Виші завершуватимуть навчальний рік дистанційно

Виходячи з ситуації, закінчення навчального року у вишах відбудеться дистанційно

Виші завершуватимуть навчальний рік дистанційно

Виходячи з ситуації, закінчення навчального року у закладах вищої освіти відбуватиметься дистанційно.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, заклади вищої освіти мають бути готові завершити навчальний рік, період сесій зміщуватись не буде.

«Викладачі закладів зараз працюють зі своїми студентами і ми рекомендували організовано підійти до закінчення навчального року та закінчити його в терміни, які були передбачені раніше», - сказала Любомира Мандзій.

Вона зазначила, що виші мають організувати дистанційне складання іспитів і сесій. Також дистанційна форма навчання стосуватиметься випускних іспитів у вишах.

За словами в.о. міністра освіти і науки, технічні можливості в закладах вищої освіти дозволяють організувати цей процес дистанційно.

Як відомо, Кабінет Міністрів 24 квітня оприлюднив поетапний план зняття карантинних обмежень, які планується впроваджувати після 11 травня.

План містить п'ять етапів виходу країни з карантину, які реалізовуватимуться один за одним, після стабілізації епідеміологічної ситуації, що обумовлена кожним попереднім етапом. План також визначає умови, за яких в Україні поступово відновлюватиметься робота закладів освіти.

 

Освіта.ua
25.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитро
Шановні стюденти, я як студент скажу, що близько 80% студентів в гуртодитках навіть у Тернополі й вони зазвичай - іногородні. Тим більше я сам не знаю чим я хворів, а тести безкоштовно і так би незробили. До того ж, у ЗВО заборонено змінювати тривалість навчання. Бо екзамен з одного предмету має виставлятись в той же день у систему. А це тоді нереально. І якщо хоч один хворий зайде, то більшість буде хворими. А нчастково дистанційна сесія - нечесно. Тому в мене інша пропозиціядо до влади і до всіх. У кожному населеному пункті є заклади освіти. А отже, нехай тим, хто не зможе добратись або не хоче наражати на небезпеку багатьох людей. Тож нехай здаватимуть у найближчих закладах, але інструктори мають бути з іншою професією. Тоді це всн сканується і передається факультету, де вже передається тим викладачам, які приймають екзамен
VKNU
Це вже точна інформація що дистанційно чи все таки є надія що екзамени будемо писати в аудиторіях? Тому що сьогодні вранці пані Мандзій, сказала, якщо ситуація зміниться, то студенти в червні повернуться в аудиторії! Яку інформацію брати до уваги? Ніякої конкретної інформації немає( Водять всіх навкруг пальця, нічо не зрозуміло!
Олексій
Для VKNU: В червні повернуться мається на увазі почнеться наступний навчальний семестр.
Дмитро
Олексію: У нас в університеті екзамени у червні, а згідно з рішенням МОН університети проводять із затверженого розкладу, який складався на початку семестру. А канікули ЗО не мають права відбирати. Максимум тиждень на начитку лекцій за наступнтй семестр.
Коментувати
Пані Мандзій, почуйте!!
Велика прблема нашого рідного міністерства в повній відсутності толковоі, професійноі команди. На жаль , профільний комітет парламенту такий же слабкий. Ці здрайці всіх бояться і ненавидять, ні з ким не радяться і тому постійно або помиляються, або відстають. Давно пора прийняти рішення про порядок вступу в магістратуру. Оскільки в гуртожитки приймати студентів не можна( не дай Бог! ) , то слід провести вступ на основі середнього балу за 4 роки бакалаврату і випускних іспитів. Що не зрозуміло??? ПАНІ МАНДЗІЙ ??!!! ВИ НАС ЧУЄТЕ?
Семенов Гр. Сумы
Логика действительно така, что будем дистанционно заканчивать... А вот как вступать в магистратуру ? Сдавать Зно или Еви ? Как ? Другого нет, как зачислить по среднему балу за 4 года , плюс выпускные экзамены.. Но тут надо принимать решение , времени нет.
STUDENT
Ну почему?.... Я понимаю, карантин и всё такое, но, почему мы, студенты должны закрывать сессию дистанционно? По моему, это не очень эффективно... Можно же провести зачёты и экзамены в ВУЗе, соблюдая дистанцию. И те студенты, которые в общежитиях живут? Когда Вы нам прикажете всё оттуда вынести, ведь многие студенты там оставили там некоторые свои вещи... Я как студент, прошу, чтобы этот семестр мы все закрыли нормально, а не сидя дома за компьютером. Спасибо!
Student
Для STUDENT: підтримую! Але якби ж хтось нас студентів почув( нас навіть ніхто не запитує, як хочемо ми!
Леонтій Петров
Колего, якщо один заражений зайде в гуртожиток на 700 місць, то мін 100 осіб захворіє. В корпусах простіше...
Esquire
Проблема в тому, що більшість студентів - іногородніх. І ця більшість живе в гуртожитках (мінімум по 4 особи) (КНУ не берем до уваги, там можливо і по 2) ... так представте ту массу, яка приїде в гуртожиток.. ніхто не буде сидіти в кімнаті й не виходити, не контактувати з іншими (в таку то погоду)... в тому же КПІ (найбільший ВУЗ країни) дика кількість студентів... так, що...
Коментувати
Данил
Це буде стосуватися ,Медичних закладів освіти ? Чи це стосуватися усіх ,окрім студентів медиків
Викладач
Манзій недалека, бо ще є практики.... Атепер щодо плати за навчання-я трачу вдвічі більше часу на ведення занять. І Ви пропонуєте не платити за це... Іще- вуз бере половину реальної вартості одного студента. Це 35 тисяч по Україні .Хто кому винен?
Мама студента
Для Викладач: мова йде про те, що вартість ДИСТАНЦІЙНОГО навчання менша, за вартість денної форми навчання!!!! Зараз вже майже 2 місяці наші діти навчаються на дистанційній формі!!!! То ви витрачає в два рази більше часу і де біля вас може до 100 осіб по всій Україні викладачів, а інші дали завдання на період карантину і перевіряють тільки аж через два тижні!
Кук
А щоб перевірити завдання час не потрібен? Насправді, дистанційка виявилась більшим навантаженням на викладача ніж робота в аудиторії. Треба міняти рівень оплати викладачів і порушувати питання про дотримання авторських прав викладачів на навчальні матеріали представлені на дистанціній платформі. Адміністрація окремих внз вже бачить, як всі лекційні презентації та тестові матеріали стануть власністю ун-ту за 0 грн.
Коментувати
Мама студента
На 1000% підтримую попередній коментар student, гроші потрібно повертати за навчання, в мене син з 9-21 як мінімум сидить виконує ці всі завдання, постійної сидячому положенні, ніякого руху, нерви здають, пояснень як таких немає, більше того кошти за Інтернет, електроенергію, ноутбук вже на межі, кожного дня перегрівається коштів на нового я не маю!!! А гроші в університеті як використовуються мені цікаво під час дистанційного???? Поверніть частину грошей? Тому що люди заплатили не маленькі кошти за навчання!
Шевчук
Для Мама студента: вартість навчання в Кду Шевченка - 72 тисячі в рік. А ви СК заплатили? Хто кому винен?
Мама студента
А ви хочете сказати, що ніхто нікому не винен? Я думаю не важливо скільки я заплатила, тому що всі батьки студентів, заплатили різні суми!!!! І діло не в сумі, а в тому що діти на дистанційній формі, не на денній формі!!! А це суттєва різниця! І ціна за дистанційну форму суттєво інша!!! Тоді варто було б не оголошувати так офіційно про дистанційне навчання, а просто в домашніх умовах за розкладом занять проводити пари!!!! Я чула, що в КНУ на факультеті психології навчання в перших два тижні взагалі не було!!! Я ні в якому разі не хочу чимось образити викладачів!!! Є викладачі справді від Бога, і я розумію, що зарплати які ви отримуєте це мізер, і я ні в якому разі не говорила про ваші зарплати!!!!
Коментувати
Student
Вважаю, що варто зменшити вартість навчання, для студентів, які заплатили повну суму за навчальний семестр, тому що ми навчаємось вдома ( на дистанційному навчанні), відповідно ціна ДИСТАНЦІЙНОГО навчання в рази менша за ціну денної форми навчання! Міністерству освіти ВАРТО серйозно віднестися і звернути увагу на це питання, тому що для деяких людей в кого скрутне становище і вони віддали останні кошти за навчання своєї дитини, ці ж самі КОШТИ можуть прокормити сім’ю, особливо коли в умовах карантину батьки не працюють! Чому це питання ніхто не піднімає??? Чому завжди всім всерівно??? Сумно якщо чесно.
Пригодін
Для Student: повна ахінея, якщо порахувати собівартість, то ще студентам треба доплачувати. 75% в оплаті зарплата, а викладачі по 8-9 годин в компютері.середня вартість студента- 35 тисяч. Бюджетника.
Петро С
Ні, шановний, повну ахінею, Ви пишете, а я підтримую студентів і їх батьків!!! І як писали вище це дійсно дистанційна форма навчання, і якби не було в деякій мірі ці люди праві! Цікаво чому викладачі думають тільки про себе, студент ше більше у комп’ютері ніж викладач, я своїм студентам до мінімуму скоротив завдання,як це і годиться на дистанційній формі, і сижу не по 8-9 годин вдень, Ви помиляєтесь. Просто на кожний день розподіліть собі роботу, а не за один день всі завдання перевіряєте (вот і виходить вам 8-9 годин)
Коментувати
Аня
Относится ли это к колледжам, как структурным подразделениям ВУЗов І-ІІ уровней аккредитации? Как будут закрываться, в частности, семестры 2-х курсов?
ДепартаментДюсолей
У вишах навчальний рік не завершується тільки сесіями і в.о. міністра мала б про це знати. Хоча, чого мудрого і інтелектуального можна чекати від такого міністра? Таке враження, що те МОН України десь існує собі в паралельному просторі до освітянського в країні і головне їх призначення -це роздавати безглузді розпорядження і директиви!
Дмитро
О, чудова новина. Дякую за інформацію. Тільки передайте власникам тих компаній, що роздають інтернет ( зокрема і Ахметівській везі), щоб інтернет був стабільний і не пропадав.