Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія У Міносвіти визнали факти корупції при вступі
У Міносвіти визнали факти корупції при вступі

Керівників вишів попередили про особисту відповідальність за порушення при зарахуванні

У Міносвіти визнали факти корупції при вступі

У профільному відомстві повідомляють, що протягом першого етапу вступної кампанії з 1 по 31 липня 2013 року, під час прийому документів до вищих навчальних закладів правоохоронними органами встановлено кілька фактів отримання працівниками вищих навчальних закладів неправомірної вигоди за встановлення несанкціонованих преференцій під час конкурсного відбору.

У зв’язку з цим, керівникам вищих навчальних закладів усіх форм власності і підпорядкування надісланий лист, у якому перший заступник міністра Євген Суліма наголошує на необхідності запобігання правопорушенням під час вступної кампанії та посилення роботи щодо профілактики та викорінення проявів посадових зловживань, хабарництва та інших негативних явищ.

Зокрема, керівники вишів мають забезпечити прозорість вступної кампанії шляхом висвітлення її перебігу та результатів на офіційних веб-сайтах і на стендах приймальних комісій, організацію інформування вступників про номери телефонів довіри обласних управлінь внутрішніх справ, за якими, у разі вимагання хабарів, можна повідомити про злочин.

Також має бути забезпечена відповідальність керівників структурних підрозділів навчальних закладів, працівників приймальних та відбіркових комісій за дотримання вимог під час проведення вступних екзаменів та формування конкурсних рейтингових списків.

У міністерстві рекомендують залучати громадськість та представників студентського самоврядування до спостереження за перебігом вступної кампанії 2013 року.

Про випадки хабарництва та зловживань керівники вищих навчальних закладів мають невідкладно інформувати Міністерство освіти і науки, інші міністерства і відомства, що мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади.

"Враховуючи суспільну важливість завершального етапу вступної кампанії 2013 року, попереджаю керівників вищих навчальних закладів про особисту відповідальність щодо забезпечення достовірності рейтингових списків та порушення під час підготовки наказів про зарахування", - йдеться у листі першого заступника міністра.

"Наголошую на недопущення зарахування за відсутності ліцензії або з перевищенням встановленого ліцензованого обсягу, відмови у рекомендації до зарахування та зарахуванні поза конкурсом особам, які мають на це право, порушень норм ступеневої освіти у частині зарахування за невідповідними напрямами підготовки, самовільного перерозподілу місць державного замовлення між напрямами, спеціальностями або його невиконання тощо", - зазначає Суліма.

Також він повідомив, що у разі встановлення порушень Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2013 році накази про зарахування будуть скасовані, неправомірно зараховані студенти не отримають студентські квитки, а винуватці допущених правопорушень будуть притягнуті до відповідальності.

Як відомо, міністр освіти впродовж останнього часу відкидав можливість корупційних дій з боку посадових осіб навчальних закладів та запевняв громадськість, що можливостей для хабарництва під час вступу до вищих навчальних закладів не залишилось.

Освіта.ua
01.08.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Archebald
Я цілком згідний у нашої країни немає майбутнього корупція при вступі у ВНЗ як була так і є !!!Ціклом доведено ,нинішння влада казала буде щось змінювати,а все так і осталось!!!!!!Куди звернутися якщо ти став жертвою корупції у ВНЗ???А саме НУВГП міста Рівне 2014 рік Навчально-науковий інститут економіки, менеджменту та права напрямок правознавство!!!!!!!!!!!!!!!
Анастасия Хорунжая
У этой страны нет будущего...всё продается и покупается! Мне кажется,было бы отлично если бы проверили отвечают ли поданные выпускниками справки о льготах и т.д. действительности,они же купленные,а то больно уж много у нас инвалидов в стране становится с каждым годом...а те которые действительно имеют полное право на это бюджетное место-остаются ни с чем..обидно:(
Виталий Бабенко
Для Анастасия Хорунжая: Вы правы с нашей властью у страны нет будущего, ведь они временщики, поэтому на перспективу не работают, только воруют! но и оппозиция не лучше поскольку основная цель занять место регионалов у кормушки!
Коментувати
Марина Говорова
Мало, що визнали. З корупцією треба боротися жорстикими методами. Он китайські комінусти мають для своїх чиновників смертну кару. І наших непогано було б чимось "застерегти", а то штрафи на них не діють. Сума хабаря набагато вище.
Ирина Шульгина
Для Марина Говорова: а наших взяточников на каталках возят и позволяют ширинки расстебать бедненькому, такой весь больной. Как на лапу брал, сердце не болело. Не удивлюсь, если через пару дней окажется, что он сердце подлечивает где-нибудь на островах. Не Китай у нас, а жаль...
Коментувати
65
Головне налякати.... А далі все буде як і було.
123
показания расходятся... У одного нет коррупции, а другой таки ее обнаружил.
Ирина Шульгина
Для 123: Только вчера говорил Табачник, что ни одной лазейки не осталось. Самое лучшее решение - не слушать их вообще и надеяться, что что-то изменится, хоть не верится. Не вижу я в оппозиции людей способных вывести то же образование из кризиса
Виталий Бабенко
Для Ирина Шульгина: каким образом оппозиция выведет образование из тупика в который она сама же его и загнала Болонской системой? да и к тому же должна быть программа развития, реальные предложения, и по первому рабочему месту, и по государственному заказу, и по необходимым государству специальностям, а пока подобная прогамма есть только у коммунистов.
Коментувати
Коля Цезарь
Эй ты, патлатый, закрой дверь. Мне холодно...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!