Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступникам радять не забирати подані заяви про вступ
Вступникам радять не забирати подані заяви про вступ

В ОПОРІ зазначають, що абітурієнти безпідставно намагаються відмінити подані заяви

Вступникам радять не забирати подані заяви про вступ

Попри те, що потік абітурієнтів до вищих навчальних закладів сповільнився, а приймальні комісії реєструють значно менше заяв та документів для участі у конкурсному відборі, вступна кампанія набирає нових обертів, повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

"Оскільки Умовами прийому передбачено, що один абітурієнт має право подати п’ятнадцять заяв (у п’ять ВНЗ на три напрямки підготовки) для участі у конкурсному відборі, рейтингові списки в окремих навчальних закладах вже налічують більше тисячі вступників, як на популярних, так і не дуже затребуваних напрямках підготовки", - зазначають спостерігачі мережі.

В ОПОРІ зауважують, що самостійно оцінюючи свої шанси на зарахування на навчання за бюджетний кошт, багато абітурієнтів роблять невтішні висновки і приймають рішення забрати документи в одному навчальному закладі та подати їх в інший, куди за їхніми прогнозами, можуть бути зараховані на бюджетні місця.

"Громадянська мережа ОПОРА наголошує на помилковості та необдуманості таких вчинків. По-перше, насправді подають оригінали документів у виш лише близько 30% абітурієнтів, які були рекомендовані до зарахування у першій "хвилі", решта – 70% доукомплектовується в другій-третій "хвилях" за рахунок тих осіб, які не були рекомендовані раніше. А тому цілком ймовірно, що у 5 чи 8 серпня можуть бути рекомендовані до зарахування абітурієнти із значно меншими конкурсними балами", - повідомляють спостерігачі.

Крім того, досвід попередніх років показує, що у випадку наявності вільних місць держзамовлення станом на 10 серпня, приймальні комісії зараховують (за рейтингом) вступників, які подали оригінали документів, але не були рекомендовані до зарахування раніше.

По-друге, якщо абітурієнт хоче забрати раніше подані документи з одного навчального закладу, щоб подати їх до іншого (бо використав усі спроби вступити до 5 ВНЗ), він не зможе цього зробити, як і повернути заяву для участі у конкурсному відборі назад. Адже коректно подана вступником особисто чи дистанційно заява реєструється у Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Факт подання заяви у паперовому вигляді реєструється працівником приймальної комісії безпосередньо під час прийняття заяви, а електронної – коли відповідальний за роботу з ЄДЕБПО працівник приймальної комісії, встановлює заяві статус "заяву зареєстровано у ВНЗ", або "заява потребує уточнення". Після встановлення таких статусів, абітурієнт вже не може скасувати електронну заяву.

"Тому, навіть попри те, що абітурієнт забере документи в приймальній комісії – факт подачі заяви у Базі все одно залишається. Тому звичною є ситуація, коли абітурієнти, забравши документи в одному виші, на жаль, не можуть їх подати до іншого, адже він вважається шостим, що не передбачено ні Умовами, ні правилами прийому, а реєстрація такої заяви в ЄДЕБПО не можлива", - наголошують спостерігачі.

"Зважаючи на це, передусім радимо не забирати вже поданих документів з приймальних комісій конкретних ВНЗ. Адже, спрогнозувати можливість вступу на місця державного замовлення вкрай важко. Для тих абітурієнтів, які ще не скористалися своєю можливістю та не подали заяви для участі у конкурсному відборі до 5 ВНЗ пропонуємо приймати виважені рішення, які не стануть на перешкоді здобуття бажаного фаху", - зауважили представники Громадянської мережі ОПОРА, звертаючись до абітурієнтів.

Освіта.ua
24.07.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анастасия
как отменить єлектронное заявление??
Володимир
Для Анастасия: потрбно в самому університеті написати заяву про скасування заяви
Коментувати
Олена
Я хотіла б дізнатися, маю цільове направлення в медичний університет, в якій хвилі зможу себе побачити.
///
Якщо абітурієнти, які після першої хвилі забрали документи, бо в другій хвилі проходять в інших ВНЗ, то в базі цього не змінюють і вони залишаються «мертвими душами» для непрохідних абітурієнтів. Це так хитро створена ЄДЕБПО? Налаштована для корупційних схем у ВНЗ під час другої і третьої хвилі?
читач
Що це за розвод? Чому приймальна комісія не може до 1 серпня внести той факт, що абітурієнт забрав документи? Що за така примітивна ЄДЕБПО? Як її дозволили використовувати?
Андрей
Інформаційна система «Конкурс» отримує дані про вступників з Єдиної бази, але підпорядковується громадській організації «Центр освітньої політики», тому за телефоном технічної підтримки з питань реєстрації ми не маємо можливості надати консультацію по роботі системи «Конкурс». Отсюда, логично предположить, что те данные которые есть на "вступе", соответствуют данным Единой базы. Верно?
Андрей
Здравствуйте. Я забрал документы из одного ВУЗа и подал потом в другой. Действительно, в списке университетов на "http://ez.osvitavsim.org.ua/" последний ВУЗ стал под номером шесть. В том что я забрал документы статус - "Скасовано абітурієнтом". В том что подал - "Допущено до конкурсу". На сайте "вступ" я убран из рейтинга ВУЗа из которого забрал и есть в рейтинге ВУЗа в который подал. И что же, теперь потому что я на сайте "http://ez.osvitavsim.org.ua/" имею последний ВУЗ под номером "6" я не смогу участвовать в конкурсе не смотря на то, что я к нему допущен и есть в рейтинге на "вступе"? Это очень странное заявление, неужели так и будет и должно быть?
zzz
Для Андрей: Так и должно быть! Есть же правила поступления, написанные для всех - и даже для Вас, как ни странно...
Андрей
Я согласен. Просто в этой статье говориться обратное. "По-друге, якщо абітурієнт хоче забрати раніше подані документи з одного навчального закладу, щоб подати їх до іншого (бо використав усі спроби вступити до 5 ВНЗ), він не зможе цього зробити, як і повернути заяву для участі у конкурсному відборі назад. Адже коректно подана вступником особисто чи дистанційно заява реєструється у Єдиній державній електронній базі з питань освіти. " Вы её читали, zzz?
aladdin85
Данный случай происходит редко.
Коментувати
Ann
Если подал оригиналы документов в один вуз, можно ли их забрать до первой волны?
я
Для Ann: можна, але залиште їм копії, раптом знадобиться
Коментувати
гость
"не можуть їх подати до іншого, адже він вважається шостим, що не передбачено ні Умовами, ні правилами прийому, а реєстрація такої заяви в ЄДЕБПО не можлива" ще й як можлива! Вострикова Ксенія Сергіївна- Знайдено заяв: 19 http://abit-poisk.org.ua/
Віктор
Для гость: Можливо, вона подавала заяви на вступ й у попередньому році.
Олег
Нет, просто на четыре направления документы поданы в колледжи, а они наверное не входят в пятерку учебных заведений ( считаются очевидно только универы или академии ), и поэтому колледж не может считаться шестым учебным заведением. Я думаю что так.
Катерина
Странно... колледжи тоже должны считаться, потому что это ВУЗы, только 1-2 уровня аккредитации...
Коментувати
Тетяна Швець
А як на рахунок заяв на факультети в межах одного університету, чи є реальним забрати з одного та подати на інший?
я
Для Тетяна Швець: у ВНЗ ви можете "охопити" тільки 3 факультети. Якщо подали вже три заяви, то не можна.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!