Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Право на зарахування поза основним конкурсом
Право на зарахування поза основним конкурсом

Умовами вступу до вузів 2017 року передбачають надання окремим особам спеціальних умов участі у конкурсі

Право на зарахування поза основним конкурсом

Згідно з умовами вступу у вищі навчальні заклади, вступники окремих категорій мають право на спеціальні умови на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів.

Спеціальні умови зарахування на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів передбачають право на зарахування за результатами співбесіди або участь у окремому конкурсі за певними квотами.

Формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

 • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Зазначений список вступників впорядковується за алфавітом;
 • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Зазначений список вступників впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.
 • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах. Зазначений список вступників впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.

Право на спеціальні умови зарахування

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням за результатами співбесіди мають:

 • особи визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 10-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • особи яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане право на прийом без екзаменів до державних вищих навчальних закладів за результатами співбесіди;
 • особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-1 мають:

 • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року № 124/95.

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-2, за умови вступу на основі повної загальної середньої освіти мають:

 • громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2017 року.

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-3 мають:

 • особи, що здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах певної адміністративно-територіальної одиниці при вступі на конкурсні пропозиції, для яких встановлено квоту-3.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2017 році.

Освіта.ua
09.04.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій
Хотів запитати, я маю квоту-1, зараз навчаюсь, але хочу в інший ВНЗ вступити. Чи маю я право на повторне зарахування за квотою?
Діана
Добрий день. У мене таке питання: я навчаюся у ВНЗ на заочній формі навчання. Чи можу, я поступити на магістра на заочно- державну форму навчання, якщо мій тато у зоні АТО, але я одружена і у мене інше прізвище??
1111
Для Діана: що означає "чи можу?" Будь хто може вступити на бюджет, якщо пройде за конкурсом. Пільги при вступі отримують самі "АТОшники", а не їх діти, тим більше дорослі
Коментувати
Софія
Доброго ранку!У мене тут таке питання. Чи може бути у мене квота якщо я дитина учасника АТО???
Руслан
Доброго дня ,мені 20 років чи забезпечує держава мене бюджетним місцем у вищих навчальних закладах ?
Лена
Якщо у мого сина батько помер чи має право на державне місце до вступу в колеж
Ксена
Скажіть, чи всі діти - інваліди мають право на квоту 1чи ні? Чи потрібно складати ЗНО, якщо в списку хвороб на пільги? Дякую
Олеся
Доброго дня.Чи маю я право на зарахування на повне державне утримання на основі ступеня бакалавра?здала зно,подала все в паперовій формі,пільга дитина-сирота,20 років
Олена
Доброї ночі. В мене дитина інвалід, здали екзамени до коледжу після 9 класу вступаємо, не пройшли по конкурсу на державне навчання,сказали проходить на платне.Чи мала дитина пільги на зарахування поза конкурсом??? Дуже прошу підкажіть.
DGP
Для Олена: 1. Чому Ви, як мама, задаєтесь таким питанняв лише зараз? Коли в мене син вступав, я за рік до вступу вивчила всі правила і відслідковувала всю вступну кампанію, аби розуміти що нас чекає на наступний рік і до чого слід готуватись. 2.. є певні накази (пошукайте вступ за співбесідою та квота 1), які визначають перелік захворювань, які дають право на пільги. 3. Якщо після 9 класу дитина проходить лише на контракт, то чи не краще залишитись поки що в школі і 2 роки вчитись безкоштовно, тим більше, що якщо вона через 2роки не здасть ЗНО, її відрахують і плакали Ваші гроші.
Коментувати
Булавська наталія
Доброго вечора. Підкажіть будь ласка - дитина - інвалід ( дігноз "цукровий діабет 1 типу) має пільгу при вступі до коледжу після 9го класу? Езамени здав на загальних підставах. При подачі документів здали копії посвідчення по інвалідності , але на бюджет дитина не пройшла за балами. Якщо можна, підкажіть , як нам діяти? Дякую.
Степан
Всім привіт хочу допомоги від вас чи помагає документ при вступі чи поселення в гуртожиток який засвідчує проживання громадянина на території гірського населеного пункту.
Марія
Доброго дня)Підкажіть будь ласка.Коли я подавала заяви, то в рейтингових списках зазначалось, що я маю квоту 3.що це означає, бо не можу зрозуміти
Анастасія
Доброго дня!! Допоможіть будь ласка, якщо дитини батьків було позбавлено батьківських прав, а пізніше її усиновили чи має вона право на пільги при вступі в ВНЗ?
Анна
Для Анастасія: Якщо у дитини статус: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, то має пільги. Якщо повноцінно усиновлена, то рахується повноцінною дитиною, яка виховувалася у родині, де є татко і мама.
Коментувати
Ліза
Доброго дня...я кругла сирота.. Подала документи др вузу на сценічне мистецтво Я йду поза конкурсом??
Анна
Для Ліза: Привіт, якщо ти подавала в паперовому вигляді, і ти вказувала квоту-1, то маєш мати пільгу і йти поза конкурсом, проте якщо на твій факультет не буде такої квоти, то будеш розглядатися на загальних правах
Коментувати
Voznyak Natalia
Доброго дня ,якщо я з багатодітної сімї (6дітей)чи можу я поступити по пільгах? І як?
Анна
Для Voznyak Natalia: Привіт, ні, пільг тут немає.
Коментувати
Олександр
Добрий вечір, допоможіть будь ласкамені мені 16 років, щє є брат, мати нас виховувала сама, батько безветі зниклий для мене буде якась квота?
777
Для Олександр: а яка тут має бути квота? Половину країни матері виховують самі. Ви неє сиротою, не учасник АТО, не інвалід. І до чого тут взагалі Ваш брат? Типу "я брата позву" чи що?
Коментувати
Лілія
Добрий день,підкажіть будь ласка,я дитина сирота,мені 23,чи маю я право поступити на магістратуру по пільгах і отримувати соціальну стипендію?
Галина
Для Лілія: Ні лише до 23 років.
Коментувати
Олександр
Доброго дня. Перелік документів якось змінюється якщо я інвалід 1 групи? І ще написано що потрібно привезти "документ який підтверджує інвалідність" що це має бути ?
Катерина
Доброго вечора))), підкажіть будь ласка, брат інвалід І групи віком 18 років, здавав ЗНО, як нам подавати документи в електронній формі чи паперовій)
Потужний хлопець
Доброго дня, шановні, скажіть будь ласка на яких факультетах перший семестр вивчається вища математика? Дякую.
Богдан
Доброго дня, які я маю пільги при вступі, якщо являюсь дитиною, що постраждала від Чорнобильської катастрофи, та маю чорнобильське повідчення.
Галина
Для Богдан: якщо Ви відмінник, то маєте право вступати за співбесідою
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!