школи. Тоді хочуть цих учнів відправити працювати за копійки, як дешеву робочу, але кваліфіковану, силу, коли в той самий час виші будуть приймати школярі , але за гроші.Бо кількість бюджетних місць скорочена і про це зараз не говорять. Так що корупція квітне і люстрація її не торкнеться, бо закони у нас переписуються частіше , ніж виконуються.
Професор
Для Світлана: Яка афера? Для вступу у ВНЗ треба ЗНО. Це відомий факт! Ви вступили в технікум, щоб отримати молодшого спеціаліста. Ви його і отримаєте. А якщо захочете у ВНЗ, то здайте ЗНО. Афера - це коли тупорилі учні не можуть здати ЗНО три роки поспіль і йдуть в технікум тільки для того, щоб оминути ЗНО і потрапити у ВНЗ. Для таких аферистів і прийняли цей справедливий закон!
Петро
Для Світлана: Закон - класний! Відсіє дебілів. Хай йдуть вчитися на робітничі спеціальності або здають ЗНО і не будуть такими хитрозадими у своїх спробах оминути ЗНО і пошити у дурні тих, хто чесно склав ЗНО і поступив до вишів!!!
Валентин
Професор, ніхріна не тупорилі! Це наша влада тупорила. Розстріляти вас всіх треба і все!!! Особисто я здавав зно. Закінчив мед коледж. Маю освіту молодшого спеціаліста. Треба отримати вищу освіту. Чому я маю йти навчатись знову на 1 курс? Ви категорично не праві!
Коментувати
Марія
Мій син закінчив 9 клас з свідоцтвом з відзнакою та поступив у технікум. Більшість студентів групи в школі були відмінниками і зараз вчаться дуже сильно. А Ви говорите, що в технікуми йдуть слабкі учні? Йшов для того, щоб не тратити даремне час у школі, коли на урок з класу приходить 3-4 учні в 11 класі. А в той час платити репетиторам за заняття. Хотів грунтовно вивчити майбутню спеціальність, і продовжити навчання у вузі з 3-го курсу. Міністру хочу сказати велике ФЕ. Інакше як геноцидом студентства цей закон не назву!!!
Професор
Для Марія: Дуже багато учнів, що мали 3 і 4 бали у школах у випускних атестатах по 12-бальній системі поступили в коледжі і технікуми, щоб потім без ЗНО поступити у ВНЗ. Вибачте, але ж це дебіли тільки можуть мати такі низькі оцінки. Але вони з упевненістю лізуть у Виші, бо їм здається, що там можна на шарка отримати вищу освіту. Якщо у школі діти були відмінниками - вони без проблем наберуть свої 140-160 балів (або аналог цих балів по новому закону у 2015 році).
Людмила
При вступі у технікуми враховують результати ЗНО, і навчання платне. Це щоб батьки платили 2 роки у технікумі, потім ще 4 на бакалавра. Не знали?
мама студентів університкту і коледжу
Для Професор:
Коментувати
капец
Для otto: я не панікую! Закінчив універ давно. Для цікавості взяв зно з історії 2014 року у сусіда. Так його половина вчителів провалить. І це з усіх предметів таке. Читали статтю як здали зно вчителі? А це спеціалісти по одному предмету. А діти мають здати 3,4.
Otto
Для капец: Дітки в наступному році здадуть спокійно, бо цього року виявилось що вони дійсно розумніші за вчителів, які один тест не могли здати. Не маю заперечень проти ваших слів
Коментувати
капец
Ура молодці. Відмінили здачу ЗНО для випускників коледжів.Є надія на здоровий глузд і хороші зміни в освіті.
ТКНУ "Львівська політехніка"
Для капец: звідки така інформація?!
Професор
Для капец: Дайте посилання на закон, що "Відмінили здачу ЗНО для випускників коледжів". Янукович у Виші взагалі планував і ЗНО і вступні зробити, щоб поступали лише ті хто здатний до навчання.
Петро
Для капец: Нічого не відмінили. Просто дозволять поступити у 2015. І то якщо Мінюст затверде. Решті - здавайте ЗНО і не вважайте себе розумнішими за всіх!!!
Коментувати
ТКНУ "Львівська політехніка"
Сидіти за ПК і писати всі можуть, але це в даному випадку не допоможе!!!Треба організовуватись і іхати під міністерство!!! Тільки багато людей не знає пно ці закони, я спілкувався зі студентами різних коледжів більшість про це наііть не чули. Наприклад ми зі студентами нашого коледжу сьогодні скликали студнараду вирішили що треба іхати до міністерства.Сьогодні виіжджаєм(30чоловік) завтра о 10:00 будем там. А хто не має можливості будуть виходити у Львові.
Здав_ЗНО
Для ТКНУ "Львівська політехніка": А ще краще, добре навчайтеся. Не майтеся дурнею, не намагайтеся перехитрити Міносвіти, здавайте добре ЗНО і - ласкаво просимо всіх дійсно розумних у вищі навчальні заклади України!!!
Коментувати
SeyiL34
Я пішов у коледж бо їхати в університет не було змоги, хоч і набрав 719 балів по ЗНО + атестат. Розраховував вступити на 3-ій курс в університет через 3 роки навчання в коледжі, а тепер заново здавати ЗНО, яке я вже не здам так як здав першого разу, бо вже підзабув шкільну програму. Таке враження, що для тих хто ухвалювали таке рішення студенти коледжів і випускників шкіл - люди одного рівня. Не завжди людина, яка дійсно достойна навчатися в університеті, може поїхати на навчання.....
пашка
Для SeyiL34: ЗНО дейстивительно 10 лет
ТКНУ "Львівська політехніка"
Для пашка: зно було дійсне 3 роки,а тепер лише 1рік
N
Якщо ви один раз так Чудово здали , то і ще здасте.)) До того ж з роками трішки розуму добавиться і все буде добре.
Коментувати
капец
Для otto: Ти складав ЗНО останніх років. Навіть половина вчителів їх на позитивно не напише. Без репетиторів поступити можуть лише одиниці. А що робити дітям з сільських шкіл? Ви думаєте вони дурніші? Ті що зі мною вчились з сіл стали кращими студентами на останніх курсах за міських. Вони більш працьовиті. А не брати менші. Хіба їх вина що вчитель картоплю копає а не на урок проводить.?
Otto
Для капец: Та не панікуйте. Нічого в ЗНО нема страшного. Багато напише позитивно. Тим більше завдання обіцяють зробити двох рівнів. PS: де ви бачили щоб принизив сільських діток чи вчителів. Навпаки, аналіз ЗНО показує, що багато випускників сільських шкіл значно краще здали ЗНО, ніж міські. В казочках, байках було прийнято називати тваринок нашими меншими братами, наприклад, котик чи песик. Ну, а якщо хтось здає ЗНО на 100-110 балів, то як ви думаєте, його інтелект ближчий до пінгвіна чи дельфіна ? ;)
Коментувати
ярослава
Ви начебто здраві умні люди, а приймаєте таку фігню Вам, що там більше немає чого робить як займатися ідіотизмом.
Iryna Petrovych-Martyn
Загалом я не проти, щоб після коледжу вступали через ЗНО. Донька навчається в коледжі і з її розповідей знаю, що багато слабеньких дітей пішли до коледжу, щоб здобути в/о без ЗНО. Але є "але": у коледжі значно вищі вимоги, ніж у школі і оцінюють теж по-іншому там 9 прирівнюється до шкільного 10-11). Тому найсильніший випусник коледжу не зможе конкурувати навіть із середнім випускником школи в конкурсному балі атестата. Тому я - за ЗНО без бала атестата. І якщо випускник коледжу хоче продовжити коледжівську освіту, то чому б йому з результатами ЗНО не дати шанс на 2 курс? Можливо, для випускників коледжів треба розробити інші ЗНО, не шкільної програми, а щоб це було для них перепусткою на 2 курс? Бо не секрет, що всі внутрішні іспити легко купити.
яна
Для Iryna Petrovych-Martyn: Тут проблема не так в ЗНО, як у тому що коледжів взагалі небуде. Тепер коледжі (ті що залишаться) набиратимуть студентів тільки місля 11 класу і по результатам Зно. Всі хто захоче студентів після 9 класу будуть училищами або їх закриють. Тому сенсу тепер йти у колеж нема, щоб отримати повну в.о трема повторно здавати зно і йти на перший курс університету. Я принаймні так розумію
Севас
Для Iryna Petrovych-Martyn: >там 9 прирівнюється до шкільного 10-11 Ха-ха, а вы представляете уровень заочного обучения, например, в Техникуме гостинничного хозяйства? Там такие дуры учаться, которым ЗНО не здать по жизни, которым всю жизнь с их знаниями работать полотерками, официантками или иной прислугой. Они даже читают с трудом, а все туда же метят: обойдя здачу ЗНО получить высшее образование! Этот закон расставит все по местам!!!
N
Нікуди коледжі не дінуться. Почитайте реформу освіти. Після 9-го класу буде незалежне оцінювання і на основі нього рекомендація- 10-11 клас з підготовкою до ВУЗУ , чи коледж , чи ПТУ. І піся ПТУ і після коледжу також можна спробувати здати ЗНО, якщо взявся за розум і іти до ВУЗУ.
Коментувати
Костя
Или создавайте петиции против этого всего или выходите и идите к Министерству Образования и митингуйте там чем больше людей тем лучше
Костя
Люди толку нет что вы тут пишете надо звонить в Министерство со своими предложениями и притензиями чем больше людей будет звонить туда тем велики шансы того что они одумаются так что лудчшее до 15 октября звонить им а не тут писать
капец
Я так розумію, що хочуть залишити училища і університети. Цілу ланку проф. освіти викидають. Хай йдуть всі на платне в університети, або в бурси для дибілів. А що робити дітям середніх знань? Багато коледжів дають кращу освіту ніж на перших курсах університету. Тепер їх закриють. Викладачі без роботи а діти без проф. знань. Молодці! Хоч Табачник був дибіл, але зробив менше шкоди ніж ви за місяці.
Otto
Для капец: Перш ніж обзивати когось треба подумати про себе ;) Читайте http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C , бо складається враження, що написав товариш саме з буквою И ;) Чому саме платне ? Розумні поступлять на державне, а інші "брати наші менші" поступлять якраз і на платне ;)
Sasha Pavlov
что значит "брати наші менші" , вы людей делите по сортам?
N
По способности к обучению )))
Коментувати
леонид
протест проти цього проекту. приєднуйтесь, захистіть свої права і права своїх нащадків!! https://vk.com/colledgestrike
Анастасія
Знаєте дуже важко стримувати себе і писати цензурно , просто із-за таких законів буде новий майдан, мені аж самій хочеться його організувати.
Професор
Для Анастасія: То буде найстрашним у нашій країні, коли Майдан будуть організовувати такі "грамотні" особи, що не можуть навіть ЗНО здати на 140 нещасних балів... :(((
Коментувати
наталя
ось вам і Європа і ступенева освіта.
Ирина
У меня просто нет слов для возмущения! Для "засланных казачков" от Мин.Образования отвечу: -пусть ЗНО ( хотя это тоже спорно, его как сдавали за деньги, так и сдают- в нашей стране за деньги можно все!) ,но ПОЧЕМУ на 1 курс ???Чем одноклассники моего ребенка, которые просидели в 10-11 классах - умнее, чем их ровесники которые учатся в колледжах? Почему Вы лишаете их возможности получить высшее образование. Когда Вы будете хоть немного думать о ПРОСТЫХ, людях у которых нет таких финансовых возможностей, чтобы учиться заочно (платно) еще два лишних года!!! Я считаю, что люди должны ИЗНАЧАЛЬНО знать что их ждет и осознанно принимать решения, иметь выбор! Вы лишаете нас этого, ставя перед фактом! Если и принимать такое решение, то Вы должны дать возможность всем кто поступил - закончить по старым правилам,а поступающие с 2015 года в колледж будут знать на что их ждет!!!
Otto
Для Ирина: Ага, і ЗНО за гроші ? А поясніть як ? Пишете різну дурню і не стидаєтесь це виносити на рівень країни. Отакі як ви і звикли все за гроші купляти, освіту, посади і тп.
Коментувати
наталя
Хто піде вчитись в коледжі? Але ж ми йдемо до європейської освіти, а там ступенева освіта. Як можна після закінчення коледжу складати ЗНО з дисциплін,які вивчили 2 роки тому. Хто пролобійовав цей дурнуватий закон.
N
Для наталя: Якщо ви за 2 роки встигаєте все забути, то може ви і не знали нічого ?
Коментувати
наталя
Я просто удивляюсь кто придумывает эти правила? Ну то, что многие из работников министерсва ни дня не работали в школе, то это давно известно, ну тогда хотя бы интересуйтесь у практиков-учителей, как спустя 2 года после окончания программы средней школы в колледже, студент будет сдавать эту аттестацию? А главное -для чего?? Скажите что нужно для специалиста, например, архитектора: продолжить изучение углубленное спецпредметов или опять готовиться к сдаче математики, хотя уже есть оценка по высшей? Это просто маразм, и вы бросаетесь из одной крайно сти в другую, и для чего вы все время пытаетесь изобрести велосипед- он уже есть, просто посмотрите вокруг. А может быть , вы просто хотите, чтобы наши дети просто повыезжали на учебу за границу? И ,кстати, многие из них навсегда. Вон Польша наших умных детей берет с руками и ногами, а вы просто давите их своими дурацкими законами. ОПОМНИТЕСЬ!!!! ПОМОГАЙТЕ ДЕТЯМ, А НЕ НАОБОРОТ!!!!
ісак
Для наталя: в старі радянські часи,хто здобував вищу освіту, згадує тих студентів які прийшли на навчання після технікумів, різниця в рівні знань була значно вищою. Причина одна, там заставляли вчитись. На сьогодні по коледжах знання також вимагають. Студент який успішно навчається та закінчує коледж це перевірений студент та хороший фахівець на роботі. А йдуть в коледж по причині фінансової неможливості батьків. Щодо попередніх думок та образ в адресу дітей, так може казати людина яка сама навчалася за гроші та може вимагати їх. Шановні МОЖНОВЛАДЦІ ! за часи незалежності від дітей та батьків які фінансово неспроможні оплачувати ВИ своїми рішеннями забрали дуже багато, будьте МУДРІ.
ліна
навіщо ці коледжі, якщо після них потрібно по новому поступати? Мій син , вступаючи до так званого інституту медсестринства, хотів потім піти далі, але вийшло, що згаяв час, шкільну укр.літ і т..д. не готував, то навіщо ці коледжі??????????????Згодна з Ісаком, яке тупе керівництво, яка логіка? Адже дитина хоче продовжити навчання саме за цією спеціальністю!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!