Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія МОН не пропонує радикальних змін до умов прийому
МОН не пропонує радикальних змін до умов прийому

Міністерство освіти оприлюднило для обговорення проект Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році

МОН не пропонує радикальних змін до умов прийому

У Міністерстві освіти і науки повідомили про оприлюднення проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році.

Виходячи із тексту проекту умов прийому у 2014 році, міністерство не пропонує зменшувати кількість можливих спроб подання заяв про вступ. Документ передбачає право вступників подавати заяви не більше ніж до п’яти вищих навчальних закладів та не більше ніж на три напрями підготовки у кожному з них.

Також міністерством не запроваджено анонсовану раніше норму щодо скорочення строків подання заяв та кількості хвиль зарахування абітурієнтів.

Передбачається, що вступна кампанія 2014 року розпочнеться 1 липня, а прийом заяв від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти завершиться о 12.00 годині 31 липня.

Традиційно, прийом заяв від інших категорій вступників закінчуватиметься раніше. Зокрема, прийом документів від осіб, які при вступі мають проходити співбесіду, буде завершено 18 липня, а від осіб, які для вступу на навчання мають проходити творчі конкурси - 20 липня.

Рейтинговий список вступників, які вступатимуть на основі повної та базової загальної середньої освіти, із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення має бути оприлюднений не пізніше 12.00 години 1 серпня.

Проектом умов прийому передбачається, що перший строк вибору вступниками місця навчання закінчується о 18.00 годині 4 серпня. Оновлений список рекомендованих до зарахування до вищих навчальних закладів оприлюднюється не пізніше 12.00 години 5 серпня.

Другий строк вибору вступниками місця навчання закінчується о 18.00 годині 7 серпня, а оновлений список рекомендованих до зарахування оприлюднюється не пізніше 12.00 години 8 серпня. Відповідно третій строк вибору вступниками місця навчання закінчується о 18.00 годині 11 серпня.

Зарахування вступників за державним замовленням на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти має відбутися не пізніше 15.00 години 12 серпня. Зарахування за кошти фізичних та юридичних осіб – не пізніше 25 серпня.

У 2014 році вступники зможуть подавати заяви про участь у конкурсному відборі до вищого навчального закладу, як у паперовому так і у електронному вигляді.

Також, у Міносвіти пропонують не змінювати норму про право абітурієнтів подавати сертифікати ЗНО усіх попередніх років. Відповідно виші прийматимуть сертифікати зовнішнього оцінювання 2014 року, а також сертифікати, отримані вступниками впродовж 2008- 2013 років.

Конкурсний бал вступників пропонується обчислювати шляхом додавання балів сертифіката ЗНО з конкурсних предметів, середнього бала атестата та додаткових балів.

Особам, які в рік вступу закінчили підготовчі курси вищого навчального закладу буде нараховуватися до 20 балів при вступі на технічні спеціальності.

Прохідний бал для участі у конкурсному відборі для вступу на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра має бути не нижчим 124 балів з непрофільних конкурсних предметів, та не нижче 140 балів з профільних конкурсних предметів.

Ці та інші особливості умов проекту прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році див. на сайті Міністерства освіти і науки за наступним посиланням.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту можна надсилати за електронною адресою: o_yanush@mon.gov.ua (Януш Олег Богданович – головний спеціаліст сектору міжнародних освітніх проектів).

Освіта.ua
25.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
v1946
Как можно в одном конкурсе разрешать участие сертификатов, выданных в разные годы? Их нельзя сравнивать! Ведь это рейтинговые баллы полученные на конкретных выборках (абитуриенты разных кампаний). Также нельзя сравнивать результаты, полученные разных формах экзаменов: независимое тестирование и экзамены в ВУЗе. Нельзя разрешать ВУЗам проводить свои экзамены, кроме нескольких специфических профессий (художники, музыканты, спортивные,...). Целью таких новаций есть : 1. Сначала размыть систему ВНО. 2. Затем скомпрометировать её. 3. И, наконец, ОТМЕНИТЬ.
дарія
Третя хвиля зарахувань у більшості вузів відбувається за гроші. Я вчитель і бачу як під час третьої хвилі поступають учні нашої школи, які навіть грамотно писати не вміють, а про знання математики, фізики, хімії навіть не приходитьс говорити. Але ж вступають. Пропоную підняти планку до 165-170 балів за ЗНО.
Ирина Шульгина
Да и не надо ничего менять радикально. Система с ЗНО неплохая, уберите эти хвыли зарахування непонятные, во время которых творят, что угодно, Мельников поубирайте и будет все неплохо. Но вместо реальных действий очередное перекладывание бумажек, называемое концепциями и декларациями
Капаліка
Скільки було балаканини про скорочення термінів вступної кампанії, зменшення кількості хвиль зарахування, обмеження кількості ВНЗ для подачі документів на вступ. І після всього викотили на обговорення минулорічний текст, в якому змінили пару слів на синоніми та вставили пару пропущених ком. І, нарешті, цікаво - яке відношення має сектор міжнародних проектів до Умов прийому?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!