Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Право на зарахування поза основним конкурсом
Право на зарахування поза основним конкурсом

Умовами вступу до вузів 2017 року передбачають надання окремим особам спеціальних умов участі у конкурсі

Право на зарахування поза основним конкурсом

Згідно з умовами вступу у вищі навчальні заклади, вступники окремих категорій мають право на спеціальні умови на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів.

Спеціальні умови зарахування на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів передбачають право на зарахування за результатами співбесіди або участь у окремому конкурсі за певними квотами.

Формування рейтингового списку

Рейтинговий список вступників формується за категоріями в такій послідовності:

 • вступники, які мають право на зарахування за результатами співбесіди (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Зазначений список вступників впорядковується за алфавітом;
 • вступники, які мають право на зарахування за квотами (тільки на основі повної загальної середньої освіти). Зазначений список вступників впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.
 • вступники, які мають право на зарахування на загальних умовах. Зазначений список вступників впорядковується за конкурсним балом від більшого до меншого.

Право на спеціальні умови зарахування

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням за результатами співбесіди мають:

 • особи визнані інвалідами війни відповідно до пунктів 10-14 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • особи яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане право на прийом без екзаменів до державних вищих навчальних закладів за результатами співбесіди;
 • особи з інвалідністю, які неспроможні відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення).

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-1 мають:

 • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
 • особи у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 25 лютого 2008 року № 124/95.

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-2, за умови вступу на основі повної загальної середньої освіти мають:

 • громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2017 року.

Право на зарахування за державним або регіональним замовленням в межах квоти-3 мають:

 • особи, що здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах певної адміністративно-територіальної одиниці при вступі на конкурсні пропозиції, для яких встановлено квоту-3.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2017 році.

Освіта.ua
09.04.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дана
Добрий день. Я дитина позбавлена батьківського піклування. На даний момент я навчаюсь в медичному коледжі (після 9 класу). 30 червня я матиму атестат про отримання загальної середньої освіти. Так як мені доведеться здавати зно, чи можу я оминути якось це лихо і при цьому подати документи до вищого навчального закладу за співбесідою/внутрішніми тестами?
Галина
Для Дана: Ніяк. Якщо не здасте ЗНО, вас відрахують з медколеджу.
Дана
Але ж всі ми чудово розуміємо, що ніхто нікого відраховувати не буде. І я просто не отримаю атестат цього року. А отримаю, коли здам ЗНО. Добре. Уявимо, що будуть відраховувати, що ж робити платникам? Гроші їм ніхто не поверне, у договорі нічого не сказано про ЗНО. Що буде з ними?
Коментувати
Юлія
Добрий день! Я дитина позбавлена батьківського піклування, в мене є чоловік та дитина, чи маю право на вступ до університету на бюджет,та можлива нам кімната в гуртожитку сімейного типу? Дякую.
Павлович
Для Юлія: Шановна Юлія! З моменту реєстрації шлюбу Ви втратили статус дитини,позбавленої батьківського піклування. Згідно зі ст. 250 Сімейного кодексу України опіка, піклування над дитиною припиняється у випадках, встановлених Цивільним кодексом України (статті 76, 77). Піклування припиняється у разі: досягнення фізичною особою повноліття; реєстрації шлюбу неповнолітньої особи; надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності. смерті піклувальника або підопічного. А от за умови отримання високого балу ЗНО Ви цілком можливо можете навчатись на бджетному місці.
Коментувати
Nelya Shchelkova
скажіть будь ласка. я в 2016 році закінчила школу інтернат я дитина сирота и позбавлена батьківсього піклування. але цього року я вийшла заміж чи можу я поступити як дитина сирота? по пільгах? я говорила з юристом він казав що можу, що мої пільги нен зникли мені цікава ще ваша думка?
Ксения
Здравствуйте) мне 23, поступила в магистратуру, меня перевели на бюджет, какая стипендия мне положена? Имею статус дитина сирота
Sergey
Я маю статус дидини, позбавленої батьківського піклування . Поступив на 5 курс на контракт. Я тепер повинен платити за навчання ?
Наталія
Доброго дня! В мене дитина-інвалід, хлопець 16 років (пухлина). Вступаємо до медичного коледжу. Кажуть, що ніяких пільг нема і проходження по конкурсу на загальних умовах. Це правда чи може є якісь законодавчі акти на які можна посилатись? Дякую за відповідь.
Андрій
Я напівсирота, чи маю право на пільги при вступі?
Анна
Чому мене немає в списках абітурієнтів?Хоча я подавала оригінали документів
Олесь
Мій батько загинув при виконанні службових обов’язків (працював у милій) чи маю я квоти при поступленні в ВУЗ?
Карина
Я маю статус дидини, позбавленої батьківського піклування чи отримуватиму соціальну стипендію, якщо буду навчатися по контракту
см
Для Карина: Постанова Кабміну від 28.12.16 #1045 дитина-сирота має право отримувати соціальну стипендію.
см
Для Карина: Ви мате право на щорічну допомогу, яка повинна становити не менше трьох стипендій, на придбання учбової літератури, одноразова щорічна допомога неменш ніж два прожиткових мінімума. Повинна Забезпечувати одягом і взуттям або компенсувати ці витрати на їх придбання. документ п0051323-11роз’яснення щодо соціального захисту дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.
Коментувати
tata2000
Я дитина-інвалід по зору, чи є пільги при вступі до мед вишу?
Зло
Для tata2000: пізно вже запитувати, але як ви збираєтесь там вчитись?
Коментувати
Олена
Дитина інвалід дитинства по слуху, вже виповнилось 18 років, 3 група інвалідності для дорослих, слухопротезований на обидва вуха, чи є пільга для поступання у вищий учбовий заклад
Сергій
Чи є якісь пільги якщо дитина інвалід дитинства і має 3-ю групу, дякую ?
см
Для Сергій: Інваліди 1або2 категорії мають пільгові умови вступу.
Коментувати
Катерина
Доброго дня,якщо я йду на платне в Гетьмана чи буду я проходити співбесіду?
Мирослав
Добрий день!А є якісь пільги для напівсиріт?
1
Для Мирослав: ні
Коментувати
Юлія
Доброго дня, чи є якісь пільги при вступі, якщо обидва батьки інваліди?
см
Для Юлія: Ваші батьки можуть отримати освіту на пільгових умовах, якщо вони не мають вищої освіти, або втратили можливість працювати за спеціальності внаслідок інвалідності.
Коментувати
МІЛА
Добрий день,мій батько учасник бойових дій , я знаю що є пільги у мене для вступу , які?
Сергій
Для МІЛА: http://www.oa.edu.ua/ua/abiturijentovi/pilgi
Коментувати
Олексій
Добрий день. Мені 19 і я дитина інвалід. Чи можу я ще вступити до ВНЗ за пільгами?
1
Для Олексій: TAK
см
Статус ’Дитина-інвалід’ діє до повноліття, а саме до 18 років, після цього віку змінюється статус інвалід-І групи, або ІІ, відповідні медичні заклади підтверджують або скасовують інвалідність.
Коментувати
Наталія
Доброго дня! Мій тато учасник бойових дій в Авганістані і шахтар зі стажем більше 15 років. Чи маю я якісь пільги при вступі у цьому році?
Олеся
Доброго дня! Мій син є литина інвалід чи має він право на пільги при вступі до ВНЗ і які?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!