Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вузи приховують квоти держзамовлення
Вузи приховують квоти держзамовлення

В ОПОРІ повідомляють про маніпуляції з державним замовленням

Вузи приховують квоти держзамовлення

У Громадянській мережі ОПОРА зазначають, що проблемою вступної кампанії цього року стало невчасне затвердження та оприлюднення квот державного замовлення.

Про це йдеться у висновках, підготовлених спостерігачами ОПОРИ на основі результатів спостереження у 43 вищих навчальних закладах, а також звернень на телефон «гарячої лінії» ОПОРИ.

"Як не дивно, проблемою цього року стало невчасне затвердження та оприлюднення квот державного замовлення. Зокрема, кількість державних місць до вишів, які підпорядковані Міністерству аграрної політики та продовольства України, було доведено 3 липня, Міністерству охорони здоров’я - лише 12 липня. Звертаємо також увагу, що ВНЗ, підпорядковані Міністерству культури, хоч і були ознайомлені з обсягом державного замовлення ще в червні, проте на веб-сайтах деяких з них досі нема обсягу державного замовлення", - повідомляють спостерігачі.

За висновками спостерігачів, проблеми з оприлюдненням квот державного замовлення існують і в навчальних закладах, підпорядкованих профільному міністерству.

"Незважаючи на те, що Міністерство довело до відома всіх ВНЗ обсяг замовлення ще до 1 липня, деякі виші оприлюднили його тільки через тиждень-два. Так, лише 10 липня були оприлюдненні квоти у Вінницькому національному технічному університеті", - наголошують спостерігачі ОПОРИ.

Також у громадянській мережі повідомили, що Дніпропетровський національний університет Гончара оприлюднив квоти державного замовлення на стенді приймальної комісії та в ІС "Конкурс" лише 15 липня, а на веб-сайті вишу такої інформації досі немає.

"До цього часу в ІС "Конкурс" відображалися дані про планові показники, які навчальний заклад очікував отримати від МОН (причому, вони були значно вищі від затверджених). А тому вчора, коли ВНЗ подав до ЄДЕБПО оновлену інформацію про держзамовлення, на "гарячу лінію" ОПОРИ почали звертатися абітурієнти з проханням роз’яснити ситуацію. На жаль, такі вступники були фактично введені в оману університетом, оскільки орієнтувалися на вказаний раніше обсяг держзамовлення. В університеті радять вступникам не панікувати з цього приводу, адже виш все-таки розраховує на збільшення місць держзамовлення і вже подав відповідний лист до міністерства", - йдеться у повідомленні ОПОРИ.

"Для спостерігачів ОПОРИ лишається незрозумілою така затримка з оприлюдненням квот державного замовлення в університетах, а також відмова МОН оприлюднювати відповідний наказ (із усіма додатками) на власному веб-сайті", - зазначають у Громадянській мережі ОПОРА.

Спостерігачі наголошують, що наявність інформації про обсяги державного замовлення у вільному доступі дозволила б абітурієнтам адекватно оцінити свої можливості вступу по кожному окремому напряму підготовки і дозволила б уникнути таких непорозумінь як у Дніпропетровському національному університеті ім. Гончара.

Освіта.ua
17.07.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гость я
ЗНУ разрекламировали новые спец. Философия и Польск.яз.,не указав,что бюджета там нет совсем .Дети подали заявки только потом узнали,что только на коммерч. основе.Забрать документы уже нельзя - завка-то УЖЕ использована!
ТамІван
"В ОПОРІ повідомляють про маніпуляції з державним замовленням..." ну то й що? Свою роботу ОПОРА виконала - ПОВІДОМИЛА, а далі що? "Васька слушает да ест"...
Emerlin
Льготы - это конечно хорошо, но зачастую за счет этих льгот в университеты проходят тупицы и бездари, которым эти льготы вообще не положены, которым просто купили справочки и корочки. Страна инвалидов (ИМХО)
Алекс
Шахтерскую льготу отобрали а я знаю парочку которые льгот не имели а при поступлении вдруг получили.. Откуда? Просто их родители знакомы с управлением вузов и вот потом ети вузи дают тупеиших специалистов в своём деле... А нормальные, умные дети "пропадают"... И продолжаеться доминирование одних и тех же поколений родился в семье багача им и станеш а бедные или средние потерпают((
Ирина Шульгина
Для Алекс: Ой да, льготников перед каждой кампанией плодится немерянно... И у всех принимают. Это единичный случай, а на государственном уровне Королевская "пересмотрела" льготы чернобыльцев. И те, кто в 1986-м потерял здоровье, теперь голодуют под Кабмином, потому что министр решила, что больно зажрались уже
Алекс
Для Ирина Шульгина: Согласен... Плодиться немерянно. Я конечно ничего не имею против скажем: инвалидов, или же детей с деиствительно льготами. Лучше не иметь льгот но быть здоровым, но я немогу понять тех кто наверное читают себя "самыми умными" делая эти льготи. Просто совести даже малейшей у них нету...
Ирина Шульгина
Страна сейчас у нас такая. тем, кому больше всего нужна помощь, ее не получают, а те, кто и так не бедствует, еще и помощь, и все получают. Страшно смотреть, когда мама ребенка-инвалида побирается и стучит во все двери, потому что иначе не выжить. Льготы существуют, но никто их не соблюдает, не советское время. Потом получается, что сирота или ребенок-инвалид вылетает из списка, потому что слишком много внезапно получивших льготу
Коментувати
Ирина Шульгина
Конечно, надо навести порядок с вступительной кампанией. Такое впечатление, что каждый вуз, как хочет, так крутит для себя закон. Тут писала девочка, что у нее шахтерскую льготу не приняли. Я специально узнавала - не имели права. Но ничего не докажешь, все за семью замками

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!