Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Шкільний атестат пропонують оцінити у 60 балів
Шкільний атестат пропонують оцінити у 60 балів

Відбулося експертне обговорення змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році

Шкільний атестат пропонують оцінити у 60 балів

Міністр освіти і науки Сергій Квіт повідомив, що зараз триває пошук механізму, який буде застосований при нарахуванні додаткових балів під час подання заяв на вступ до вищих навчальних закладів.

"Спершу ми оголосили, що зменшимо вагу атестата до 12 балів. Але дискусія триває. Тому є пропозиція від освітян при вступі до ВНЗ збільшити вагу атестата про повну загальну середню освіту за коефіцієнтом "5" до 60 балів", - зазначив міністр під час експертного обговорення змін до вищих навчальних закладів у 2014 році, що відбулося в Урядовому контактному центрі.

Як відомо, останніми роками для відбору абітурієнтів, які вступали до вишів України на основі повної середньої освіти, до конкурсного бала додавався середній бал шкільного атестата, розрахований за 200-бальною шкалою.

На думку багатьох освітніх експертів, така значна вага шкільного атестата мотивує існування корупційних схем у середній освіті.

Зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році будуть затверджені найближчим часом. За словами першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун, радикальних змін в Умовах прийому до ВНЗ не передбачається.

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів стартує 1 липня, їй передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що розпочнеться 3 червня.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2014 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2014 Вконтакте.

Освіта.ua
11.04.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1
Я сторонник результатов ВНО, а не школьных атестатов.... Порой ставят оценки на халяву(родители богатые; или в селах, кумов’я все...) 100%, ВНО!!!!! 12 балов вполне хватает... Ну и в школе мы учимся не для хороших оценок, а дабы получить знания!!!!!!!!!!!!!
Ігор
Я вважаю,що правильною оцінкою був би атестат від 5 до 60 балів.По-перше,це більше ніж 12,а отже не буде "розумників" які з класу 8-9 почнуть вчити профільні предмети і насруть на інші так як шо 4-5 шо 9-10 різниця невелика.По-друге,це меньше 200,а отже навіть "багатії" і підлизи(є й такі) все таки як не як а будуть серйозно готуватись до ЗНО бо на атестаті "виїхати" не вийде.На мою думку,60 балів це оптимальний варіант зі всіх запропонованих.
1
Для Ігор: Ну прям.... Главный критерий - ЗНАНИЯ, а не какая-то там оценка... Не все учителя лояльны!!!!
Коментувати
321
Предлагаю на бюджет брать только тех, у кого нет в аттестате оценок ниже 7 баллов. А баллы за аттестат отменить.
1
Для 321: А если человек - инвалид??? А недобросовестный учитель по физкультуре поставил 2??? Думаем, что пишем... Сам небось выехал на 7-х....
Коментувати
Гість люба
12 балів+категорична! заборона на випивки в приміщеннях садочка-школи-птнз-внз круглорічно і цілодобово. перевірити і викорінити всі "гадюшники" : спецзали для "прийомів"
Богдан
Получається зря пропахав у школі.
темА
Як красномовно мовчить міністерство ! Мабуть , міцно тримають старі корупційні пута . Коли ж ви їх нарешті скинете ? 12 балів - перший крок для подолання корупції .
Кот
Тут уже хочется материться, какой балл аттестата будет?
Влад
Что тут думать ? Делайте 12 баллов .
Студент
Ну и когда примем балл аттестата?
Бывает
90% как минимум отличников в школе - это халявщики) у них аттестаты по 190-200 балов, но уровень знания таких предметов как физика, химия на уровне 4-6 балов)
Препод
200 баллов или 60 - это неважно. Но только в том случае, если итоговые оценки будет выставлять независимая структура, как на ЗНО. А до этого балл аттестата вообще отменить. Даже если нет коррупции, порочен сам принцип, кто учит, тот и выставляет оценки. При этом всегда одинаковые баллы в разных школах будут весить в смысле знаний по разному. А уж коррупция вообще превращает жизнь в школе в беспредел. Кроме покупки баллов есть еще прелести. Стукнуло кому-то в голову, учеников отправляют на ненужные им конкурсы, соревнования или просто оставляют непонятно зачем после уроков, причина найдется. А дети и так перегружены. Плюс сдирание денег на класс и на школу. Настоящая крипаччина.
люда
Для Препод: а хто має ремонтувати клас? Звісно, держава. Але... і копієчки не діждешся. Роками білимо, малюємо, лакуємо за кошти батьків. А все це роблять або найняті батьками працівники, або вчителька сама пів літа скаче по класу.
Коментувати
Helen
Я вважаю що бал атестата треба оцінювати в 200 балів! Тому що я намагалася підтягнути всі предмети, щоб був нормальний і бал атестата. А тепер, що робиться. Виясняється, що все це марно! Тим паче, що в моїй школі корупції немає. Але якщо змінювати, то зробили б в наступному році, а не в свинячий голос! Так багато моїх однолітків спиралися на атестат, для вступу в ВУЗ на бюджет, тому що фінансово вони не зможуть заплатити за навчання. Сумно, друзі, сумно, що трапилися такі події.
Бывает
Для Helen: а ты уверен что ученики в твоей школы у кого аттестаты по 190-200 балов знают химию и физику на 11-12 балов?)
Коментувати
Олександр
Нормально 60 балів на мою думку. Тому, що є діти які стараються і прагнуть вищих оцінок.
δείμος
Для Олександр: нехай вони цих оцінок прагнуть, проходячи тестування
Коментувати
Добрячок
Пи............. больше нечего не могу сказать, принять бал аттестат и определиться не судьба у нашего министра с его помощниками...
δείμος
Визначайтеся ви вже з атестатом! Місяць залишився, а вони кота за хвіст тягнуть.
Вікторія
Навчаюсь на 1 курсі університету, і знаєте що, нічого мене у школі не навчили! Зараз все вчу заново! Математику вчила з репетитором, укр мову та географію які здавала - вчила сама, ось і все! Фізика, хімія, інформатика - їх у школі НЕ ВЧАТЬ! Так навіщо за атестат давати стільки балів? Бал атестату - це тільки оцінюється вміння лизати жопу вчителям, і не більше! Тим паче у сільських школах бал атестату за красиві очі всім ставлять, особисто знаю таких! Так що я ЗА 12 балів.
Вика
Для Вікторія: Вы раскажите как Вам Виктория учится в универе, тоже ничему не учат, или самой приходится учиться. Кто в школе не учился в ВУЗе тяжко однако, приходитЦа, эгэш. Судя по Вашим выражовываниям балл аттестата у Вас невелик и Вам до соплей обидно. А с физикой и информатикой не нужно обобщать, всяко быват однако, иногда нужно и самой книжечку открыть и выучить урок, а на уроке спросить если шо недошло (по Вашему лизнуть) смотриш и в универе полегче было-бы.
Коментувати
Вчитель
Я работаю в школе и хочу обратиться к нашему министру: "Хотите убрать коррупцию в школе - сделайте 12 балльный аттестат! Даже в этом году - вы этим поможете тем семьям, у которых нет денег заплатить за высокие оценки, у них хоть появится какой-то шанс"
Директор школи
Тільки у 12 бальній системі атестат! Це допоможе подолати першу сходинку корупції. Також потрібно відмінити всі додаткові бали(за підготовчі курси,за перемогу в МАН та інше). ТІЛЬКИ РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТІВ ! Але щороку змінюйте відповідальних за пункти тестування. Відмініть ДПА в 11 класах (це тільки перевантаження учнів ). Зробіть ЗНО у травні,результати вносити в атестат та нагороджувати медалями тільки після ЗНО.
Sergiy
-АГА,результати вносити в атестат та нагороджувати медалями тільки після ЗНО. так один рік і було, якщо знаєте статистику, то по Київсьськи області, кожен 4 -й!!! не підтведив медаль, не буду наводити дані по іншим областям вони не кращі, тому і відхрестилися. -Що стосується відмінити всі додаткові бали(за підготовчі курси,за перемогу в МАН та інше). то за підготовчі курси, це особлива справа ВНЗ, і ви тут нічого не зробити, чи хотіли знову іспити? За перемогу в МАН, та олімпіадах, то спробуйте спочатку зайняти там місце, а потім говоріть, що Вам це не подобається, поважайте кращіх учнів Ураїни, їх до відома не так і багато, і деякі з них їдуть вчитися за кордон!
Коментувати
Алина
Понятное дело, что те, кто не очень хорошо учился, будут просить 12 баллов за аттестат. Дети,которые старались, будут просить 60 или 200 баллов. Если будет 12 баллов, то нет смысла учится в школе на отлично. Вы просто этой реформой отбиваете желание старательных детей. И вот объясните, неужели за взятку учитель вместо 4 баллов поставит 12? Не издевайтесь над детьми!
DOCENT
Для Алина: Це залежить від розміру хабара і вимогливості вчителя. Як в старій байці про екзамени. Одного можна спитати скільки приблизно загинуло під час другої світової війни, а іншого попросити назвати всіх поіменно.
Мария
Если учителям снимут надбавки и доплаты и оставят с зарплатой 1500 грн, то может быть наше доблестное правительство действительно вынудит учителей брать взятки массово.
δείμος
Ще раз повторюю для "відмінників" та псевдомедалістів: люди, які старанно вчилися протягом 11-ти років, не зіткнуться з труднощами на ЗНО. Зразу ж пригадується мені одна дівчина, медалістка, яка написала ЗНО з української на 160 балів, а мала оцінку "11". Я взагалі не розумію, чому ви, відмінники, зразково-показові громадяни нашої держави, такі егоїстичні свині (вибачайте тут) ?
Коментувати
Благорозумие
Уважаемый министр! Не делайте глупостей в конце учебного года! Я "за" намерения правительства сделать аттестат 60, а то и 12 балов. Ну, не в этом же году! Всё надо взвесить. И не факт, что искореняя этим шагом коррупцию в школе, Вы не "даёте зелёный свет" ВУЗам? Вообще, вопросов очень много. Тогда нужно пересмотреть и бал за курсы, и категории льготчиков.
Гость
Боже, Господи пожалей нас деток, сделай равную конкуренцию и 12 бальный аттестат...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!