Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Право на зарахування поза основним конкурсом
Право на зарахування поза основним конкурсом

Умовами вступу до вузів 2017 року передбачають надання окремим особам спеціальних умов участі у конкурсі

Право на зарахування поза основним конкурсом

Згідно з умовами вступу у вищі навчальні заклади, вступники окремих категорій мають право на спеціальні умови на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів.

Спеціальні умови зарахування на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів передбачають право на зарахування за результатами співбесіди або участь у окремому конкурсі за певними квотами.

Формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

 • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Зазначений список вступників впорядковується за алфавітом;
 • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Зазначений список вступників впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.
 • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах. Зазначений список вступників впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.

Право на спеціальні умови зарахування

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням за результатами співбесіди мають:

 • особи визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 10-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • особи яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане право на прийом без екзаменів до державних вищих навчальних закладів за результатами співбесіди;
 • особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-1 мають:

 • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року № 124/95.

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-2, за умови вступу на основі повної загальної середньої освіти мають:

 • громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2017 року.

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-3 мають:

 • особи, що здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах певної адміністративно-територіальної одиниці при вступі на конкурсні пропозиції, для яких встановлено квоту-3.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2017 році.

Освіта.ua
09.04.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
нана
доброго вечора, підскажіть, будь ласка, дитина інвалід до 18 років має подавати паперову заяву чи можна в електронномк вигляді?
ivanna535
Дитина сирота здає і зно і вступніні іспити, якщо не дай Боже щось не здасть, може поступити позаконкурсом??
Катерина Скопенко
Дитина залишилась повним сиротою у 15 років. Була в дитячих будинках. Отримала повну середню освіту і в цьому році, у віці 23 роки, нарешті змогла скласти ЗНО. Чи має право на пільги при вступі до ВУЗу на бакалаврську програму?
Мума
Для Катерина Скопенко: вже пізно. З 23 років вона вже не може претендувати на статус дитини-сироти
Коментувати
Мирослав
Чи має дитина право на пільги, якщо батько учасник бойових дій? Потрібно дуже знати)
Іван
Для Мирослав: Ні, якщо батько брав участь в бойових діях самостійно.
Коментувати
Олена
Дитина інвалід з дитинства підскажіть які пільги при вступі у вищі навчальні заклади?
Іван
Для Олена: Від квота-1 до вступу на загальних підставах. Все залежить від того, яке захворювання.
Олег
Якщо я дитина інвалід, у 2 роки мені зробили операцію на оці,а тепер у мене стоїть протез.В цьому році я здав зно.підскажіть які пільги в мене будуть.Дякую!
Коментувати
Альона
Діти в яких помер батько мають пільги при зарахуванні на бюджет? Чи є пільги на контракті?
Іван
Для Альона: Ні.
Коментувати
Лера
Мама-одиначка + непрацездатна(інвалід) чи можу я (її дочка) можу розраховувати на пільгове місце?
Іван
Для Лера: Ні. На якій підставі?
Лера
Відповідно до абз. 3 ст. 1 того ж Закону: "діти, позбавлені батьківського піклування, - діти, які залишилися без піклування батьків у зв’язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними,
Лера
Відповідно Закону України № 2342-IV
Коментувати
Артем
Батько учасник бойових діх, чи передбачається пільга для в ступу у внз дітям? Яка форма довідки для дитини батько якої має статус Убд?
Іван
Для Артем: Дітям ні. Лише учасникам.
Вікторія
Передбачається! Учасникам та їх дітям.
Людмила
Для Вікторія: Цікаво які?
Коментувати
Андрей
Добрый вечер! Собираюсь поступать на стоматологию. Прочитал про первоочередное зачисление: когда нужно заключать договор с учебным заведением? Спасибо
Оксана
Для Андрей: Это насчет 3 года отработать в селе? Я тоже слышала, но подробностей не знаю.
Коментувати
Олег
Доброго дня! Я участник АТО був звільнений з лав ЗСУ у грудні 2017 року. Маю диплом бакалавра (юрист). Чи є у мене пільги при вступі до вузу на заочну форму навчання, за рівнем магістр ?
Мар'ян
Добрий день! Якщо я маю проблеми з слухом) я можу мати пільги ? Дякую наперед) напишіть мені будь-ласка
Іван
Для Мар’ян: Можете мати, а можете і не мати. Залежить від того, чи є у вас довідка про те, що ваше захворювання, через яке у вас проблеми зі слухом, входить до переліку таких, які дають право не складати ЗНО. Це ви можете дізнатися у свого лікаря.
Коментувати
Люба
Добрий день! Якщо дитина напів сирота, чи має вона право на пільги при вступі в ВУЗ.?
Іван
Для Люба: Ні.
Коментувати
Сніжана
Доброго дня,я з багатодітної сім^ї.Скажіть будь ласка чи можу я вступити на бюджет з не дуже високими результатами зно і атестату?
Іван
Для Сніжана: Звісно можете. Головне правильно обрати вуз та спеціальність. Якщо бали невисокі - не варто подавати заяви туди, де височезні прохідні бали.
Коментувати
Юля
Добрий день! Я проявилась чотири роки в університеті на пільгах, по статусу дитини-сироти.Чи маю я право продовжити навчання в магістратурі на таких же умовах? Чи є зараз пільги для дітей-сиріт при вступі на магістратуру?
Студент
Доброго дня. Чи є якійсь пільги при вступі на магістратуру для інвалідів 2 групи?
Абітурієнт
Я з Луганської області. територія підконтрольна Україні. Одинадцятий клас закінчила в школі Тернопільської області. Чи маю я право вступити за квотою як абітурієнт із зони АТО? І якщо так, чи потрібні для цього якісь документи, на підтвердження того, що я з АТО?
Олег
Доброго дня.Я дитина інвалід, групи поки що не маю так як мені немає 18 років.Здав уже 2 предмета зно . Сьогодні дізнався що міг не здавати зно. Я хотів би дізнатися чи матиму я пільги при вступі до вищого навчального закладу зі сертифікатами зно
Іван
Для Олег: так, звісно. Головне щоб ваше захворювання входило до переліку, який дає право не складати зно. Це дає право на квоту 1. Якщо ви склали зно - то з цими балами можете вступати за квотою 1 без складання іспитів.
Кирило
Піжкажіть, будь ласка, як конкретно називається довідка про можливість нескладання ЗНО? (або просто номер її напишіть) Буду дуже вдячний..
Кирило
Для Іван: А я якщо вже склав усі іспити для вступу і чи можливо зробити цю довідку ПІСЛЯ єкзаменів?? Чи є сенс її робити(я просто теж дитина-інвалід)?
Коментувати
Валентина
Доброго дня.Маю доньку інваліда дитинства ,яка дуже мріє навчатисьв Київському національному лінгвістичному університеті.Підкажіть будьласка ,які потрібні документи для вступу .Дякую
Іван
Для Валентина: Стандартний набір документів + медична довідка про те, що захворювання дає право не складати ЗНО. Якщо захворювання немає в переліку, що дає право не складати ЗНО, така інвалідність не дає права на квоту.
Коментувати
Марія
Доброго дня. Дочка закінчує пед.коледж , а я інвалід ЧАЕС. Чи маємо право на вступ у ВУЗ по співбесіді?
Людмила
Доброго дня! Я так розумію,що дитина Учасника бойових дій проходить по пільзі "Учасник бойових дій", чи я помиляюсь? Дякую.
Валерія
Для Людмила: Мене теж цікавить це питання, чи Ви знайшли відповідь?
Іван
Лише в тому випадку, якщо у дитини теж є посвідчення УБД (наприклад брала участь в бойових діях разом з батьком).
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!