Рада зробила крок до закону Про фахову передвищу освіту

Парламент прийняв за основу проект закону «Про фахову передвищу освіту»

Рада зробила крок до закону Про фахову передвищу освіту

Парламент прийняв за основу проекту закону «Про фахову передвищу освіту». За відповідне рішення під час засідання Верховної Ради проголосувало 254 народних депутата.

Метою законопроекту є визначення ключових засад, на яких має ґрунтуватися державна політика щодо фахової передвищої освіти, створення підґрунтя для проведення реформи з метою формування кадрового потенціалу відповідно до потреб громадян, ринку праці та перспектив розвитку національної економіки.

Автори законопроекту зазначають, що підготовка здобувачів за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста потребує суттєвої модернізації та підтримки, що зумовлює необхідність запровадження нових підходів до діяльності коледжів та технікумів, з урахуванням потреб громадян, економіки та суспільства.

«Враховуючи особливості національної системи підготовки молодших спеціалістів та необхідність гармонізації з європейськими та світовими освітніми традиціями, варто зважати і на зростаючі потреби здобувачів в отриманні якісних освітніх послуг. Можливості використання для цього існуючої системи коледжів і технікумів потребують вдосконалення. Тому проведення системної реформи у цій сфері, спрямованої на задоволення освітніх потреб громадян у здобутті якісної освіти з орієнтацією на практичну діяльність є нагальною потребою. Основою для таких змін має стати Закон «Про фахову передвищу освіту», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

В проекті закону сформовані основні вимоги до організації ефективного та результативного освітнього процесу, особливості забезпечення доступу до якісної фахової передвищої освіти, окреслені права та обов’язки учасників освітнього процесу.

текст законопроекту

Освіта.ua
14.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
іван
Цікавим є момент відсутності в переліку посад соціальних педагогів та практичних психологів. Забули? чи здобувачам фахової передвищої освіти вони не потрібні?
Владимир Белый
А може питання у сутності своїй є питанням психологічного самопочуття: всі навчання професії, які не мають у своєму означенні слів "вища освіта" стали сприйматися як не варті уваги? І хто до цього навернув систему освіти, створивши легкодоступність до отримання диплома про вищу освіту?
Чаадаєв
Слава богу! Але хто кинув на муки технікуми? Пан Квіт , Совсун і Ліля Гр. В 2014році!!> В новому законі Про вищу освіту!! Валянки биті!