Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Цього року вага шкільного атестата складе 60 балів
Цього року вага шкільного атестата складе 60 балів

Міністр освіти повідомив, що найближчим часом будуть оприлюдненні зміни до Умов вступу до ВНЗ

Цього року вага шкільного атестата складе 60 балів

Цього року максимальний бал шкільного атестата, який зможуть отримати випускники загальноосвітніх навчальних закладів для участі у вступній кампанії, дорівнюватиме 60 балам. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт в інтерв’ю газеті "Урядовий кур’єр".

"Я хочу відразу сказати, що ці зміни, які вже практично підготовлені, будуть полегшувати життя абітурієнтам та їхнім батькам, з одного боку, а також університетським приймальним комісіям - з іншого", - зазначив міністр.

За його словами, скасовано норму про нарахування 70 балів за видатні інтелектуальні досягнення, оскільки цей критерій є дуже суб’єктивним. Окрім того, планується скоротити час вступної кампанії, оскільки два місяці - це забагато й практично не дає змоги відпочити університетським викладачам.

"Що ж до шкільного атестата, то вирішили, що цього року буде 60 балів. Чому? Наші школи мають різні професійні стандарти: від відверто слабких до дуже сильних. У сильній школі, яка є вимогливою, отримати найкращий бал атестата важче, ніж у слабкій. А це несправедливо. У Фінляндії, приміром, зовсім не відіграє ролі, де школа розміщена, - за Полярним колом чи у Гельсінкі, - рівень викладання, ставлення до учня й вимоги однаковісінькі. У нас, на жаль, є дуже великі відмінності, тому на цей рік ми запланували 60 балів", - підкреслив Квіт.

Він також висловив сподівання, що абітурієнти заздалегідь будуть визначатися з пріоритетністю напрямів вступу.

"Що це означає? Вони не просто подаватимуть документи в п’ять університетів на три напрями підготовки в кожен, тобто на три бакалаврські програми, але ще й визначатимуть, який саме напрям для них є найбільш бажаним. На цьому тижні ми оприлюднимо всі зміни", - повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Як відомо, останніми роками для відбору абітурієнтів, які вступали до вишів України на основі повної середньої освіти, до конкурсного бала додавався середній бал шкільного атестата, максимальна вага якого дорівнювала 200 балам.

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів стартує 1 липня, їй передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що розпочнеться 3 червня.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2014 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2014 Вконтакте.

Освіта.ua
30.04.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
DOCENT
умови прийому дійсно на реєстрації в мін’юсті, терміни дійсно будуть скорочені на тиждень - прийом документів почнеться 7 липня. Скоротити більше не можливо через специфіку вступу кримчан. https://www.facebook.com/inna.sovsun/posts/10154199636380341?comment_id=10154201035440341&offset=0&total_comments=32
H
Для DOCENT: Пане Доценте, як не прикро Вас розчаровувати, та сторінка вельмишановної пані Совсун у фейсбуку аж ніяк "не тягне" на офіційне джерело інформації. Події останнього часу показують, що не можна говорити ні про які зміни офіційно, доки немає відповідного наказу. Та й наказ можуть змінити будь-якої миті. Тож дуже прошу і Вас, і шановних кореспондентів «Освіта.UA» не надавати неперевіреній інформації "офіційності" - в умовах невизначеності працювати приймальним комісіям і так нелегко. Та й абітурієнтам не краще від того, що їх спочатку нажахають якимись змінами, а потім виявиться, що ніяких змін не буде.
DOCENT
Погоджуюсь. Без наказу не коректно. Та Xto ж міг подумати, що сторінку на сайті МОН відредагують
Коментувати
Євгенія
Нам сьоогодні вчитель сказала, що прийшло розпорядження про вагу шкільного атестата у 12 балів... Не розумію нічого...
DOCENT
Для Євгенія: в додатку будуть за 12-ти бальною шкалою. А при вступі буде 60 бальна
Люда
Ще такого незрозумілого закінчення навчального року не було. В додатку 12, при вступі 60... Де якісь пояснення? Що з вами там робиться в міністерстві?
DOCENT
Ви в школі оцінки за 12 бальною шкалою отримуєте. І раніше було в атестаті 12, а для вступу на 200 перераховувалось
Коментувати
DOCENT
Цікавий репортаж з першим заступником міністра в сьогоднішньому Ранку від телеканалу Інтер щодо держзамовлення на вступну компанію 2014 р. http://inter.ua/ru/video/episode/faces_utro/2014/05/15/future_profession
DOCENT
Facebook:Inna Sovsun:2. Умови прийому. Кілька разів довелось переносити погодження з Мін’юстом через незрозумілість ситуації з правовим статусом кримчан при вступі. І коли усе наче довиписували, до прийняли законопроект про особливі умови зарахування для кримчан... Менш з тим, Умови прийому на погодженні в Мін’юсті, там активно почали з ними працювати.
Olia
Залишилось 17 днів до вручення атестатів. Про бал атестат міністерство не видало жодного наказу ( Зміни до умов прийому )
Вітя
Ура тепер куплені атестати не відігруватимуть вирішальної ролі у вступі))
DOCENT
Стосовно змін до умов прийому до ВНЗ, Сергій Квіт повідомив, що уже підписав відповідний наказ. Серед змін, зокрема, скорочений термін вступної кампанії на тиждень, на прийом документів виділено три тижні, а не чотири. На жаль, зазначив Міністр, через попередні умови «ми не змогли в цьому році об’єднати ЗНО і підсумкове оцінювання в школах. Але на наступний рік ми це зробимо».
WannaBe
Для DOCENT: ну-ка, пожалуйста, расскажите поподробнее: что значит "об’єднати ЗНО і підсумкове оцінювання в школах"?
DOCENT
Це означає, що буде внесено зміни до Порядку проведення ДПА у ЗНЗ. І що ДПА у випускному класі буде проводитися у формі ЗНО.
WannaBe
То есть, все задания будут в форме тестов?
Коментувати
Онуфрий
Давай, розкажи мне как ты и програму зно по укр яз и лит поменяешь!
Svitlana Konchicz
Для чого визначатися з найбільш бажаним напрямом при тому,як подаєш документи у ВНЗ?Якщо бал прохідний,абітурієнт сам визначиться.
DOCENT
Для Svitlana Konchicz: Це виключно для спрощення роботи приймальних комісій. Якщо абітурієнт включений до списку рекомендованих на пріоритетний напрямок, то розумно вважати, що він подасть оригінали та не буде їх звідти забирати
AFTER-CENT
Для DOCENT: Це аж ніяк не спростить роботу "чесних" приймальних комісій, зате додасть відчуття "легітимності" "не зовсім чесним". Я маю на увазі неприпустимість вилучення прізвища абітурієнта із списків на "непріоритетні" лише на підставі того, що оригінали документів лежать на "пріоритетних". Деякі виші навіть минулого року дозволяли собі такий фокус. Також, неприпустимим на мою думку є відмітка про подання оригіналів документів на кілька спеціальностей у одному виші, адже реально абітурієнт має лише один комплект оригіналів і він може лежати лише на одну спеціальність. Абітурієнтів же такі нововведення лише заплутають ще більше. Краще б якимось чином карали ті виші, які грають нечесно - це спростило б життя абітурієнтам (вони бачили б більш-менш реальну картину), хоч і ускладнило б життя "не зовсім чесним" приймальним комісіям.
DO-LLAR
Главное, что-бы бабулечки несли :)
Коментувати
Олена
В одних проектах до змін вступу було написоано про повне скасування додаткових балів (олімпіади, МАН та інтелектуальні здібності). Потім я побачила статтю про те що Квіт сказав що буде зменшено кількість додаткових балів за олімпіади і т.п., щоб важливу роль грало тільки ЗНО. Що ж буде?
DOCENT
Для Олена: Жодного разу про скасування додаткових балів при вступі у цьому році за олімпіади там ніколи не було сказано. Проект змін до Умов прийому розмішений на сайті МОН для громадського обговорення 21.03.2014 у форматі порівняльної таблиці за посиланням. http://mon.gov.ua/ua/pr-viddil/1312/1390288033/1395388701/
Коментувати
Препод
ГАНЬБА! Квіт хоче зберегти лояльність директорсько-вчительської мафії перед виборами, бо їх багато у виборчих комісіях. Поважна причина. Юлька преться в президенти.
лівій
Підскажіть, чи надаватимуть у цьому році додаткові бали до ЗНО за призерство на Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН
DOCENT
Для лівій: XII. Зарахування вступників на основі базової та повної загальної середньої освіти, які досягли визначних успіхів у вивченні профільних предметів. 3. Призерам III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України додатково нараховуються бали відповідно до секції, по якій вступник брав участь у конкурсі-захисті. Відповідність секцій напрямам підготовки визначається згідно з переліком секцій відповідно до напрямів підготовки, на які при вступі до вищих навчальних закладів для навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (спеціаліста медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) додатково зараховуються конкурсні бали призерам – особам, нагородженим дипломами І-ІІІ ступеня – ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАНУ за секціями наукових відділень Малої академії наук України, наведеним у додатку 4 до цих Умов. дипломи I ступеня, – 50 балів, ІІ -40, ІІІ -30
Коментувати
іван
Дякую,що коментарі не залишаються без відповіді. Щодо мовних сертифікатів.До минулого року,всі хто мав В1 та В2 автоматично мали 12 балів з ДПА з цих мов.То було дійсно несправедливо,адже В1 до В2 дуже далеко.АЛЕ! Про те,що 12 балів з ДПА можна мати лише маючи В2,потрібно було говорити до 1 вересня,а не посеред навчального року.Правила потрібно встановлювати до початку поточного навчального року,а не посередині. От і все,що я писав.Те ж саме стосується валідності сертифікатів.Лист МОН прийшов у березні чи квітні 2014 року,за кілька місяців до закінчення н.року.Уявіть себе на місці випускників. Так,сертифікати дають не посольства,а їх підструктури - Гете інститут,інститут сервантеса,Британська рада,тощо. Думаю,було б добре,створити дієвий орган дорадчого плану при МОН,де б були представлені практики.Знаю що щось є,але коли там бачиш дуже вже старенних представників,які були і при Табачнику і навіть при Зязуну (тобто дуже давно)
DOCENT
Для іван: І ще раз дозволю собі прокоментувати. 12 балів по ДПА з іноземної мови власникам міжнародних мовних сертифікатів не закріплено на законодавчому рівні Ні в положенні про ДПА ні в наказах МОН про проведення ДПА в конкретному році. Це з’являється як рекомендація саме в Листах МОН про порядок закінчення навчального року. В цьому році це Лист МОН № 1/9-115 від 14.02.14. І, як правило такі листи в лютому і з’являються.Тобто Ви у вересні 2013 року формально не мали права розраховувати, що така можливість взагалі буде. Крім того, для непрофільних В1 і є достатнім, а от для профільних дійсно потрібно В2. Крім того, Ви не можете мати 12 на ДПА з іноземної, якщо іноземна мова не є предметом ДПА. Якщо у Вас дійсно є рівень, що відповідає В2 або хоча б В1, у Вас не повинно бути проблем із ДПА з мови. Далі посилання на згаданий лист МОН http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/39600/
DOCENT
Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів, які отримали міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту у поточному навчальному році (Deutches Sprachdiplom (DSD), Goethe-Zertifikat B1, Goethe-Zertifikat B2 — німецька мова; DELF/DALF — французька мова; IELTS, TOEFL, Cambridge English Language Assessment (FCI), Pearson Test of English (PTE) — англійська мова; D.E.L.E. — іспанська мова), рівня B-1 для загальноосвітніх навчальних закладів, B-2 для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов зазначені вище іспити зараховуються як державна підсумкова атестація. У додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляються річна та атестаційна оцінки з цих предметів 12 балів.
Коментувати
Svitlana Konchicz
Мій син навчається в 11 класі.Середній бал атестата буде 10,5 точно,але нам всерівно ,переведеться він в 200,60 чи лишиться 12.До ЗНО готові.На скільки знає,на стільки й напише.І не залежить ,коли приймуть зміни в законі,хоч в останній день.Для справедливості я б відмінила ще бали за олімпіади.Якщо дитина розумна ,то вона напише успішно ЗНО.Відмінила б бали за курси.Це бали ,які ,,купуєш" в університеті.Відмінила б пільги.Що заважає здобути знання в школі тим дітям,яким пільги ці передбачені?Я б не хотіла ,щоб мене лікував лікар з низьким рівнем знань ,але,який здобув освіту лікаря тільки ТОМУ,що він інвалід. Дайте таким дітям стипендію,поселіть в гуртожиток .
DOCENT
Для Svitlana Konchicz: Погоджуюсь з Вами, що будь які пільги при вступі мають бути скасовані. Але право на ці пільги (сиротам, інвалідам, чорнобильцям, шахтарям і таке інше) встановлені Законами. Щоб скасувати пільги на вступ треба внести зміни до законів. Це може зробити тільки Парламент. Думаю зрозуміло, що таке майже неможливо. Не всі громадяни готові розуміти логіку, що суспільству потрібні справжні фахівці, які мали здібності для здобуття вищої освіти. Депутати навряд чи будуть голосувати за такі зміни, оскільки це викличе обурення виборців.
DOCENT
Що ж до олімпіад, то дозвольте не погодитись. ЗНО, за для забезпечення неупередженості та об’єктивності, може бути тільки в форматі тестів. На жаль такий формат не дає можливості провести перевірку здатності до неординарних рішень з певної дисципліни. Олімпіади таку можливість дають. Для навчання у ВНЗ важливо, щоб майбутній студент мав не лише широкі, але не глибокі знання, але і був здатен логічно мислити і пропонувати свої ідеї. Додаткові бали за перемогу на 4 етапі олімпіад з предметів, які визначені профільними, дають можливість ВНЗ взяти на навчання студента не тільки середнячка, який знає всього по трохи, але й того, хто значно глибше розуміє профільний предмет, і можливо через це не надто гарно склав ЗНО з непрофільного. Іншими словами абітурієнт медінституту, переможець олімпіади з біології не написав міні-твір на ЗНО з Української мови, і при цьому має під 200 по хімії та біології, за таких умов скоріше за все буде зарахований і зможе стати гарним лікарем
Олександр
щодо пільг ви праві! я сам пільговик,але я погоджуюсь з тим,що вони не потрібні при вступі!!! потрібно надати інвалідам і тд. хорошу соціальну допомогу,а не давати їм пільгові місця в вузах...
Коментувати
Deeptech
Міняти правила за місяць до ЗНО це чисто по-українськи. 200 - 12 - 60... Може за тиждень до тестів знову двісті балів буде? МОН, чим ви займаєтесь? Це як було абсурдом так і залишиться, бо сільський атестат не в порівняння з обласним ніколи з такою нашою системою освіти, про що міністр і сам зазначив. Я прекрасно розумію, що він добре знав від початку, що буде 60 балів, а не 12, і що це не поганих намірів зробили. Але так не робиться, за свої слова треба відповідати.
DOCENT
Для Deeptech: Невже змінюється порядок визначення балів ЗНО? Ні! Тоді яке значення має те, що до ЗНО залишився місяць?
Katerina
Нет, он не меняется, но так не делается. Потому что у нас начинается что-то вроде паники: нужен ли нам аттестат тогда вообще или лучше начать полноценную подготовку к ЗНО? Вы бы и правда за неделю еще сделали. Вы думаете что это лучше, но это не так, потому что абитуриенты не знают, что вы завтра придумаете. Подумайте об учащихся, и что будет действительно лучше им, а не вам. И здесь не нужно говорить даже, потому что мы все прекрасно понимаем, как и для чего это делается. Конечно, против коррупции - это замечательно. Но если не брать это во внимание?) Многие в растерянности. Согласна, отвечайте за свои слова)
DOCENT
Потрібно, щоб краще було не абітурієнтам, а суспільству в загалом. Завдання не роздати дипломи про вищу освіту, а підготувати дійсно кваліфікованих фахівців потрібних економіці. Таких фахівців, які зможуть створювати нові матеріальні та духовні цінності.
Коментувати
Petro
Я вот не понимаю. Если у меня средний балл аттестата 9.6 то в переводе будет 48 баллов? Округляться не будет?
Андрій
Так
Наталка
І "пощастило" ж нам з цими змінами...Не могли вони наступного року дочекатися.?!
Коментувати
Arina Fedorovih
А когда будут известны правила перевода из 12-балльной системы в эти 60?
DOCENT
Для Arina Fedorovih: Виходьте з того, що треба середній бал обрахований за 12 бальною шкалою множити на 5. З урахуванням того, що за 12 бальною шкалою середній бал має бути розрахований з точністю до 0.1, то в конкурсному балі це буде з кроком 0.5, так само як і бали за ЗНО
Коментувати
Іван
З піднесенням зустрів нових очільників МОНУ,але тепер очманів від їх роботи. 1.Як можна постійно змінювати правила ГРИ протягом навчального року?Міжнародні сертифікати рівня В1 та В2 розвели,ці ж сертифікати,які посольства дають ДОВІЧНО,встановили терміни їх придатності. 2.Вивчення двох іноземних мов-благо,весь світ так поступає.Ми різко повертаємо назад!!!! 3.Хто досяг хоч раз республіканського рівня з МАН та олімпіад,знають,яка це каторжна праця.А тепер,це суб"єктивізм!Значть НУЛЬ до вступу.Абсурд!?Тільки повний невіглас може стверджувати подібне!!!! Пане Полянський! Ви ж профі.Хто вносить у вуха міністрові такі "ідеї"?
кот
Для Іван: Пиши на русском...
DOCENT
Шановний Іван, Ваш коментар досить емоційний і як результат не все зрозуміло. 1. Міжнародні мовні сертифікати видають не посольства. Як правило їх видають приватні структури до яких є довіра з боку ВНЗ у тих державах в яких вони створені. Що означає "розвели" ? Що означає встановили терміни придатності? Наприклад сертифікати TOEFL мають бути не старіші за 2 роки. 3. Що означає " республіканського рівня з МАН та олімпіад" - "НУЛЬ до вступу"? Запропонованими змінами додаткові бали за перемогу на національному рівні олімпіад та МАН не скасовано. Суб’єктивізм це "70 балів за видатні інтелектуальні досягнення" - це п.4 та абзац другий п.5 Розділу ХІІ Умов прийому до ВНЗ 2014
кот
Для DOCENT: пиши на русском....
Коментувати
Віола
Люди, я взагалі не зрозумію. У ВНЗ написано що 200, а тут 60 як це?
DOCENT
Для Віола: Раніше було 200 а буде 60. В Умови прийому вносяться зміни. Після набуття чинності цими змінами ВНЗ підкорегують свої Правила прийому
Коментувати
Анатолій
Потрібно скасувати юали за олімпіади, адже ми всі знаєм як дійстаються ті дипломи, ну або хоча б зменшити вагу цих додаткових балів.
DOCENT
Для Анатолій: Не знаю, що Ви маєте на увазі коли пишете "ми всі знаємо як дістаються ті дипломи", але якщо Ви приймали участь лише на районному етапі, то дійсно рівень упередженості там, може бути досить високим. Додаткові бали надаються лише переможцям олімпіад на національному рівні (VІ етап). Тільки ті, хто перемогли на 3 попередніх рівнях можуть приймати участь у VІ етапі. Причому всі письмові роботи учасників починаючи з ІІІ (обласного) етапу перевіряються та оцінюються членами журі в зашифрованому вигляді. За таких умов суб’єктивний фактор нікчемно малий.
Іван
Анатолію.Впевнений,що у вас ніколи не було переможців 4 етапу!То ж вам не зрозуміти.Вибачте.
Оксаночка
Для Анатолій: особисто знаю, що значить підготувати дитину до IV етапу олімпіади з хімії. Переможці справді обдаровані діти. Їх рівень знань відповідає щонайменше другому курсу університету. Роблячи такі заяви, ви дуже ображаєте педагогів і учнів, їх спільну титанічну працю. Додаткові бали призерам олімпіад - це ті бали, що вони недоотримують з інших предметів, готуючись і витрачаючи на це по 2-6 годин щоденно!!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!